Sony Ericsson šokuje - představil komunikátor s Windows Mobile - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Sony Ericsson šokuje - představil komunikátor s Windows Mobile

Autor: nexus6 - 12.02.2008, 5715 čtenářů


Hardware a příslušenství V předvečer barcelonského Mobile World Congressu připravil Sony Ericsson svým příznivcům jedno velké a doslova až bombastické překvapení – představil totiž novinku, kterou asi nikdo nečekal – špičkový komunikátor s operačním systémem Windows Mobile.Nový komunikátor od Sony Ericssonu se jmenuje XPERIA X1. Už samotné pojmenování je poměrně zvláštní, ale nejzajímavější na celé věci je použitý operační systém – Sony Ericsson (a předtím Ericsson) a jeho komunikátory byly vždy tradiční baštou Symbianu (nebo jeho předchůdce – Epoc). XPERIA X1 je však prvním komunikátorem švédsko-japonského výrobce který používá operační systém Windows Mobile.

Jde rovnou o verzi 6 Professional a Sony Ericsson míří s modelem X1 hodně vysoko. Komunikátor totiž nabízí naprosto bezprecedentně špičkovou výbavu. V současnosti je asi tím nejvybavenějším, co bylo na poli těchto přístrojů představeno.Však posuďte sami – třeba dotykový displej X1 s úhlopříčkou 3 palce má rovnou rozlišení WVGA, tedy 800 x 480 obrazových bodů. Počet zobrazitelných barev je tradiční pro použitý operační systém – 65 000. Samozřejmostí je vysouvací qwerty klávesnice – XPERIA používá zajímavou prohnutou konstrukci, takže displej je po vysunutí lehce nakloněn směrem k uživateli.

Skvělý displej bude ideální pro prohlížení internetových stránek. K tomu budete moci využít téměř jakoukoliv dostupnou technologii – X1 podporuje jak klasické GPRS a EDGE, tak UMTS a HSDPA. Dokonce je připravena i podpora HSUPA, tedy rychlejší upload v sítích 3G. Nechybí samozřejmě ani wi-fi a Bluetooth 2.0.I další výbava je na velmi vysoké úrovni. Fotoaparát má rozlišení 3,2 megapixelu, automatické ostření a blesk. Nechybí ani integrovaný GPS modul nebo třeba FM rádio. Samozřejmostí je slot na paměťové karty – ten je tentokrát u Sony Ericssonu trochu překvapivě formátu microSD.

Tajemstvím zůstává ale zahalena detailní hardwarová výbava – víme jen, že by měl přístroj disponovat 400 MB uživatelské paměti. V útrobách údajně tepe 500 MHz srdce z dílen Sony Ericssonu, ale jaká bude realita, na to si budeme muset počkat.

Počkat si také budeme muset na to, jak bude vypadat uživatelské prostředí telefonu. Půjde sice o Windows Mobile, Sony Ericsson ale slibuje řadu vylepšení. Ovládání zpříjemní mimo jiné i optický joystick.Na komunikátoru XPERIA X1 také v neposlední řadě zaujme jeho design – ten se typicky pro svého výrobce nese v duchu silně technicistním. Špičkové budou i použité materiály – hojně je v konstrukci telefonu zastoupen kov. Celé balení navíc bude hezky kompaktní a poměrně malé – přístroj má rozměry 110 x 53 x 16,7 mm a váží 145 gramů.

Pokud se ptáte, odkud se model X1 tak z čista jasna vzal, odpověď je celkem jednoduchá. Tento model totiž bude pro Sony Ericsson vyrábět tchajwanské HTC, dvorní toť dodavatel mnoha výrobců. Pravdou ale bude, že měl Sony Ericsson při návrhu asi trochu větší slovo, než tomu bývá obvykle. Na druhou stranu není vyloučeno, že se s podobným přístrojem setkáme i pod značkou HTC.Ovšem celá ta krása má jeden háček. Jestliže se totiž již těšíte na chvíli, kdy si pro nový Sony Ericsson poběžíte do obchodu, zase se klidně usaďte a zůstaňte v klidu. XPERIA X1 byla totiž představena hodně předčasně a na trhu se novinky dočkáme až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Do té doby nám tedy nezbývá, než se těšit. Nutno také dodat, že v době uvedení na trh již asi nebude XPERIA působit jako takový zázrak, jako působí nyní. Jsme tak zvědavi na cenu novinky. Komunikátory od Sony Ericssonu mají totiž poměrně příjemnou cenovou politiku.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Sony Ericsson šokuje - představil komunikátor s Windows Mobile" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Sony Ericsson šokuje - představil komunikátor s Windows Mobile (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 12.02.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pokud na tom X1 nebude s cenou jako HTC Universal a bude stát méně jak 20 tisíc a za pár měsíců klesne na cca 15, bude to bomba. Trochu se ale bojím, že není znám použitý procesor. Takto velký displej se nespokojí jen tak s něčím. Doufám, že SE použije aspoň Intel 624 MHz, cokoliv pomalejšího tuhle skvělou mašinu zabije.
Re: Sony Ericsson šokuje - představil komunikátor s Windows Mobile (Hodnocení: 1)
Od: EiFeL96 (eifel96@seznam.cz) - 12.02.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://blog.eifel.cz
 
Neviděl bych to s tím CPU tak zle. Rozhodně to zařízení nebude nejlepší výhradně s tímhle procesorem. Qualcomm dělá také povedené procesory a pokud jsou na vyšším taktu, dle mého mnohonásobně překonávají zmíněný intel. Soudím dle vlastnictví HTC Wizard a FS n560, čili vím co je který zač ... Každopádně, zbývá se jen těšit. Zajímá mě hlavně, jestli to vydají oba výrobci, jak se sami se sebou poperou a eliminují konkurenci jeden druhého. Podstatné je, že čím větší konkurence, tím lepší ceny a kvalitnější zařízení!
Re: Sony Ericsson šokuje - představil komunikátor s Windows Mobile (Hodnocení: 1)
Od: jacktalking (email je skrytý) - 13.02.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Procesor tam bude jiný, ale zařízení je svižné. A pod 20000Kč to bude, ale lehce. Cena ale teprve bude stanovena. To je vše, co v tuto chvíli mohu říci

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů