Samsung SGH-i780 - zadupe konkurenci do země - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Samsung SGH-i780 - zadupe konkurenci do země

Autor: nexus6 - 25.09.2007, 4548 čtenářů


Hardware a příslušenství Samsung momentálně slaví poměrně slušné úspěchy se svým smartphonem i600 a brzy se na trh chystají i další modely. Většinu z nich jsme vám již představili, dnes se podíváme na asi nejzajímavější novinku, o které u nás ještě nepadla ani zmínka. Jde o komunikátor i780 s až neuvěřitelnou výbavou.

Současný model SGH-i600 rozhodně není špatně vybaveným smartphonem a v konkurenčním boji obstojí jistě poměrně slušně. Obzvláště poté, co dostane update na Windows Mobile 6. Samsung však nespí a chystá i další modely – třeba stylovou dvojici i620 a i640v.

Největší bombou však bude model, který Samsung představil na nedávno pořádaném veletrhu Gitex v Dubaji. Samsung SGH-i780 na první pohled připomíná úspěchy slavící i600. Stejně jako on, i novinka disponuje integrovanou qwerty klávesnicí pod displejem, přináší však také mnoho výrazných vylepšení. Ta budou mít takový charakter, že zatím neprodávaný model můžeme celkem směle prohlásit za jeden z nejvybavenějších komunikátorů současnosti. Konkurence by měla zbystřit!


Zdroj: mobilewhack.com


Už samotné označení komunikátor o mnohém vypovídá. Na rozdíl od původního i600 totiž opravdu půjde o plnohodnotný komunikátor s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional a dotykovým displejem. Ten navíc bude disponovat prozatím pro Windows Mobile 6 netradičním rozlišením – 320 x 320 pixelů. Toto rozlišení podporují Windows Mobile 6 nativně a Samsung bude pravděpodobně prvním výrobcem, který toho využije a vyrovná se tak Palm OS Treu. Displej nebude zapuštěn pod povrch a tak by některé funkce mělo být možné ovládat docela příjemně pouhým prstem. Uvidíme, zda Samsung třeba po vzoru HTC nějak upraví uživatelské prostředí.

Upravené však rozhodně bude ovládání novinky. Podobně jako např. dnes již téměř legendární HP iPAQ hx4700 disponuje Samsung i780 touchpadem. Ten je však tentokrát podstatně menší a nahrazuje středovou potvrzovací klávesu. Je také dost možné, že nejde o pravý touchpad ale o optický ovládací prvek – tedy jakousi obdobu myši. Podobné řešení používá například UMPC Raon Digital Everun. Na displeji přístroje pak má uživatel k dispozici kurzor, tak jako u klasických Windows. Tento způsob ovládání má jistě potenciál, na jeho zhodnocení si však budeme muset počkat až do chvíle, kdy se nám novinka dostane do rukou.Netradičním rozlišením displeje a ovládáním však výčet zajímavých prvků výbavy i780 rozhodně nekončí. I když už se jedná o podstatně konvenčnější součásti. Novince tak nechybí třeba dvoumegapixelový fotoaparát, Bluetooth 2.0 nebo wi-fi. Telefonovat s ní bude možno v GSM sítích na frekvencích 900,1800 a 1900 MHz a nechybí ani podpora UMTS 2100 MHz včetně nadstavby HSDPA. Rozšíření vnitřní paměti, jejíž kapacitu zatím neznáme, bude možné pomocí microSD karet. Samsung do drobného těla přístroje vměstná dokonce i GPS čip.

A že jeho tělo bude na poměry komunikátorů opravdu opravdu drobné! S rozměry 115,9 x 61,3 x 13,3 mm patří mezi střízlíky i ve třídě smartphonů, mezi komunikátory s qwerty klávesnicí pak nemá žádnou konkurenci. Navíc svou výbavou může zcela nepokrytě konkurovat i námi opěvovanému HTC TyTN II.


Zdroj: mobilewhack.com


Dostupnost a cena Samsungu SGH-i780 zatím nejsou známy. Hovoří se však o tom, že americký operátor AT&T jej začne ve své síti prodávat ještě před koncem letošního roku jako BlackJack II. Vzhledem k tomu, že současný model i600 má ve své nabídce i místní operátor O2, existuje jistá šance, že se s nástupcem setkáme i u nás. Kéž by tomu tak bylo, protože se domníváme, že nejen u nás v redakci se i780 usadil kdesi na vrcholu žebříčku nejočekávanějších novinek.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Samsung SGH-i780 - zadupe konkurenci do země" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů