eWallet 5.0 - trezor pro osobní informace - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 eWallet 5.0 - trezor pro osobní informace

Autor: vaseo - 02.10.2007, 5350 čtenářů


Software Nosit s sebou v peněžence spolu s platební kartou i její PIN kód na papírku není dobrý nápad, ani pokud jste právě prodělali lobotomii. Pokud nevíte proč, zkuste to a jednou pochopíte. Mít ale takový papírek s kódy přístupný jen pro ty správné osoby, to je už jiná. Ilium Software eWallet se snaží o něco takového a nejen to!

eWallet

eWallet je tu už delší dobu, čemuž napovídá i číslo recenzované verze. Jde o jeden z mála opravdu multiplatformních programů a mezi všemi platformami jsou data podle nastavených parametrů synchronizována, poslední verze umožňuje navíc synchronizaci mezi několika zařízeními najednou, po síti nebo přes internet.

eWallet eWallet

Ovládání a vzhled
Ovládání a vzhled programu přesně odpovídá pravidlům pro přehledná a minimalistická uživatelská rozhraní. Pokud potřebujete rychle zjistit číslo občanky nebo třeba pasu, eWallet vám to maximálně usnadní. Veškerá data, která vložíte do eWallet, jsou členěna do kategorií a existují v podobě různých kartiček s údaji. Pozadí kartiček a ikonky lze vybírat až z několika desítek přednastavených a není problém vytvořit si vlastní nebo stáhnout nové z webu. Grafické zpracování přímého konkurenta v oblasti úschoven dat, tedy SPB Wallet, se mi zdá o maličko lepší, ale eWallet si můžete konec konců přetvořit úplně k obrazu svému.

eWallet eWallet

Ovládání je intuitivní a jednoduché, nejde taky o nijak složitou aplikaci. Zmíním jen bezpečnostní tlačítko, po jehož stlačení se aplikace okamžitě vypne. Pro vyšší bezpečnost je tu možnost automatické blokace při nečinnosti nebo delšího odepření přístupu po několika neúspěšných pokusech o vstup. Některé choulostivější informace, jako je například zmiňovaný PIN kód nebo třeba heslo k internetové stránce, jsou skryty i při prohlížení konkrétní karty. Pro zobrazení je třeba stisknout tlačítko Show a v případě potřeby ho lze hned zase skrýt a v klidu procházet další údaje z karty třeba i za přítomnosti třetí osoby.

eWallet eWallet

Vkládání dat
Při vkládání dat je potřeba v prvé řadě vybrat kategorii a typ nové karty. Na výběr je opravdu velké množství, každý typ určuje, které položky budou k dispozici pro vyplnění. Vězte, že položek bude tak jako tak dost a spíše než byste nějakou postrádali, bude mnoho těch, které ani nebudete potřebovat. Pokud nebude vyhovovat žádný z nabízených typů, můžete si vytvořit vlastní šablonu.

Vzhled karty lze dále modifikovat změnou barvy pozadí, textu nebo tvaru karty. Každé kartě je možné přiřadit také zvukový soubor, obrázek nebo multimediálně skromnější textovou poznámku. Zvuk či obrázek se dá přidat přímo nebo pouze jako odkaz.

eWallet

Přídavky
Zdálo by se, že na aplikaci tohoto typu není dále co vylepšovat, ale v Ilium Software se snažili a pár věcí je přece jen napadlo. Některé položky jsou "živé", to znamená, že internetové odkazy jsou otevřeny v prohlížeči a telefonní čísla se začnou vytáčet po tapnutí na ně. V případě webové stránky jsou navíc automaticky vyplněny přihlašovací údaje z uložených dat, to platí zatím pouze pro desktopový Internet Explorer. Z dalších je tu možnost kopírovat údaje do schránky přímo z grafické kartičky a nechybí ani generátor hesel podle zadaných parametrů.

Závěr
eWallet používám delší dobu a ať se snažím sebevíc, nenapadá mě nic, co bych mohl autorům vytknout. Zdálo by se, že na podobné aplikaci ani není co pokazit, ale například bezproblémová synchronizace doslova všeho se vším není rozhodně pravidlem. Cena je při současném kurzu dolaru přijatelných 29.95$ za desktopovou a mobilní verzi dohromady, plně funkční aplikaci můžete zkoušet celých 30 dní zdarma.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora vaseo


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"eWallet 5.0 - trezor pro osobní informace" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů