Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10 - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10

Autor: Musketeer - 14.05.2010, 4804 čtenářů


Hry a volný čas Je tu opět konec pracovního týdne, a tak je na čase trochu se pobavit. Pro začátek se představí příjemné puzzle Minus Cube Puzzle, následuje automatový hit Super PAC-MAN, třetím kouskem do sbírky bude PaperBoy Wheels on Fire, remake výborné arkády, a na závěr se zamyslíme v logické hře Sudopix.

Minus Cube Puzzle

Rusko je sice zemí plnou paradoxů, jedno mu ale upřít nelze – pochází odsud několik skutečně výborných herních systémů.Vedle notoricky známého Tetrisu od Alexeji Pažitnovova je to např. i dnes představovaný Minus Cube Puzzle. Jde o počítačovou variaci na mechanické hlavolamy, u nichž je otáčením nutno zajistit, aby všechny kostky k sobě přiléhaly stejnou barvou a to po všech svých stranách. Hra disponuje dvojicí obtížností nazvaných Moscow (lze vyřešit prakticky i pouhým náhodným otáčením) a Sverdlovsk (řádově větší výzva i pro nejzkušenější hráče). Hra obsahuje i jakýsi tréninkový režim, při kterém obě hádanky začínají z vyluštěné pozice. Zájemci o plnou verzi budou muset investovat 6,95 USD, demo zkusit nelze.

Hodnocení:

Super PAC-MAN

Japonská firma Namco nám již mnohokrát předvedla, že dokáže udělat prvotřídní hru a že patří ke skutečné špičce. Nakonec právě jí vděčíme za řadu klasik, jako je třeba PAC-MAN. Po jeho úspěchu brzy následovala Ms. PAC-MAN a ten záhy vystřídal Super PAC-MAN. Jak se liší od původní verze? Zatímco v Ms. Pac-MAN byla jiná prakticky jen grafika hlavní postavičky, v Super PAC-MAN to vzalo Namco takříkajíc „zgruntu“. Postavička Pac Mana sice opět musí spořádat veškeré "knedlíky" v bludišti, je tu ale několik inovativních prvků: předně je třeba zhltnout klíč, jinak zůstane bludiště zavřené. Dále je tu kromě běžné tablety likvidující nepřátelské duchy i superpilulka, která postavu dočasně učiní nezranitelnou. Klasika je to příjemná, leč nikoliv zadarmo – cena 6,99 USD a žádné demo jistě nepotěší.

Hodnocení:

PaperBoy Wheels on Fire

Časy se mění, hardware zrychluje a remaky starodávných klasik se objevují ve stále pěknějším zpracování. Jmenovitě PaperBoy Wheels on Fire je kouskem, který proháněli již majitelé historických didaktiků a ZX Specter. Přesto se po letech vrací v neméně zábavné formě. Idea této arkády je velice prostá – v roli cyklisty musíme rozvést noviny do všech domovů v ulici a přitom se vyhnout nástrahám, jako jsou jedoucí auta či zvířata. Noviny bere jen někdo, takže je nutno zapojit i paměť. Potěšil nás samozřejmě i remasterovaný soundtrack a nová grafika. Kompletní hra přijde na 6,29 USD, jen by to chtělo ještě demo.

Hodnocení:

Sudopix

Nejvíce příznivců má nejspíš stále klasické sudoku, neměli bychom ale zapomínat ani na to, že na trhu je i řada jiných a neméně zábavných her ze stejného ranku. Sudopix si kupříkladu bere to nejlepší ze sudoku a unikátním způsobem to rozvíjí jiným směrem. V Sudopix jde o vytvoření obrázku či vzoru na základě číselné nápovědy. Věc se má tak, že čísla ze strany a shora udávají, kolik skupinek (a jak velkých) je v každém řádku nebo sloupci, přičemž platí, že mezi skupinkami je vždy nejméně jedno pole prázdné. Hra stojí 6,29 USD, demo se opět nekoná.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Účastníků: 6

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: abel1303 (email je skrytý) - 06.07.2022
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
cladder game is a great way to not only help kids learn new words, but also get them thinking in different ways. These fun games first appeared in the early 1900s as a way to help kids with spelling. Later writers added new rules and gave them names like “Scramble Words,” “Knockout Word,” and “Scramble Sentences.”

Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: sharase23 (email je skrytý) - 12.07.2023
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
I'm grateful for the practical tips provided in this article on cultivating a positive subway surfers mindset. It's a guide to living a more meaningful and joyful life.

Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: heylesly (email je skrytý) - 23.02.2024
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Souhlasím.. dostupné pro platformu. Přestože Windows Mobile nemusí mít tak široký výběr her jako jiné mobilní platformy, jako je iOS nebo Android, stále existuje spousta zábavných možností, ze kterých si můžete vybrat. Lesley - Carpet Cleaning Parramatta

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů