Freeware, který zaujal (34) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (34)

Autor: Musketeer - 24.09.2008, 3027 čtenářů


Software Týden uběhl jako voda a tak se opět shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro začátek můžete vyzkoušet Windows Mobile klienta WeatherBug Direct, což je služba předpovídající počasí. Lenochům či velmi vytíženým lidem pak poradíme, jak bezdrátově ovládat Winamp na desktopu prostřednictvím aplikace Media Remote. Poté se představí vynikající RSS/RDF čtečka pRSSreader. A posledním do party dnes bude pokročilý vyhledávací nástroj Lemur Searcher.
WeatherBug Direct

Pokud jde o volně dostupné předpovědi počasí ve vašem PDA, opět nabízíme jednu alternativu. Nového Windows Mobile klienta totiž nabízí služba WeatherBug. Ten se po své aktivaci umístí na Today obrazovce a informuje uživatele o počasí v příštích dnech. Jen jedno drobné upozornění - mějte na paměti, že města "Prague" jsou i v USA, a to dokonce dvě - jedno v Nebrasce, druhé v Oklahomě. Při testování dostupných měst se s námi server nebavil, ale třeba budete mít větší štěstí... WeatherBug Direct zabírá 233 kB místa a běží na jakémkoliv Windows Mobile přístroji.

Hodnocení:

Stáhnout
Media Remote

Ať už patříte k nadprůměrným lenochům, či jen lidem s opravdovým nedostatkem času, v obou případech se vám Media Remote bude hodit. Umožňuje totiž na dálku ovládat MP3/video přehrávání na desktopovém PC. K běhu vyžaduje nastavený Winamp jako výchozí MP3/video přehrávač, ActiveSync připojení jakéhokoliv druhu (BT/wi-fi), 196 kB na disku a Pocket PC přístroj s nejméně .NET CF 3.5+. Pokud si nevíte rady s instalací, pak si přečtěte tento návod.

Hodnocení:

Stáhnout

pRSSreader

Za názvem pRSSreader se ukrývá hbitá a příjemně malá RSS a RDF čtečka pro platformu Windows Mobile od českého autora Davida Andrše. Program podporuje RSS verzi 0.90, 0.91, 0.92 i 2.0, dále RDF 1.0 a specifikaci Atom 0.3. Feedy lze třídit do složek a dále s nimi pracovat (export na Today obrazovku, rychlé procházení dostupných feedů, import/export apod.). Titul pRSSreader úspěšně rozběhají již majitelé archaických Pocket PC 2002 přístrojů s libovolným ARM procesorem. Velikost staženého archivu dosahuje 436 kB.

Hodnocení:

Stáhnout
Lemur Searcher

Jistě se shodneme na tom, že jedna věc je mít dostupná kvanta dat a zcela jiná moci v těchto datech rozumně vyhledávat. Moderní SDHC karty kapacit 8 - 32 GB nám nabízí první, dnes představený program Lemur Searcher to druhé. A co vlastně umí a jak funguje? Největší silou programu je bezesporu možnost sestavovat komplexní prohledávací dotazy obsahující i logické výrazy. Lze také hledat text uvnitř souborů, používat "wildcards" znaky, upřesňovat místa, kde hledat a velmi příjemné je i to, že si můžete pohodlně otevřít místo, kde se nalezené soubory nachází. Lemur Searcher rozběháte na jakémkoliv OS nad Windows Mobile 2003+ s nejméně .NET CF 1.1 SP3+. Po stažení vás aplikace obere o 112 kB.

Hodnocení:

Stáhnout
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (34)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů