Víkendové hrátky s Windows Mobile - 21. 05. 10 - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Víkendové hrátky s Windows Mobile - 21. 05. 10

Autor: Musketeer - 21.05.2010, 4402 čtenářů


Hry a volný čas Je tu opět konec pracovního týdne, a tak je na čase trochu se pobavit. Začátek bude patřit výbornému fotbalu FIFA World Cup 2010. Následovat bude propracovaná letecká arkáda F16AirFighter. Tu vzápětí vystřídá minigolf Crazy Mini Golf. A finále bude v režii titulu 6-Levels to Crossword-it, což je zajímavý mix mezi sudoku a kakuro s kapku jinými pravidly.

FIFA World Cup 2010

Na platformě Windows Mobile lze občas narazit na nějaký ten fotbálek, ovšem jen některé z nich bývají skvělé a jen jediný oficiální. Ano, řeč je o firmě Electronic Arts a její mobilní fotbalové sérii FIFA. Ta mimochodem přichází na naše handheldy a komunikátory s další verzí označenou FIFA World Cup 2010, kterýžto je situován do jižní Afriky. Všem, kdo mají zájem zkusit si oficiální fotbalový simulátor, můžeme hru vřele doporučit, jelikož zde najdou, jak je zvykem, vše podstatné – v první řadě celkem 105 týmů na výběr, takže Čech nemusí hrát za Skotsko apod. Ovládání využívá dotekového displeje a po chvíli času působí velmi intuitivně. Stadionů zde sice mnoho není (jen 3 místa), to ale až tak nevadí, stejně se člověk soustředí na zápas a okolí nevnímá. Hra vyžaduje Windows Mobile 6. Demo není a cena činí 6,99 USD.

Hodnocení:

F16AirFighter

Ačkoliv se hra F16AirFighter tváří jako simulátor a mluví i o „oficiální licenci“, pravda je taková, že jde o prostou arkádu, bezesporu zábavnou, ovšem stále nevhodnou pro blázny do simulátorů. My ostatní si ale klidně můžeme vychutnat tuto zajímavou arkádu. Vše začíná (jako u každého správného pilota) u tréninku (přistávání, přesná střelba, ...), který záhy vystřídají ostré bojové mise (průzkum, přepadení, eskorta, ...). Jak postupně budeme získávat na hodnostech, tak se bude úměrně zvyšovat i důležitost a délka misí. Někdy je nutno uvažovat i vysloveně strategicky a vyhnout se místům s nejtvrdší obranou. Velmi příjemná hra lehce akčnějšího rázu, zábava tím ale určitě nijak netrpí, právě naopak. Plná verze stojí 6,12 USD, demo není.

Hodnocení:

Crazy Mini Golf

Autoři Crazy Mini Golf o své hře neskromně prohlašují, že jde o unikátní minigolf s realistickou fyzikou a mnoha exotickými vlastnostmi. Po bližším pohledu jim musíme dát za pravdu. Kromě běžných herních situací zde ale lze narazit také třeba na elektrické či magnetické pasti, silová pole, pohybující se překážky atd. Kol je zde rovná stovka, což sice vypadá jako velmi vysoké číslo, ovšem levely ubíhají na náš vkus až příliš rychle (díkybohu za rostoucí obtížnost aspoň). Rozhodně by hře prospělo něco na způsob generátoru úrovní či editoru levelů. Velmi nás potěšily i zvuky a ovládání ve stylu finger-friendly. Plná verze přijde na 5,56 USD, zasto si ale smíme vyzkoušet demo.

Hodnocení:

6-Levels to Crossword-it

Sice nepochybujeme o tom, že příznivci křížovek při slově „Crossword“ zpozorněli, máme pro ně ale hned jednu nepříjemnou zprávu: hra je spíše než křížovkou matematickým puzzlem v duchu sudoku či kakuro. Disponuje celkem šesti úrovněmi obtížnosti, v nichž jde vždy o to samé – vyplnit do tabulky čísla tak, aby seděly jejich součty ve směru vodorovně a svisle. Na rozdíl od sudoku i kakuro se zde čísla mohou opakovat naprosto libovolněkrát (a to včetně nuly). Ke cti hry je nutno připočítat hned několik věcí. Za prvé obsahuje generátor náhodných úloh (kolik jen chceme). Za druhé nezabírá prakticky žádné místo (167,84 kB). Do třetice přijde jen na 3,03 USD. A za čtvrté nabízí demo k vyzkoušení.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Víkendové hrátky s Windows Mobile - 21. 05. 10" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů