Freeware, který zaujal (1) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (1)

Autor: Musketeer - 06.02.2008, 3297 čtenářů


Software Dnes máme před sebou první díl seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Podobný cyklus za velkého zájmu uživatelů již nějakou dobu vychází na partnerském portálu PalmHelp a tak věříme, že stejný úspěch zaznamená i na WMHelpu. Na úvod si představíme praktickou aplikaci Mobile Secretary, která majitelům komunikátorů šetřící čas, hbitý zálohovač agendy PIM Backup, dále správce kontaktů PocketCM Contact a jako poslední nás čeká šikovný správce běžících procesů jménem Magic Button.Mobile Secretary

Pokud vlastníte komunikátor stavící na Pocket PC Phone Edition, můžete jeho funkci rozšířit touto zajímavou mikroaplikací, která vašemu zařízení umožní automaticky odpovědět na nepřijatý hovor vlastní upravitelnou textovou zprávou (+ volitelně informací z vašeho kalendáře). Lze používat více zpráv pro více skupin volajících. Základní verze používá dvě supiny - Default (pro osoby nalézající se ve vašich kontaktech) a Unknown Caller (všichni ostatní). Skupin si samozřejmě lze vytvořit, co jen hrdlo ráčí. Pokud používáte funkci forwarding hovoru na jiné číslo, pak Mobile Secretary umí forwardovat také SMS zprávy. Používáním této aplikace získáte hned dvojí - lidé snažící se vás zastihnout budou informováni o tom, že o nich víte, avšak nemáte čas a za druhé ušetříte kvanta času neustálým posíláním SMSsek.

Hodnocení:

StáhnoutPIM Backup

PIM Backup, jak již název napovídá, ukrývá nástupce aplikace "PPCBckpContacts". Stejně jako předchozí verze, i tato nová svede zazálohovat a obnovit vaši sbírku pocketovského osobního adresáře. Ovšem nová verze přináší také řadu funkcí nových. Tyto inovace se opět týkají záloh a obnov, ale tentokrát program umí pracovat i se schůzkami, informacemi o hovorech, zprávami (SMS, MMS, ...), údaji pro rychlé vytáčení a úkoly. Aplikace umí zálohu naplánovat na libovolný den týdne a konkrétní hodinu. Přijít o svoje data je věc nanejvýš nepříjemná, proto, prosíme, dejte na naše doporučení a zálohujte, zálohujte a zálohujte!

Hodnocení:

Stáhnout


PocketCM Contact

Jestliže vám z nějakého důvodu nevyhovuje zabudovaný systémový správce kontaktů, můžete dnes zkusit třeba PocketCM. S kontakty umí pracovat velmi příjemnou a uhlazenou cestou, jeden má téměř dojem, že se autoři inspirovali ovládáním u Apple. Samozřejmostí je vertikální i postranní scrolling. Potěší i přítomné náhledy. Pro člověka neustále probírajícího a spravujcího velké množství konktaktů je to zkrátka praktický pomocník. Aby toho nebylo málo, autor do aplikace zabudoval i mikro-editor SMS zpráv, takže zvolené osobě lze rychle odeslat zprávu bez nutnosti přepínat mezi aplikacemi. PocketCM lze zatraktivnit výměnou používaného skinu. Pokročilejší uživatelé si mohou v rámci "vytunění" na míru také zeditovat INI soubor. Namátkou pokud třeba chcete, aby aplikace měla standardní systémovou lištu nahoře, pak změnu proveďte právě v INI souboru.

Hodnocení:

Stáhnout


Magic Button

Kvalitních správců běžících procesů není nikdy dost. Pokud neholdujete příliš složitým, přeplácaným a milion funkcí podporujícím programům, zkuste Magic Button. A co že toto kouzelné tlačítko umí? Především jednu věc, na kterou jsme zvyklí z desktopu - klepnutí na "X" skutečně zavírá program a nikoliv pouze shazuje do lišty. Aplikace standardně monitoruje všechny uživatelské běžící procesy, umožňuje jejich snadné přepínání a obsahuje ještě jednu nanejvýš šikovnou funkci - jediným klepnutím nás přesune zpět na Today screen obrazovku. Někomu se možná zdá přehled vyjmenovaných funkcí dost malý, nesmíme ovšem zapomínat, že se jedná o specializovanou a určitým směrem zaměřenou utilitku velikosti sotva 70 kB. Je třeba též ocenit možnost snadného ukončení programu.

Hodnocení:

Stáhnout


 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (1)" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Freeware, který zaujal (1) (Hodnocení: 1)
Od: Saty (email je skrytý) - 07.02.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Super, presne tohle mi po prechodu z T650 na T750, tudiz i z Palmhelp.cz na WMhelp.cz chybelo. Nemam cas se prodirat haldou freeware, ktery je vetsinou naprosto nanic a hledat mezi mnoha neco pouzitelneho. Parada, jen tak dal.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů