Freeware, který zaujal (113) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (113)

Autor: pavelbures - 08.07.2010, 5219 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme on-line translator, podíváme se rovněž na sociální síť, kterou ocení zejména profesionální řidiči. Na své si přijdou také milovníci a studenti astronomie, kteří se zajímají o Sluneční soustavu.

Anuvadak 1.0
Programů, které využívají Google Translator pro překlad textu, existuje na platformě Windows Mobile několik. Freewarový Anuvadak, což v hindštině znamená překladač, zaujme moderním uživatelským rozhraním, technologií text-to-speech u některých jazyků, podporou systémové schránky pro kopírování textu a mnohým dalším.

Výsledek překladu lze jediným tapnutím odeslat v SMS zprávě, k dispozici je také historie hledaných slov. Autor v jedné z budoucích verzí plánuje také průběžný překlad, ten ale bude bez problémů fungovat jen u rychlých připojení.Hodnocení:

       

           

           

        

             

             

            

          

waze 1.90
Program waze je řazen nejčastěji do kategorie sociálních sítí, dokáže však zastat i funkci navigace. Waze spojuje řidiče, kteří si mohou vyměňovat informace o dopravních zácpách, policejních kontrolách a dalších událostech, které ovlivňují plynulost dopravního provozu. Potěší nejen grafická, ale také hlasové navigace v angličtině, napojení na Google Search i na Twitter, takže můžeme přímo z rozhraní informovat o naší cestě. Waze je kromě přístrojů s Windows Mobile k dispozici také pro smartphony Blackberry, Nokie se Symbianem i pro populární iPhone.Hodnocení:

         

        

         

         

   

        

        

       

Solar System 1.0
Jak již název aplikace napovídá, jedná se o výukový program nejen pro amatérské astronomy, ale také pro studenty zejména středních škol. Databáze Solar System nabízí přehledně roztříděné fotografie a také informace o hvězdách, planetách, o Slunci a také o dalších nebeských tělesech.

Autorem tohoto šikovného programu je Angelo Allievi, spustíme ho však jen na přístrojích s WVGA a WQVGA displejem, kterých na trhu není mnoho. Před instalací je třeba se ujistit, že v paměti PDA či komunikátoru máme .NET Compact Framework 3.5.Hodnocení:

        

          

        

         

         

        

          

         

           

         

SleepSense 0.53
Jedná se o freewarový program, který na platformě Windows Mobile nemá obdoby. Aplikace využívá senzoru pohybu, který je integrován ve velké části dnes dostupných komunikátorů a dle našich pohybů v posteli dokáže určit jednotlivé fáze spánku a podle toho spustit či naopak oddálit jednu z mnoha akcí. SleepSense disponuje testovacím režimem, ve kterém si můžeme vyzkoušet, zda je přístroj položený vedle polštáře schopen zaznamenat každý náš pohyb.

Hlavní funkcí aplikace je, že sama určí, kdy je nejlepší vstát a v tuto dobu spustí budík. Kladem SleepSense je také moderně vyhlížející uživatelské rozhraní a podpora několika světových jazyků. Aplikace je stále ve fázi vývoje a spotřebovává mnoho energie, proto je vhodné před aktivací připojit komunikátor k nabíječce.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (113)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů