Novinky ze světa Windows Mobile (12) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa Windows Mobile (12)

Autor: nexus6 - 05.12.2007, 1892 čtenářů


Informace a oznámení Opět v řekách uplynulo poměrně hodně vody a tak nastal čas, podívat se na nejnovější události ve světě Windows Mobile. Dnešní novinky jsou bohaté na různorodé zprávy, tak si je určitě nenechte ujít. Hlavním tématem je nová verze Windows Mobile.LG KS20 v prodeji

Naši západní sousedé se mají. Ostatně, zhruba stejně dobře, jako zákazníci britské pobočky Vodafonu. Tento nadnárodní operátor totiž začal v poslední době na trh chrlit velké množství chytrých telefonů. A tak se uživatelé v Německu dočkali uvedení modelu LG KS20. Jde o první Windows Mobile komunikátor tohoto korejského výrobce, který se podívá na evropský trh.Specifikace KS20 nejsou kdovíjak ohromující, na druhou stranu se přístroj rozhodně neztratí. Hlavním lákadlem je jeho design, který se nese v duchu populárního módního modelu Prada. KS20 by tak mohl být výbornou konkurencí pro HTC Touch.

Naše letmé setkání s tímto modelem tento dojem jenom potvrzuje. Ovšem kdy se KS20 dostane na náš trh, toť stále otázkou. Místní pobočka LG není v uvádění novinek na trh zrovna dvakrát rychlá a s trochou nadsázky bychom mohli říci, že v tomto ohledu přebrala štafetu od Motoroly, která se v poslední době trochu zlepšila. Každopádně to může být Němcům úplně jedno, ti si mohou (nejen) KS20 bez problémů zakoupit.

ASUS prý chystá konkurenta pro Nokia Communicator

Nedávno nás příjemně překvapil recenzovaný ASUS M530w, tchajwanský výrobce má však pro příští rok i další esa v rukávu. Dle informací francouzského serveru Mobilnaute chystá ASUS komunikátor ve stylu Nokie E90. Mělo by tedy jít o zařízení otvírané v notebookovém stylu se dvěma displeji. Na rozdíl od Nokie by však měl tento komunikátor pod domnělým označením M930 používat operační systém Windows Mobile 6.

Svými specifikacemi se prý chystaný přístroj může Nokii směle postavit – procesor PXA27x taktovaný na 520 MHz, 256 MB Flash ROM a 128 MB RAM jistě zajistí svižný chod, podpora GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA, Bluetooth a wi-fi zase konektivitu kdykoliv a kdekoliv.

Chystanému přístroji by nemělo chybět ani vestavěné rádio, GPS nebo 3,2megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením. Zhmotnit by se M930 měl někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. Pokud se tomu tak opravdu stane, mohl by se ASUS rázem dostat na špičku Windows Mobile zařízení. Ostatně s M530w již dokázal, že na to potenciál má. Zatím nám však nezbývá než doufat, že výše zmíněné informace se zakládají na pravdě.

Další nový E-TEN – tentokrát X650

S novými E-TENy se v současném předvánočním období doslova roztrhl pytel. Škoda, že do Vánoc to k nám asi žádný z nich nestihne. Po modelu X600 a špičkovém M800 nyní přichází model X650. Jak již napovídá označení, přístroj vychází z X600. Oproti němu přidává pouze VGA displej a vestavěné rádio. Ostatní výbava zůstává stejná – tedy podpora GSM/GPRS/EDGE, 2mpx fotoaparát, wi-fi a samozřejmě vestavěné GPS. Bohužel se nemění ani množství RAM paměti, které ustrnulo na hodnotě 64 MB. Nový model X650 zatím nebyl oficiálně představen, obrázky pochází z tradičního zdroje úniků – amerického úřadu FCC.Office Mobile 6.1 oficiálně ke stažení nebo ke koupi

Microsoft nedávno uvolnil novou verzi svého kancelářského balíku Office Mobile, aby jí jen několik málo desítek minut poté opět stáhl. Očividně šlo o chybu a balík nebyl v té době ještě zcela odladěn. Nyní je již vše v pořádku a Office Mobile 6.1 je k dispozici. Nová verze přináší především podporu formátu Microsoft Office 2007, novinkou je například i možnost práce se ZIP archivy.Majitelé přístrojů s operačním systémem Windows Mobile 6, na nichž je nainstalován balík Office Mobile 6.0, si mohou zdarma stáhnout update na novou verzi. Stejnou možnost mají i uživatelé komunikátorů s Windows Mobile 5, uživatelé smartphonů však mají v případě staršího systému smůlu.

Ti, kdož tento balík na svých přístrojích nemají (například majitelé Motoroly Q9) nebo mají starší verzi, si mohou verzi 6.1 zakoupit. Cena je však hodně vysoká – 49,95 dolarů. Přitom konkurenční Documents To Go stojí o 20 dolarů méně.

Microsoft chystá vylepšenou verzi Windows Mobile

Na první čtvrtletí příštího roku chystá Microsoft novou verzi Windows Mobile. Nepůjde o další evoluční krok, na WM 7 známé pod označením Photon si budeme muset ještě nejakou dobu počkat, v tomto případě se jedná o update stávající verze Windows Mobile 6. Nová verze přinese několik vylepšení a měla by být výrobcům k dispozici právě během prvního čtvrtletí roku 2008. První zařízení s tímto systémem se tak objeví asi v polovině roku.Nová verze operačního systému byla předvedena na konferenci Mobius minulý týden. Příliš mnoho informací se od účastníků však nedozvídáme a tak si ještě budeme muset chvíli počkat.I když možná také ne. Server Boygeniusreport se totiž dostal k Motorole Q9 pro operátora AT&T, která disponuje vylepšenou verzí systému. Otázkou však je, zda opravdu jde o nové Windows Mobile (BGR je označuje jako 6.1), nebo zda jde jen o drobný mezikrok, který má na svědomí třeba samotná Motorola.

Motorola Q9 s wi-fi?

Motorola Q9 patří mezi neobyčejně elegantní a praktické Windows Mobile smartphony. K dokonalosti jí snad chybí pouze podpora wi-fi. Právě výše zmíněná Motorola, ke které se dostali redaktoři Boygeniusreport, však prý wi-fi disponuje.Telefon je jinak prakticky shodný se současnou prodávanou Motorolou Q9, navenek se liší pouze stříbrnými boky, místo černých. Telefon, který měli američtí redaktoři v ruce, by však našincům příliš nevyhovoval – podporuje totiž americká pásma UMTS o frekvenci 850 a 1900 MHz. To by v našich končinách znamenalo, že UMTS obětujete právě ve prospěch wi-fi. Je však otázkou, zda Motorola nechystá podobně updatovaný model i pro evropské sítě.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Updaty na Windows Mobile 6 - kdo ano a kdo ne?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa Windows Mobile (12)" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Novinky ze světa Windows Mobile (12) (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 05.12.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jen bych poznamenal, že Touch je naprosto příšerný stroj (opomenu design, který je individuální), tak má naprostý nedostatek ovládacích prvků (které nemotorné WM potřebuje), příšerný přístup ke kartě, mizerné provedený kryt displeje. Takže mu konkurovat (LG) nemůže být zas takový problém:-)
Re: Novinky ze světa Windows Mobile (12) (Hodnocení: 1)
Od: cze (email je skrytý) - 06.12.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
...což ovšem nic nemění natom, že pokud je mi známo, tak se touch prodává výborně. Myslím, že právě tím konceptem "hybridu" mezi komunikátorem a klasickým telefonem (komunikátor s designem a velikostí klasického telefonu a zajímavým ovládáním) získává spousty zákazníků, kteří by si jinak koupili nějakou klasickou drahou nokii.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů