Freeware, který zaujal (11) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (11)

Autor: Musketeer - 16.04.2008, 4185 čtenářů


Software Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Začneme pěkně zostra - freewarovým slovníkem Pocket Dictionary. Pokud na svém PDA chystáte novou synchronizaci, jistě vám přijde vhod PocketOutlook Eraser, jenž umí kompletně odmazat agendu. Pracujete-li s HTML, pak si nenechte ujít elegantní editor PocketHTML.Net. A pro příznivce SMS komunikace tu ještě na závěr máme program Insert Contacts vkládající čísla jiných kontaktů do SMS zpráv.

Pocket Dictionary

Když se řekne "kapesní digitální slovník", nemusí to ještě nutně znamenat komerční produkt v ceně mnoha tisíc korun. Rozhraní programu poskytuje přístup ke dvěma desítkám již existujících slovníků s více než 2 500 000 slov. Převládajícími jazyky jsou samozřejmě ty západnější, pokud ovšem ovládáte angličtinu, domluvíte se i v mnoha dalších zemích. Pocket Dictionary je určen minimálně pro Windows Mobile 2003 (nebo lepší) a k běhu vyžaduje i .NET CF knihovny. Samotná aplikace si vyžádá prostor o velikosti 4,38 MB, komplet se všemi slovníky je to ale 34,8 MB. A jaké slovníky zde vlastně nalezneme? Na prvním místě je to rozhodně Anglicko-německý (437 868 slov), dále francouzský (168 603), maďarský (63 183 slov), italský (73 361 slov), lékařský (9 270 slov), portugalský (194 639 slov), španělský (237 140 slov), oxfordský (182 688 slov) a ještě mnoho dalších. Mimochodem, slovníky, které vás nezajímají, můžete po instalaci smazat ze složky Dictionary.

Hodnocení:

Stáhnout

PocketOutlook Eraser

Program PocketOutlook Eraser umí z PIM databází vymazat všechny schůzky, kontakty a úkoly. Je to užitečné zejména tehdy, když chceme naše zařízení znovu spárovat s desktopovým Outlookem. Pokud vše nesmažeme, budou všechny položky sloučeny, což je často nežádoucí. Také pozor na situaci, kdy se stejná položka nachází na PDA i na desktopu! Tyto po spárování totiž nesynchronizují. Praktická utilitka o velikosti 136 kB běží ve WM 5.0+ prostředí za podpory .NET CF v2.0 SP2. Po instalaci se nenechte zmást chybějící ikonou a spusťte program přímo zvolením Programs > PocketOutlook Eraser > PocketOutlook Eraser.exe.

Hodnocení:

Stáhnout

PocketHTML.Net


Editor PocketHTML.Net je určen pro změnu i návrh HTML stránek, jejichž editaci se snaží maximálně zpříjemnit. Důraz je kladen zejména na rychlé zadávání tagů, které není nutno psát neustále dokola. Za zmínku stojí i funkce Quick Tag umožňující nastavit si ty skutečně nejpoužívanější tagy na tlačítka. Program plně podporuje vyhledávání i nahrazování textu. Autor pamatoval i na automatické odsazování. Zabudován je také HTML prohlížeč pro rychlý náhled hotové práce. PocketHTML.Net se spokojí s libovolným Pocket PC a .NET CF.

Hodnocení:

Stáhnout

Insert Contacts

Jednoduchá utilitka pro všechny majitele Windows Mobile komunikátorů. Co umí? S jejím použitím lze do psané SMSky vložit číslo z jiného kontaktu. A proč vlastně vznikla? Protože při posílání kontaktu skrze vCard jej druhá strana často záhadně neobdrží. Aplikace k běhu vyžaduje Windows Mobile 5.0+ a .NET CF v2.0.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (11)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů