Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10 - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10

Autor: Musketeer - 14.05.2010, 4658 čtenářů


Hry a volný čas Je tu opět konec pracovního týdne, a tak je na čase trochu se pobavit. Pro začátek se představí příjemné puzzle Minus Cube Puzzle, následuje automatový hit Super PAC-MAN, třetím kouskem do sbírky bude PaperBoy Wheels on Fire, remake výborné arkády, a na závěr se zamyslíme v logické hře Sudopix.

Minus Cube Puzzle

Rusko je sice zemí plnou paradoxů, jedno mu ale upřít nelze – pochází odsud několik skutečně výborných herních systémů.Vedle notoricky známého Tetrisu od Alexeji Pažitnovova je to např. i dnes představovaný Minus Cube Puzzle. Jde o počítačovou variaci na mechanické hlavolamy, u nichž je otáčením nutno zajistit, aby všechny kostky k sobě přiléhaly stejnou barvou a to po všech svých stranách. Hra disponuje dvojicí obtížností nazvaných Moscow (lze vyřešit prakticky i pouhým náhodným otáčením) a Sverdlovsk (řádově větší výzva i pro nejzkušenější hráče). Hra obsahuje i jakýsi tréninkový režim, při kterém obě hádanky začínají z vyluštěné pozice. Zájemci o plnou verzi budou muset investovat 6,95 USD, demo zkusit nelze.

Hodnocení:

Super PAC-MAN

Japonská firma Namco nám již mnohokrát předvedla, že dokáže udělat prvotřídní hru a že patří ke skutečné špičce. Nakonec právě jí vděčíme za řadu klasik, jako je třeba PAC-MAN. Po jeho úspěchu brzy následovala Ms. PAC-MAN a ten záhy vystřídal Super PAC-MAN. Jak se liší od původní verze? Zatímco v Ms. Pac-MAN byla jiná prakticky jen grafika hlavní postavičky, v Super PAC-MAN to vzalo Namco takříkajíc „zgruntu“. Postavička Pac Mana sice opět musí spořádat veškeré "knedlíky" v bludišti, je tu ale několik inovativních prvků: předně je třeba zhltnout klíč, jinak zůstane bludiště zavřené. Dále je tu kromě běžné tablety likvidující nepřátelské duchy i superpilulka, která postavu dočasně učiní nezranitelnou. Klasika je to příjemná, leč nikoliv zadarmo – cena 6,99 USD a žádné demo jistě nepotěší.

Hodnocení:

PaperBoy Wheels on Fire

Časy se mění, hardware zrychluje a remaky starodávných klasik se objevují ve stále pěknějším zpracování. Jmenovitě PaperBoy Wheels on Fire je kouskem, který proháněli již majitelé historických didaktiků a ZX Specter. Přesto se po letech vrací v neméně zábavné formě. Idea této arkády je velice prostá – v roli cyklisty musíme rozvést noviny do všech domovů v ulici a přitom se vyhnout nástrahám, jako jsou jedoucí auta či zvířata. Noviny bere jen někdo, takže je nutno zapojit i paměť. Potěšil nás samozřejmě i remasterovaný soundtrack a nová grafika. Kompletní hra přijde na 6,29 USD, jen by to chtělo ještě demo.

Hodnocení:

Sudopix

Nejvíce příznivců má nejspíš stále klasické sudoku, neměli bychom ale zapomínat ani na to, že na trhu je i řada jiných a neméně zábavných her ze stejného ranku. Sudopix si kupříkladu bere to nejlepší ze sudoku a unikátním způsobem to rozvíjí jiným směrem. V Sudopix jde o vytvoření obrázku či vzoru na základě číselné nápovědy. Věc se má tak, že čísla ze strany a shora udávají, kolik skupinek (a jak velkých) je v každém řádku nebo sloupci, přičemž platí, že mezi skupinkami je vždy nejméně jedno pole prázdné. Hra stojí 6,29 USD, demo se opět nekoná.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Účastníků: 6

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 14. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: abel1303 (email je skrytý) - 06.07.2022
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
cladder game is a great way to not only help kids learn new words, but also get them thinking in different ways. These fun games first appeared in the early 1900s as a way to help kids with spelling. Later writers added new rules and gave them names like “Scramble Words,” “Knockout Word,” and “Scramble Sentences.”

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů