Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08 - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08

Autor: Musketeer - 06.06.2008, 7888 čtenářů


Hry a volný čas Je tu konec dalšího pracovního týdne, a tak je opět na čase trochu se pobavit. I dnes si proto představíme čtveřici zajímavých freewarových kousků. Pro ctitele stolních her přinášíme indickou verzi populárního Člověče nezlob se jménem Pocket Pachisi. Šachistům nabízíme šikovného správce šachových her v PGN formátu - Pocket Chess Database. Do třetice tu dnes máme karetní hru Pocket Mille Bornes. A přehled freewarových her uzavřeme titulem tripYzee!; freewarovými kostkami.

Pocket Pachisi

Stolní hra "Parcheesi" je americká verze starodávné hry Pachisi (též k vidění jako Parchisi, Parchesi či Dvacet-Pět) hrané hlavně v Indii. Náplň je velmi povědomá - hráč se snaží oběhnout herní desku dříve, nežli soupeř a zároveň se jej snaží blokovat. Abychom to vzali zkrátka, jedná se o staré dobré Člověče, nezlob se s několika drobnými obměnami. Předně, zde se nehází šestka pro nástup na desku, ale pětka. A další rozdíl - zatímco v Člověče si našinec vystačí s jedinou kostkou, zde jsou hned dvě (dvě stejná čísla zajistí ještě jeden hod). I zde se hraje na vyhazování, ovšem je tu ještě jedno speciální pravidlo - dvě figurky stejné barvy na jednom políčku tvoří. tzv. blokádu, za níž nelze jít (a to ani s vlastními figurkami). "Chlívek" na konci je již zcela v duchu našich tradic, je nutno sem dostat všechny svoje figurky. Ovšem pozor! Vstup do chlívku je dobrovolný, hráč si může přidat další kolo, jestliže to z taktických důvodů uzná za vhodné. Pokud dostaneme figurku domů, máme bonus 10 políček k dobru. Pokud někoho odešleme na start, získáváme 20 políček. Titul obsahuje 3 stupně nepřátelké AI a svede i automatické ukládání pozice. K běhu stačí již Windows Mobile 2003 v kombinaci s .NET CF 2.0+. Hra podporuje pouze QVGA rozlišení. Velikost archivu je 107 kB.

Hodnocení:

StáhnoutPocket Chess Database

V případě, že patříte k osobám, které potřebují vést v evidenci větší množství šachových partií, tak tu pro vás dnes máme skvělý tip. Pocket Chess Database je aplikace, která nám umožní snadno najít požadovanou partii v PGN (Portable Game Notation) formátu. Program vytváří přehlednou sumarizační tabulku. Všechny partie lze filtrovat dle přání uživatele a posléze je třeba klidně i vyexportovat do textového souboru. Pozor! V žádném případě se nejedná o program umožňující šachy hrát, slouží pouze ke čtení anotace. V podobě ZIP archivu  Pocket Chess Database zaberena disku 242 kB. Kromě libovolného Pocket PC je ještě vyžadován framework .NET CF.

Hodnocení:

Stáhnout
Pocket Mille Bornes

Na cestách po Evropě a zejména ve Francii lze narazit na malé betonové sloupky v pravidelných intervalech. A právě v jejich domorodém pojmenování "Bornes Kilometriques" se inspirovala karetní hra Mille Bornes. Jedná se o titul určený pro 2, 3, 4 či 6 hráčů, avšak obvykle hraný koopoerativně jako 2 x 2 týmy. Jakožto jezdec na trati je třeba respektovat pravidla - stát na červenou, dodržovat rychlosti atd. Také se hráči nevyhýbají nepříjemné cestovatelské události. Kupříkladu takové píchlé kolo je záhodno nahradit rezervou. Když dojde benzín, tak se zase pro změnu musí natankovat. Stejně jako protihráči na nás, i my na ně máme stejné zbraně. A vyhraje samozřejmě ten, kdo dojede nejdál. A ideálně až do cíle. Protivníkem nám zde může být celkem trojice různě silných AI oponentů. Hra Pocket Mille Bornes podporuje všechna existující rozlišení od 240 x 240 až po 480 x 640. V ZIPnutém stavu má velikost 162 kB a vyžaduje aspoň Windows Mobile 2003+.

Hodnocení:

StáhnouttripYzee!

A na závěr tu máme něco pro příznivce her v kostky. Titul tripYzee! je freewarovou variací na populární kostkovou hru "Yahtzee". Tato verze hraje verzi single i triple. Pokud jde o množství zúčastněných hráčů, tak lze hrát v jednom i ve dvou. Mimochodem, režim pro dva hráče zobrazuje obojí skóre. Při hře jednoho hráče je vidět pouze výsledky hlavního hráče, zbylé nalezneme v menu (položka View Scores). Hra tripYzee! požaduje 120 kB prostoru v archivovaném stavu a nejméně Pocket PC 2002 s .NETem.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.6
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný časSoftware

"Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů