SmartphoneNotes - spolehlivá náhrada papírového zápisníčku - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 SmartphoneNotes - spolehlivá náhrada papírového zápisníčku

Autor: pavelbures - 21.07.2008, 2090 čtenářů


Software Smartphony s operačním systémem Windows Mobile Standard mají oproti kapesním počítačům se systémem Microsoftu jednu velkou nevýhodu - ActiveSync nedokáže synchronizovat poznámky, i kdyby se uživatel na hlavu stavěl. Naštěstí tu jsou šikovní vývojáři ze společnosti Syncdata a jejich program SmartphoneNotes, který dokonce předčí poznámky obsažené ve Windows Mobile Professional.
Instalace testované aplikace SmartphoneNotes 2.2 není složitá; skládá se ze dvou částí. Nejprve je třeba nainstalovat program pro stolní počítač, který se integruje do ActiveSyncu a umožňuje přenos poznámek do vašeho chytrého telefonu. V desktopové části si můžete vybrat, které kategorie poznámek si přejete synchronizovat. Lze rovněž zvolit, zda se mají přenášet poznámky chráněné heslem.

Program pro smartphony slouží pouze jako prohlížeč sesynchronizovaných poznámek. Ty lze filtrovat podle kategorií, podle barev a také podle předmětu. Potěšitelné je, že si můžete vybrat ne jen jednu, ale libovolný počet kategorií či barev, takže pokud např. máte 10 kategorií, lze si nechat zobrazit poznámky spadající do 9 z nich.

U každé poznámky si lze separátně nastavit, zda bude uložena v paměti smartphonu nebo na paměťové kartě, lze také vybrat kategorii a barevné označení. V detailech najdete podstatné informace o každé poznámce - tj. např. velikost a datum poslední změny. Těší nás, že SmartphoneNotes aktivně zobrazuje hypertextové odkazy, takže na ně stačí "najet" a otevřít ve webovém prohlížeči.

Poznámky lze kromě synchronizace se stolním počítačem šířit také tak, že je přímo z rozhraní programu můžete odeslat e-mailem. Pokud se jedná o důvěrný záznam, můžete ho pro jistotu ochránit heslem. V nastavení aplikace SmartphoneNotes lze změnit některé výchozí parametry, např. umístění poznámek, jejich barvu a také velikost písma.

Závěr
Ačkoliv se může zdát, že je SmartphoneNotes 2.2 jednoduchý, řeší palčivý problém mnoha majitelů smartphonů s operačním systémem Windows Mobile - synchronizaci poznámek umístěných v programu Outlook. Je s podivem, že Microsoft umožňuje velmi jednoduše synchronizovat úkoly, kontakty, kalendář i oblíbené položky ve webovém prohlížeči, ale na textové poznámky stále zapomíná. Uživatel si tak musí, pokud poznámky potřebuje, za 17,95 USD zakoupit program SmartphoneNotes. Co se funkcí týče, tak SmartphoneNotes předčí i aplikaci Notes, kterou disponují kapesní počítače s Windows Mobile. Během testování jsme ocenili možnost chránit poznámky heslem, nízké paměťové nároky aplikace a integraci SmartphoneNotes do aplikace AgendaOne.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.75
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"SmartphoneNotes - spolehlivá náhrada papírového zápisníčku" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů