AE Button Plus - když máte nedostatek tlačítek - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 AE Button Plus - když máte nedostatek tlačítek

Autor: pavelbures - 03.06.2008, 7466 čtenářů


Software Způsobů, jak na Windows Mobile zařízeních spouštět aplikace, je několik. Lze použít Start menu, případně doinstalovat patřičný plug-in pro obrazovku Today atp. Velmi rychlou a také pohodlnou cestou je použít tlačítka, těch však na kapesním počítači najdete jen pár. Program AE Button Plus, který si dnes představíme, toto omezení odstraňuje. Umožňuje totiž jedním tlačítkem spouštět až čtyři aplikace.Program je třeba nainstalovat do paměti kapesního počítače, ne na paměťovou kartu, neboť se AE Button Plus spouští hned po soft resetu, tj. v době, kdy paměťová karta není většinou dostupná. Hned na úvod bychom rádi zdůraznili, že testovaná aplikace dokáže na vašem kapesním počítači koexistovat se standardním systémovým nastavením v Start - Settings - Buttons.

O běhu programu je uživatel informován díky startovacímu logu, který uvidíte po soft resetu. Abyste si však mohli chování programů přizpůsobit a tímto způsobem nastavit, které aplikace budou dané tlačítko používat, je třeba jít do Start - Programs a odsud AE Button Plus spustit.

Hlavní funkci programu jsme zmínili již v úvodu tohoto článku. Program dokáže libovolným tlačítkem spouštět až 4 programy. Ptáte se, jak je to možné? AE Button Plus totiž podle počtu stisků (jeden, dva nebo tři) pozná, kterou aplikaci si uživatel přeje spustit. Čtvrtý program je možno odstartovat dlouhým stiskem daného tlačítka.

Hlavní obrazovka programu

Podržením stylusu nad názvem každého z hardwarových tlačítek (označených obrázkem shodným s tím na tlačítku) si můžete vybrat, zda funkci daného tlačítka bude ovládat operační systém, program AE Button Plus nebo se po zmáčknutí tlačítka nestane vůbec nic.

Nastavení konkrétního tlačítka

Kromě již zmíněného spouštění aplikací dokáže AE Button Plus nasimulovat stisk nějakého tlačítka, které mají zejména přístroje s QWERTY klávesnicí, ale u přístrojů bez ní je nenajdete. Jedná se např. o [Esc], [PageUp] a o obě kontextová tlačítka. Rovněž je možno pracovat se systémovou schránkou, zesílit nebo zeslabit hlasitost, zavřít aktuálně používanou aplikaci, zobrazit aktuální datum, čas či třeba rotovat obrazovkou. Možností je mnohem více, nejlepší cestou, jak se s funkcemi aplikace detailně seznámit, je program si stáhnout a vyzkoušet.

Zajímavou funkcí je přehled běžících aplikací, odkud může uživatel mezi programy přepínat a ukončit je. Tento jednoduchý task manager vás rovněž informuje o procentuálním nabití akumulátoru, o volné Storage paměti a také o obsazené RAM.

Nastavení
Program s uživatelem dokáže komunikovat v jednom z mnoha světových jazyků. Kromě angličtiny je k dispozici také španělština, francouzština, čeština, ruština či třeba čínština. V nastavení aplikace si můžete vybrat, jak dlouho bude program čekat na případný druhý (či třetí) stisk tlačítka. K dispozici jsou hodnoty v rozsahu 200 - 900 ms. Čím kratší čas nastavíte, tím dříve se provede funkce přiřazené jednomu stisku tlačítka, současně s tím ale bude třeba klávesu tisknout s minimální prodlevou.

Zadat lze také úhly, o které bude možné otáčet obraz na displeji.

Závěr
Může se zdát, že aplikace AE Button Plus bude konkurovat před několika měsíci recenzovanému programu PQzII. Oba programy se však trochu liší. Zatímco PQzII se specializuje zejména na přístroje s QWERTY klávesnicí, AE Button Plus je koncipován jako tlačítkový launcher. Plná verze programu stojí 8 USD, potěšující je, že základní verze, která neobsahuje několik doplňkových funkcí, je zdarma a můžete si ji stáhnout z naší download sekce. Verze s doplňkovými funkcemi stojí 7,99 USD.

AE Button Plus byl během našeho testování stabilní, jeho běh nijak nezpomaluje kapesní počítač ani výrazně neubírá z operační paměti. Hlavním nedostatkem je fakt, že AE Button Plus nedokáže spouštět některé programy (např. aplikace pro vytváření screenshotů), pokud k nim není přiřazen jeden, ale více stisků některého tlačítka. Pochválit musíme rovněž task manager, který sice poskytuje jen základní funkce, díky velkým ovládacím prvkům však nemusíte vyndávat stylus, vystačíte si totiž pouze s prstem. Závěr je tedy jednoznačný - pokud byste rádi jedním tlačítkem spouštěli až 4 aplikace či měnili nastavení systému, AE Button Plus vyzkoušejte. Nemusíte se bát, že byste nevěděli, co program píše, k dispozici je totiž také česká lokalizace.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"AE Button Plus - když máte nedostatek tlačítek" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů