Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (5) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (5)

Autor: pavelbures - 11.12.2008, 8633 čtenářů


Software V dnešní, v pořadí již páté části našeho seriálu o aplikacích pro Windows Mobile Standard si mj. představíme několik programů zobrazujících předpověď počasí, dále se dozvíme o aplikaci, která dokáže naplánovat odeslání textové zprávy a o programu, díky kterému budeme moci i s obyčejným Bluetooth sluchátkem poslouchat oblíbené skladby.Meteoservis WM
Z dílny českého autora pochází tento zajímavý freewarový program, který ve vašich kapesních počítačích a smartphonech s operačním systémem Windows Mobile dokáže zobrazit předpověď počasí. Kromě teploty se dozvíme také výši srážek, rychlost a směr větru, a hodnotu atmosférického tlaku. Nechybí ani radarová mapa, kterou můžete znát z televizních předpovědí. Za zmínku stojí široké možnosti nastavení včetně podpory automatické aktualizace, majitelé kapesních počítačů a komunikátorů mohou použít také plug-in pro obrazovku Today.


Sansango Delayed SMS Sender

Jedná se o jednoduchý sharewarový program, který nám dovolí odeslat textovou zprávu v předem zadanou hodinu. Pokud chceme např. někomu poblahopřát k narozeninám, které však má dotyčný až za dva dny, stačí spustit Sansango Delayed SMS Sender, vybrat kontakt, napsat textovku a zadat prodlevu, po jejímž uplynutí bude zpráva odeslána. Plnou verzi aplikace pořídíte za 9,95 USD, k dispozici je však i trial.


NRG MiniWeather

Druhý z programů, který do vašeho smartphonu přinese aktuální předpověď počasí, je stejně jako Meteoservis WM freeware. NRG MiniWeather není samostatnou aplikací, jedná se o plug-in pro obrazovku Chome, kterou najdete u Windows Mobile 6.1 smartphonů. Program získává informace o počasí ze serveru Yahoo, podporuje automatickou aktualizaci dat a několik pohledů na data. Jediným větším nedostatkem je, že se NRG MiniWeather neaktualizuje v případě, že je klávesnice smartphonu zamknuta.


EQO
Freewarová aplikace EQO není obyčejným ICQ klientem. S programem můžeme také telefonovat v rámci EQO sítě i na pevné i mobilní telefony u nás i ve světě. EQO si při komunikaci s ICQ uživateli bohužel neporadí se znaky s diakritikou, na každou příchozí zprávu nás aplikace dokáže upozornit přehráním melodie. Nedostatkem je i to, že EQO nepodporuje dělení ICQ kontaktů do skupin. V jednoduchém průvodci na webových stránkách výrobce si vybereme, kterou značku mobilního telefonu a operační systém používáme a až pak si budeme moci program ve formátu CAB stáhnout.


BlueMusic
Aplikace BlueMusic z dílny vývojářské společnosti Teksoft umožňuje k vašemu smartphonu, komunikátoru či kapesnímu počítači připojit libovolné Bluetooth sluchátko a použít ho k poslechu hudby, k telefonování přes Skype atp. Výhoda je zřejmá - pokud již sluchátko vlastníme a nechceme kupovat jiné, které by podporovalo standard A2DP nutný k poslechu hudby, stačí za 9,95 EUR zakoupit program BlueMusic. Kvalita zvuku není ve srovnání se specializovanými sluchátky podprůměrná, ale k poslechu např. mluveného slova či pokynů navigačního softwaru plně dostačuje. K dispozici je také zkušební verze. 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (5)" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (5) (Hodnocení: 1)
Od: homi (email je skrytý) - 12.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Meteoservis WM je ve verzi 1.20, takze pls o opravu (verzi 1.04 muzete rovnou preskocit). Mohli byste uvadet zmeny oproti predchozim verzim, mysleno u vsech programu.
Re: Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (5) (Hodnocení: 1)
Od: homi (email je skrytý) - 12.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Omluva:az dodatecne jsem si vsim,ze se jedna o verzi pro SP,tam je posledni verze 1.05(verze pro PPC je navic uz ve verzi 1.21)
Re: Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (5) (Hodnocení: 1)
Od: Badel (email je skrytý) - 13.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://palm.cz
 
Updatováno, díky.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů