HTC vládne světu Windows Mobile, překvapením je Palm - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 HTC vládne světu Windows Mobile, překvapením je Palm

Autor: nexus6 - 30.01.2008, 5256 čtenářů


Ekonomické informace Server Digitimes včera zveřejnil stručný přehled podílů výrobců Windows Mobile zařízení na trhu. Není překvapením, že HTC vede, ale zdaleka na tom není tak dobře, jak se může zdát při pohledu na nabídku v České republice.Přehled tržních podílů serveru Digitimes přináší poměrně zajímavé informace ze světa chytrých telefonů s operačním systémem Windows Mobile. Absolutní čísla nám sice prozatím zůstala utajena, ale i tak si můžeme dovolit poměrně podrobný rozbor situace.

Digitimes rozděluje trh WM zařízení na dvě části – na přístroje s verzí Standard, tedy bez dotykového displeje, a na přístroje s variantou Professional s dotykovým displejem. V třídě přístrojů Professional, které my nazýváme komunikátory, zcela jasně vede tchajwanský gigant HTC. Jeho podíl v této kategorii dosahuje téměř 50%. Za ním zeje obrovská propast a na druhém místě se velmi překvapivě nachází výrobce, kterého by si s Windows Mobile před pár lety někdo spojoval jen těžko – Palm. Jeho tržní podíl je zhruba 10%.

To na poli smartphonů, tedy telefonů bez dotykového displeje, je situace jiná. HTC přišlo o svou pozici jedničky a před něj se dostali dokonce dva výrobci – Motorola a Samsung. Motorola získala asi 30% trhu, Samsung a HTC mají podíl někde v rozmezí 20 – 30%.

Čísla pro jednotlivé kategorie jsou bohužel oddělená, takže je mezi sebou nemůžeme porovnávat. Jediné, co víme, je, že celosvětový tržní podíl HTC klesá. Tomu se ovšem nelze divit, protože konkurence je čím dál tím více. Navíc se HTC opět výrazněji vrací i ke své roli OEM/ODM výrobce, čímž svůj vlastní tržní podíl pochopitelně snižuje.

Velmi překvapivá je však situace u Palmu a dvojice Motorola/Samsung. Své pozice totiž tito výrobci vydobyli prakticky díky jednomu, maximálně dvěma modelům. U Palmu se tak velké popularitě těší Treo 750 a 700w/wx, Motorola úspěchu vděčí za smartphone Q a jeho novou variantu Q9 a Samsung musí do nebe vzývat návrháře smartphonu BlackJack neboli SGH-i600.

Právě Samsung ale v poslední době chystá výraznou ofenzivu – několik dalších Windows Mobile modelů se začalo pozvolna prodávat již vloni, ten největší útok nás však čeká během letošního roku. Samsung tak možná poněkud překvapivě bude moci výrazně šlapat na paty HTC.

Úspěch Samsungu, Motoroly a Palmu ovšem odhaluje ještě jeden fakt. Celkové prodeje Windows Mobile zařízení nejsou opravdu příliš vysoké a proto je prozatím velmi snadné se prosadit i s jediným modelem. Do budoucna tomu samozřejmě bude jinak, ale kdo si momentálně vybuduje lepší startovní pozici, ten z toho bude těžit.

A tak si jen přejme, aby se Palm opravdu chytil, Motorola nezažila syndrom Razru, Samsung nic nepokazil a HTC se zdravě naštvalo. Protože jedině ostrá konkurence nám zákazníkům přinese ta nejlepší zařízení.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Ekonomické informace
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Ekonomické informace:
HTC vládne světu Windows Mobile, překvapením je Palm


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 6

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Ekonomické informace

"HTC vládne světu Windows Mobile, překvapením je Palm" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: HTC vládne světu Windows Mobile, překvapením je Palm (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 31.01.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Možná to není až takovým překvapením, pozice Palm, jméno Palm má stále silnou pozici, lidi této značce důvěřují, znají ji z minulosti, takže při rozhodování o novém komunikátoru/smartphonu se pro něj rozhodnou. Já kdybych chtěl smartphone, tak také asi koupím 500v, je to přístroj zaměřen na praktické využití, Palm má v tomto oboru velké zkušenosti (na rozdíl od HTC, např.)

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů