Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10

Autor: Musketeer - 28.05.2010, 4824 čtenářů


Hry a volný čas Je tu opět konec pracovního týdne, a tak je na čase trochu se pobavit. Příznivce RPG v úvodu potěšíme skutečnou lahůdkou - remakem legendárního prvního dílu Final Fantasy pro Windows Mobile. Neméně jistě potěšíme i stratégy, kteří se mohou inspirovat v SimCity Deluxe. Třetím kouskem bude arkáda Lost Planet 2. A kvartet uzavřeme remakem automatové klasiky jménem Dig Dug.

Final Fantasy

I když nepředpokládáme, že jste o této sáze nikdy neslyšeli, dodáme si na úvod raději pár drobností pro upřesnění a úplnost. Final Fantasy je legendární (a zpočátku konzolová) RPG sága, která se stala natolik úspěšnou, že ji najdeme na mnoha platformách od mobilních telefonů až po Xbox. Ságu vymyslel Hironbu Sakaguchi a se svým prvním dílem debutoval v roce 1987. A proč je pro nás důležitý první díl? Jelikož se právě objevila i jeho Windows Mobile verze! Jak se na poctivé RPG sluší a patří, budeme cestovat po dálných končinách (po zemi, vodě i vzduchem), poznávat tajemné země, vybírat si partu z celkem šesti možných povolání + rozvíjet jejich dovednosti a úrovně, přirozeně bojovat se stovkami monster a sbírat kouzla i zbraně. No a opravdu jen ti nejtvrdší hráči najdou čtyři krystaly elementů a zachrání svět. Minimem pro běh jsou Windows Mobile 6.0, demo není a cena činí 6,99 USD.

Hodnocení:

SimCity Deluxe

Staré dobré SimCity je zpět a spolu s ním i vše to, co na něm tolik milujeme. Opět si budeme moci vytvořit svoje vysněné město, navrhnout mu strukturu domů, obchodů i pracovních čtvrtí, rozmístíme po něm na strategických místech policejní stanice i hasiče, budeme určovat, kde bude park a kde zase stadion, no a přirozeně nás čeká i negativní stránka věci: tornáda, povodně, exploze elektrárny, návštěva z vesmíru a mnohé jiné „radosti“. Dle zkušených hráčů je ve hře nejdůležitější udržení vyrovnaného rozpočtu, tj. rovnováhy příjmů a výdajů. Jakmile totiž příliš zvýšíme daně, brzy není za co (ani pro koho) stavět a naopak, po jejich mocném snížení zase nic nevyděláme. SimCity Deluxe bude zájemce stát 6,99 USD, ovšem ani tentokrát si demo nezkusíme.

Hodnocení:

Lost Planet 2

Relativně příjemná arkáda, která se odehrává deset let po prvním díle. Planeta E.D.N. III se nám mezitím radikálně vyvinula po všech stránkách – terraformingem se zde lidem podařilo vytvořit ledové oblasti, tropické džungle a další. Hráč se pak ocitá v roli jednoho z pirátů usilujících o kontrolu nad územím. Autoři slibují bohatší a robustnější grafiku díky novému grafickému enginu, čemuž by se klidně i dalo věřit, vše skroluje tak, jak má a působí v rámci herní alternativní reality přirozeně. Ve hře se nemusíme pachtit pořád jen sami, ale můžeme si vzít k ruce i tzv. VS Suit obleky, které radikálně zvýší naši šanci na přežití. S kamarády piráty se zde také bude bojovat i bok po boku a nikoliv jen sólově. No a co by to bylo za arkádu bez finálních bossů – jsou tu a jsou skutečně smrtelní. Lost Planet 2 demo opět nemá, hru lze jedině zakoupit za 9,99 USD. Nároky na OS jsou i nyní Windows Mobile 6.

Hodnocení:

Dig Dug

Ačkoliv se ani ve své době nejednalo o žádný megatrhák, přece jen je Dig Dug docela zábavná a chytlavá arkáda, která se trochu podobá titulům Diamonds či Boulder Dash. Zde se ovšem nesbírají diamanty, ale hlavně se bojuje s monstry. Hráč má k dispozici cosi jako paprsek s krátkým dosahem, s jehož pomocí dokáže příšerku během několika vteřin zcela zneutralizovat. A nyní pozor, informace o několika vteřinách je tu důležitá, protože v Dig Dugu na nás monstra (a speciálně v pozdějších úrovních) útočí ve více exemplářích naráz, takže vyhnout se všem a vše správně načasovat, to chce skutečného mistra arkád. Mimochodem, příšerky lze zavraždit i tak, že na ně necháme spadnout kámen. I nyní si zahrajeme od Windows Mobile 6 výš. Demo se ani teď nekoná. Hra stojí 6,99 USD.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 02.06.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No mám HTC HD2 s dnes poměrně standardním rozlišením WVGA (480*800) a při pohledu na tyhle doprovodné screenshoty (co týden) mě tedy skutečně ani nenapadne, abych něco zkoušel.... Příliš to zavání pitomou Javou o "obřími" rozlišeními obyčejných telefonů.Proč takové hry zařazujete?
Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 03.06.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palm.cz
 
Na kterém serveru jste viděl pravidelné týdenní recenze čtyř her ve vysokém rozlišení? Vždyť takových je jak šafránu...
Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 03.06.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No možná ani tolik ne. Nicméně, pouštět se byť jen do pokusu o instalaci se mi absolutně nechci, když si představím možné komplikace s rozlišením, kapacitním displejem, verzí Java middletu, možná buzerací ze strany certifikátů, verzí OS....uf.
Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 03.06.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palm.cz
 
Jak Vás tak poslouchám, tak to abyste přešel raději na jinou platformu... :-D
Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 03.06.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
:-) No potíže Javy jsou jaksi nad platformy, je jedno jestli je to hloupý foun za 2000,- (tam je to přeci jen o něco lepší) nebo HTC HD2 za 14k. Jako články dobré a cením, že držíte linii PocketPC ale pokukd má někdo mobilní krabičku a chce si hrát má buďto Wii DS/PSP nebo iPhone;-). Ale recenze o nativních PPC by mohla možná více u veřejnosti více popularizovat tuto platformu. Ale faktem je, že asi má smysl vyčkat na uvedení WP7, což bude jistě impulsem i pro tento server.
Re: Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10 (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 03.06.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palm.cz
 
Také bych to tak viděl, i když je otázkou, jestli se Microsoft ještě vůbec chytí. Apple a Google až příliš rychle obsazují volné pozice na trhu...

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů