Užitečná vylepšení Today obrazovky - BatteryStatus - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Užitečná vylepšení Today obrazovky - BatteryStatus

Autor: EiFeL96 - 17.07.2007, 7001 čtenářů


Software Přijde vám základní výbava Windows Mobile příliš strohá? Potřebujete mít po ruce alespoň základní informace o dění ve vašem zařízení? Jste jako uživatel náročný na evidenci paměťového prostou, ať už karty nebo paměti RAM? Jste vlastníkem paušálu a už nevíte jak kvalitně evidovat vaše výdaje? Jste technický typ a chcete ze svého mazlíčka doslova ždímat maximum? Pak nepřehlédněte velice zajímavý a takřka dokonalý freewarový zásuvný modul pro dozdobení vaší všední obrazovky.

Kde správně začít, když i na první pohled tak jednoduchý zásuvný modul pro Today obrazovku toho obsahuje více, než se zdá? Jednoduchý plugin BatteryStatus od japonského autora Chi Tai Danga musí zaujmout takřka každého uživatele Windows Mobile, protože dokonale doplňuje funkce, které Vám v komunikátoru buď úplně chybí nebo jsou komplikovaně dostupné. Co tedy onen všemocný nástroj nabízí kromě toho, že zobrazí pár údajů na displeji podobně jako jakýkoliv tuctový plugin? Rozhodně mnohem více!

Rozebírání instalace lze v tomto případě vynechat, protože na ní není nic složitého. Plugin se dokonce se sám aktivuje a zobrazí. Autor nabízí možnost stáhnout jak instalační soubor EXE pro osobní počítače, tak jen instalační balíček CAB. Obě varianty jsou ke stažení na stránkách autora. V naší sekci download naleznete odkaz na CAB verzi.Nechoďme tedy kolem horké kaše a pojďme k jádru věci. Co tento malý zázrak ve skutečnosti nabízí? V základu jde o grafický příjemně zpracovaný plugin, který na obrazovce vašeho zařízení dokáže zobrazit stav baterie, jméno operátora, aktuální frekvenci procesoru. Program nabízí i nadstandardní výbavu, kterou je evidence všech hovorů, SMS zpráv a to jak odchozích, tak příchozích. Ta dokonce v podrobnějším nastavení umí určovat podmínky pro daná čísla či předvolby (například bezplatné linky), díky čemuž můžete krásně sledovat počet zbývajících volných minut ve vašem tarifu a podobně.Mezi další užitečné vlastnosti v grafickém zpracování jsou již zmíněné paměti. Ve dvou řádcích můžete sledovat vytížení procesoru, sílu signálu, dostupnou paměť RAM, odběr energie z baterie, dále dostupnou paměť telefonu, karty a na závěr teplotu baterie samotné. Jak vidíte, je toho mnoho a to jsme ještě nezabrouzdali do podrobnějšího nastavení jednotlivých položek, které je také možné. S takovým nastavením úzce souvisí samostatná aplikace OMAP pro přetaktovaní, která je v tomto modulu integrována. A to ne v nějaké ochuzené verzi; umí dokonce nastavit určitou frekvenci pro danou aplikaci, což jistě ocení proúsporně uvažující jedinci, nebo ti, jejichž procesor nepatří k nejsilnějším.Další škálou nastavení můžete například zpříjemnit uživatelské rozhraní sami sobě, a to ikonami do lišty Tray, které můžete libovolně přidávat nebo jen využít základní. Pro neuspokojitelné kutily, kteří vidí na všem nějakou mouchu, připravil autor dokonce možnost skinovat tento plugin a to i vlastními skiny za pomoci jazyka XML. Několik již hotových a opravdu povedených schémat se nalézá na stránkách autora. Aplikace má navíc mnoho dostupných jazykových balíčků, ovšem na českou podporu si budeme muset ještě počkat.

Nakonec ještě stojí za zmínku, že se jedná o freeware a to takový, který by jistě neměl chybět u žádného poctivého uživatele Windows Mobile, protože vhodně doplňuje nedostatky, které časem každý objeví.

Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora EiFeL96


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.62
Účastníků: 16

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Užitečná vylepšení Today obrazovky - BatteryStatus" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů