Freeware, který zaujal (30) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (30)

Autor: Musketeer - 28.08.2008, 3269 čtenářů


Software Týden uběhl jako voda a tak se opět shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. PDA nám uzamkne a pohlídá neobvyklý zadávač hesel ThrottleLock. Poté nás čekají pohledné digitální hodiny na Today obrazovku jménem Pocket Digital Clock. Alternativní listování v kontaktech nám nabídne QDz. A o správu našich financí se postarají Easy Expenses.

ThrottleLock

Zabezpečit si PDA doslova narvané cennými kontakty, našimi soukromými informacemi a nezřídka i zaplaceným softem není paranoia, ale nutnost. Ovšem na druhé straně, kdo by v neustálém shonu běžného života a nutnosti rychlé práce pořád zadával kilometr dlouhé heslo? Věc se dá však ošetřit i jinak - pořídit si vizuálního strážce PDA, jakým je třeba program ThrottleLock. Tapání na různé detaily obrázku v tomto případě nahrazuje vkládání obvyklého hesla. Aplikace nás nás nepustí skrze svoje rozhraní, dokud jí nepředvedeme, že známe odemykací vzor. Rychlé, účinné a elegantní, výhodou je i plná skinovatelnost. ThrottleLock funguje na libovolném Pocket PC přístroji a jeho 38 kB archiv také příliš místa neukousne.

Hodnocení:

Stáhnout


Pocket Digital Clock

Jednoduché, avšak pohledné hodiny pro Today Screen. Zobrazeny jsou v digitální formě a s datem nad aktuálním časem. Kromě vlastního času a data se našlo i místo pro informaci o dni. Hodiny se jinak chovají jako standardní WM výbava - pokud na ně tapneme, přenesou nás do alarmů. Digitální hodinky Pocket Digital Clock podporují displej otočený do režimu portrét i krajinka. Pokud jde o rozlišení, pak zvládají 96 / 128 / 192 DPI. Použitý font je TrueType rendering, žádná bitmapa. Za situace, že vám náhodou program nepoběží, zkuste deaktivovat lokalizaci a instalovat do anglického prostředí. Hodiny mají velikost 32 kB ve formě CAB archivu a prohlašují o sobě, že vyžadují nejméně Windows Mobile 5.0.

Hodnocení:

Stáhnout

QDz

Za předpokladu, že ještě pořád hledáte ten jediný správný a ideální rychlý pohled na vaše kontakty, pak dnes máte opět možnost jeden si vyzkoušet. Třeba vám bude sedět právě on. QDz funguje jako prohlížeč kontaktů, které třídí dle abecedy a dělí je do záložek. Podporuje také některé rychlé funkce (SMS, hovor, ...). Pokud jde o požadavky, pak QDz trvá na Windows Mobile 5.0 a na nejméně 60 kB místa na disku.

Hodnocení:

Stáhnout
Easy Expenses

Standardní součástí operačního systému Windows Mobile je sice celá řada utilit, správce financí bychom mezi nimi však hledali marně. Easy Expenses je jedním z programů, jenž se snaží tuto funkcionalitu nahradit, což se mu poměrně daří. Tento program mimo jiné zvládá i export dat. Pro Easy Expenses je třeba obětovat 210 kB prostoru. Pocket PC stačí zcela libovolné.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 8

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (30)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů