Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone? - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone?

Autor: nexus6 - 02.07.2007, 6196 čtenářů


Vize a nové technologie Šílenství kolem Apple iPhone nabralo nových rozměrů. Od pátečního večera se po Americe potulují jeho šťastní, méně šťastní i nešťastní majitelé. Jak ale na iPhone reaguje sám Microsoft a výrobci Windows Mobile zařízení?

Na konferenci D: All Things Digital, kde třeba Palm představil své Foleo, došlo k jedné téměř neuvěřitelné události. Steve Jobs a Bill Gates se potkali na jednom jevišti, s jedním moderátorem, během jednoho rozhovoru. A atmosféra byla velmi přátelská a uvolněná, Bill Gates dokonce vtipkoval, že toto manželství tajili před veřejností dlouho.

Ve skutečnosti jsou však Apple a Microsoft velkými soupeři. A to i přestože je to občas bitva trpaslíka s obrem. Apple iPhone však nepochybně zaujal i ty největší a nejvýznamnější producenty mobilních telefonů a jejich operačních systémů. A jak tedy na iPhone reagovala Windows Mobile komunita?

Inu, nezalekla se. To je to hlavní. Ono vlastně také nebylo úplně proč. Zatímco iPhone je produkt určený relativně běžnému konzumentovi, Windows Mobile zařízení jsou většinou orientovaná jako pracovní nástroje. Takže iPhone a drtivá většina WM komunikátorů si prostě prakticky nekonkurují.

Nicméně je jasné, že na popularitě iPhonu se budou pokoušet vydělat i ostatní výrobci. A tak již počali chystat různé odpovědi na nový přístroj od Applu. A protože ten je originální hlavně díky svému novému způsobu ovládání, první kroky vedou právě tímto směrem.

Apple má sice ovládání iPhonu nepochybně chráněno mnoha patenty, ale to nebrání tomu, aby ostatní výrobci vymysleli jiné originální způsoby zacházení s mobilním telefonem. Všechny snahy mají jediný cíl – zpříjemnit uživatelům používání přístroje a udělat prostředí co nejpřívětivější.

Jako první se objevil způsob ovládání ZenZui. Na svědomí jej má skupina vývojářů, která vzešla z laboratoří Microsoftu. Principem je ovládání pomocí směrové růžice a zoomování mezi kategoriemi ikon. Celý princip více přiblíží níže umístěné video.I Microsoft samotný se nenechal zahanbit a chystá nový způsob ovládání, který zbaví uživatele závislosti na stylusu. Jmenuje se Shift a jeho hlavním principem je, že vám systém automaticky zvětší oblast, které se právě dotýkáte prstem a zobrazí ji v okénku těsně sousedící s místem dotyku. Více opět na videu.Oba představené systémy ovládání vypadají jistě zajímavě a mají něco do sebe, ale na jejich nasazení do praxe si budeme muset asi ještě chvíli počkat. Zato tchajwanský výrobce HTC přispěchal s odpovědí na iPhone téměř okamžitě. Jeho HTC Touch se dokonce dostalo do prodeje dříve, než samotný zázrak od Applu. Jeho ovládání se ze všech nejvíce blíží tomu u iPhonu. Postrádá však systém multi-touch, který reaguje i na vícenásobný dotyk. V praxi je však toto jen malým omezením, ostatně přesvědčte se opět na přiloženém videu.Apple iPhone sice není přímým konkurentem většiny Windows Mobile zařízení, ale již dnes je jasné, že naopak jemu některé Windows Mobile produkty konkurovat budou. Jak moc budou úspěšné, toť otázkou. Představené koncepty ovládání jsou však poměrně zajímavé a jsme zvědavi, kdy si je budeme moci vyzkoušet v praxi.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Vize a nové technologie
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Vize a nové technologie:
Windows Mobile 7 přinesou revoluci


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.41
Účastníků: 12

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Vize a nové technologie

"Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone?" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone? (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 02.07.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palm.cz
Já se teda domnívám, že Multitouch bude větším přínosem, než se zatim může zdát a těm alternativním způsobům "single" ovládání proto moc šancí nedávám. Multitouch je totiž dalším příspěvkem k přirozenějšímu způsobu ovládání.
Re: Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone? (Hodnocení: 1)
Od: jacktalking (email je skrytý) - 02.07.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Souhlas. Využije se to též při hrách, apod. . Nikdy jsem dost dobře nechápal, proč dotykové displeje byly jen "single" ovládání. Nemluvě třeba o použití v mapách, obrázkových editorech,... A domnívám se též, že kalibrace tohoto displeje bude snadnější a též méně častá (pokud vezmu 3 body z PALM OS a vynásobím tím poměrem multitouch, tak drift asi existovat nebude). Já tomu dávám dost velkou šanci na život. Samozřejmě v případě, že si to nenechá Bůh patentovat. To by pak byl asi problém. Pokud ne, HTC se s něčím do konce roku jistě vytasí.
Re: Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone? (Hodnocení: 1)
Od: nexus6 (email je skrytý) - 02.07.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Já si zase myslím, že Multitouch na kapesních počítačích zas takovým přínosem nebude. VŽdyť i samotný iPhone ho používá snad jen na to zvětšování fotografií a hraní si s Google maps, nebo víte někdo ještě o nějaké aplikaci?
Re: Jaká je odpověď Windows Mobile na iPhone? (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 02.07.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palm.cz
 
No já si umim představit využití i na úrovni systému (třeba při práci se souborama a složkama) - dost by se tim zrychlila práce, ale jde o to, jestli tomu skutečně někdo bude přizpůsobovat aplikace a zamejšlet se nad tim, jak to efektivně využít.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů