Freeware, který zaujal (28) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (28)

Autor: Musketeer - 13.08.2008, 3566 čtenářů


Software Týden uběhl jako voda, a tak se opět shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Dnes se jako první představí ICQ klient PIGEON! Druhým do party bude algebraické funkce řešící a kreslící PocketCAS. Sbírku freeware dnes také obohatíme šikovným prográmkem WMMiniBattery informujícím o stavu baterie. Komu snad na Windows Mobile chyběly odpočtové stopky, měl by seznámit s programem TouchWatch.

PIGEON!

Za poněkud výstředním názvem se ukrývá nový ICQ messenger pro Windows Mobile platformu. Zajímavý je především svým ovládáním ve stylu "finger-friendly" - optimalizací UI na ovládání lidským prstem. Program podporuje stáhnutelná barevná schémata a balíky smajlíků. Aplikace má i Today plug-in. Ke cti klienta je nutno připočíst také mírné hardwarové nároky. PIGEON! v pohodě běží již na 200MHz procesoru a z paměti si ukousne pouhých 500 kB. Klient není napsán v .NETu, takže k běhu není vyžadován. Ke spuštění stačí již Windows Mobile 2003 a libovolný ARM procesor.

Hodnocení:

Stáhnout


PocketCAS

PocketCAS je volně šiřitelný interface pro open-source Albera System giac/xcas. xcas umožňuje řešit komplexní algebraické problémy (derivace netriviálních funkcí, diferenciální rovnice, ...). Má v zásobě i podporu řady problémů z lineární algebry (matice, ...). Na své si však přijdou i uživatelé zajímající se o statistické funkce a teorii čísel. PocketCAS kreslí i krásné grafy, a to dokonce i ve VGA rozlišení. Velikost programu je sice 2,7 MB, zato hardwarové nároky jsou zcela minimální - jakékoliv Pocket PC.

Hodnocení:

Stáhnout


WMMiniBattery

Jednoduchý, avšak velmi praktický a efektní doplněk každého majitele WM handheldu. O co se jedná? Jak napovídá jméno, WMMiniBattery aktivuje v horní části displeje 3 pixely tlustou (zde bude na místě spíše slovo "tenkou") čáru ukazující stav akumulátoru. Utilitka má zcela minimalistické nároky - 6 kB na její archiv ani Windows Mobile 2003 jistě nejsou žádné krvavé požadavky. WMMiniBattery by však měl spolehlivě běhat i na WM 5/6 strojích.

Hodnocení:

Stáhnout


TouchWatch

Program pracující pod .NETem a přinášející do systému funkčnost timerů - odpočtových stopek. Timerů lze mít spuštěných i několik (max. 4) a s různými časovými údaji. Lze změnit obrázek na pozadí a WAV upozorňující na doběhnuvší stopky. Na finálních 00:00:00 uživatel dostane avízo také vibrací. I stopky TouchWatch lze ovládat velmi pohodlně jen prsty. ZIPnutý archiv s aplikací má 344 kB.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (28)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů