Revoluce v cenách GPS jednotek? - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Revoluce v cenách GPS jednotek?

Autor: Badel - 24.10.2008, 5219 čtenářů


Hardware a příslušenství V našem eShopu se průběžně objevuje velké množství zajímavých novinek, které zůstávají zcela nepovšimnuty jakoukoliv recenzí na našem portálu. V případě navigačního GPS přijímače BTGP38-Plus nic takového ale nemůžeme dopustit. Na našem trhu se totiž ještě nikdy neobjevil tak laciný a přitom kvalitní Bluetooth receiver!
Specifikace modulu BTGP38-Plus:
GPS přijímač: Sirf Star III, 20 kanálů
standard: NMEA-0183, 9600 baudů/s
akumulátor: 750 mAh Li-ion, výměnný
start: studený < 42 s, horký start 1 s
obnovení pozice: 0,1 s
provozní doba: 12 hodin na úplné nabití
rozměry: 72 x 40 x 26 mm
hmotnost: 70 g
provozní teploty: -20 až 60 °C

GPS modul je dodáván v úhledném kartonovém boxu s magnetickým zapínáním. V levém prolisku se nachází samotný modul, napravo pod krytkou nalezneme nabíjecí USB kabel, CL redukci na USB a USB adaptér do 230V/50Hz. Nabíjení je tedy řešeno velmi praktickou kombinací „3v1“. Přestože GPS modul má proprietární napájecí konektor, můžeme ho pomocí dodávaného USB kabelu nabíjet z libovolného počítače, z auta prostřednictvím přiložené redukce do cigaretového zapalovače či USB adaptérem z el. sítě. V balení naleznete taktéž anglický i český manuál.

Samotný modul je vyveden v líbivé modré barvě. Někomu se nemusejí zamlouvat trošku baculatější rozměry, ale GPS přijímač je dostatečně citlivý, modul tedy můžete s klidným svědomím schovat i do přihrádky v palubní desce auta.

Na horní straně se nalézají tři LED diody indikující stav přijímače – červená s obrázkem baterie symbolizuje dobíjení modulu, zelená s ikonkou satelitu zobrazuje aktivní příjem signálu z družic a modrá, jak už u Bluetooth zařízení bývá pravidlem, indikuje pobliknutím aktivní BT přenos, příp. rychlým poblikáváním režim párování. Tlumený svit LED diod na slunci způsobuje to, že nepoznáte zhola nic; naopak za noční jízdy vás nebude rušit agresivní barevné poblikávání.

Zapínání GPS modulu je řešeno velmi praktickým přepínačem ON/OFF na boku přístroje, vždy tedy poznáte, zda je přijímač zapnutý či nikoliv.

Plastové tělo přístroje má ze spodní části na krytu akumulátoru přilepenou protiskluzovou podložku (materiál podobný gumě), díky tomu po palubní desce modul moc neklouže. Lithium-iontový akumulátor má deklarovanou výdrž 750 mAh, dle výrobce to bohatě postačí min. na 12 hodin provozu.

GPS přijímač byl testován s komunikátorem Palm Treo 750 (Windows Mobile 5) a PDA Palm LifeDrive s Palm OS.

Spojení přes Bluetooth je možné realizovat s jakýmkoliv mobilním telefonem, komunikátorem, PDA či osobním počítačem/notebookem. Zařízení podporuje Bluetooth 2.0 + EDR a pro spárování používá obvyklý kód „0000“. Spojení s oběma přístroji proběhlo rychle a bez sebemenších problémů. Vzdálenost přenosu odpovídá přibližně hranici 10 metrů na přímou viditelnost.

Přístroj s programy komunikuje pomocí standardu NMEA. Spojení Trea a LifeDrivu s GPS přijímačem bylo vyzkoušeno v několika málo aplikacích (v závorce uvedena platforma): TomTom Navigator 6 (Palm OS), TomTom Navigator 7 (WM5), SmartMaps 2.8.8 (WM5), BeeLine GPS 1.82 (WM5) a Google Maps 2.2 (WM5).

Instalace proběhla hladce a bez závad a během týdenního testování se nevyskytl sebemenší problém. Přístroj bude správně komunikovat i s ostatními programy vycházejícími z obecného protokolu NMEA.


...a co že je na tomto produktu vlastně tak senzačního? Lze přeci zakoupit celou řadu technicky stejně dobře nebo dokonce ještě lépe vybavených GPS přijímačů. Pokud ale budete trvat na špičkovém Sirf Star III čipsetu, cena se vyšplhá často hodně nad 1500,- Kč s DPH. A naopak - budete-li pořizovat cokoliv v ceně kolem 1000,- Kč, většinou se to podepíše na citlivosti, spolehlivosti nebo jiném kvalitativním aspektu.

Bluetoothový GPS modul BTGP38-Plus lze nyní zakoupit v eShopu v akci za opravdu revoluční cenu 849,- Kč včetně DPH (jen do konce října) a jeho kvalita je přitom dle veškerých našich dosavadních zkušeností srovnatelná i s velmi drahými značkovými jednotkami.

Kompatibilitu s vaším přístrojem můžete ověřit přímo v eShopu.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Revoluce v cenách GPS jednotek?" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů