SokoSave Mobile: skladník ve velkém stylu - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 SokoSave Mobile: skladník ve velkém stylu

Autor: Musketeer - 19.12.2008, 2038 čtenářů


Hry a volný čas Pokud jde o zábavnost puzzle her na platformě Windows Mobile, pak by se všechny hry daly rozdělit do čtyř skupinek. V první jsou hry, které mít nemusíme. Skupinka druhá jsou ty, které mít můžeme, ale nic se nestane, když ne. Třetí skupinka značí hry, které mít musíme určitě. No a čtvrtá skupinka, tam patří vynikající SokoSave Mobile s VGA, dokonalou hratelností a 5 tisíci úrovní.Když v roce 1980 pan Hiroyuki Imabayashi navrhl svoji unikátní puzzle hru Sokoban (skladník), jistě ani vzdáleně netušil, jak populárním se jeho námět jednou stane. Uběhlo nám několik desítek let a Sokoban je již natolik populární, že se počet jeho remaků počítá na desítky a jeho úrovně na tisíce! A to denně vznikají nové... Ale dosti nostalgie, obraťme pozornost k dnes recenzované verzi SokoSave Mobile.
Nejprve pár slov k obsahu hry. Přeci jen, ne všichni čtenáři nutně holdují logickým a puzzle hrám. Tak tedy, v SokoSave Mobile (a samozřejmě i dalších klonech) jde o to, dopravit za pomoci skladníka všechny bedny rozházené po skladišti na určitá místa. Teprve po dokonalém umístění všech beden totiž můžeme přejít do další úrovně. Zádrhel je ovšem v tom, jak se s bednami manipuluje - je možno je pouze tlačit a vždy jen jednu jedinou. Rozlousknout některé úrovně je proto oříšek opravdu velmi náročný. A i když se nám to nakonec podaří, lze si výkon neustále zlepšovat pilováním efektivity (myšleno hrou na méně kroků nebo tlačení bedny).
SokoSave Mobile prvotřídně podporuje VGA rozlišení i jakékoliv natočení displeje, takže se na větších displejích hraje opravdu perfektně. Velmi oceňujeme i to, že hra pamatuje také na začátečníky a hned po spuštění jim nabídne přečtení instrukcí. V dotyčném helpu se hráč dozví o historii žánru, motivu hry a jejích pravidlech.
Hra SokoSave Mobile obsahuje kolem 4 800 úrovní + si lze další velmi pohodlně importovat. Jako standardní balík autor zvolil Microban, což je sada 155 jednoduchých puzzlů, které zvládnou i děti, případně se na nich začínající hráči dobře naučí pravidlům i základním trikům. Podotkněme ještě, že úrovně si lze při výběru nechat zobrazit i s náhledem a detailními informacemi (komentář autora, zdrojový web...). Rychlost animací při běžném pohybu i během přehrávání si smíme změnit dle chuti.
SokoSave Mobile automaticky vždy přepočítá grafiku tak, aby byla každá z úrovní hratelná v maximální možné velikosti. Tzn. malé úrovně uvidíme obřími kostkami a velké úrovně menšími. Hru lze velmi pohodlně ovládat stylusem, a to v několika variantách (kam klepneme, tam se vydej, kam klepneme, tam zatlač bednu atd.) Ve spodní části se nalézá Replay lišta, s jejíž pomocí se lze vrátit o libovolný počet kroků směrem vpřed i vzad.
Hra obsahuje přibližně dvacítku všemožných grafických pozadí (stolek s bonbony, šachovnice, mozaika...). Na základní obrazovce se nachází informace o právě aktivním balíku úrovní, rekordech, počtu tlačení atd. atd. Zkrátka i zkušení sokobanní vlci si přijdou na své. Jako by toho už tak nebylo málo, SokoSave Mobile zvládá i automatickou kontrolu update. Pokud si budeme přát, není problém změnit vlastnosti updatu v nastaveních.
Nemáme jinou možnost, nežli hodnotit velmi vysoko. SokoSave Mobile je skutečně mimořádná hra a má vlastnosti, které nechávají daleko vzadu i komerční konkurenci. Na každý pád stahujte jako o život! Neexistuje opravdu jediná výmluva, proč tuto perfektní verzi nemít ve sbírce.

Pro vyjádření uznání autorovi této hry si tentokrát nevystačíme jen s plným počtem pěti štítků a tak "musíme" sáhnout k ocenění WM Help doporučuje. SokoSave Mobile je tak teprve druhou hrou pro Windows Mobile, která toto ocenění získala.


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"SokoSave Mobile: skladník ve velkém stylu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů