Všemocný souborový manažer - Total Commander - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Všemocný souborový manažer - Total Commander

Autor: nexus6 - 09.08.2007, 7497 čtenářů


Software Souborový manažer Total Commander jistě mnoho z vás zná ze stolních počítačů. Tento program je oblíbený hlavně díky své přehlednosti a velmi široké sadě funkcí. Málokdo ví, že existuje i ve verzi pro Pocket PC. Ta je navíc na rozdíl od stolní verze zcela zdarma. Kolik toho tedy nabízí?Total Commander se na stolních počítačích stal legendou. Vynikající program od Christiana Ghislera každodenně využívají miliony šťastných uživatelů. Jeho verze pro kapesní počítače a komunikátory s operačním systémem Windows Mobile je však rozšířená podstatně méně.Možná je jedním z důvodů fakt, že základní správa souborů není u Windows Mobile na první pohled řešena příliš příjemně a běžný uživatel se jí tak snaží vyhnout. Jenže jakmile nainstalujete na své Pocket PC Total Commander, správa a práce se soubory se pro vás stane stejně snadnou činností, jako na stolním počítači.Jistě si říkáte, že verze pro kapesní počítače nemůže mít tolik funkcí, jako stolní verze programu. To je sice pravda, ale funkční sada je vskutku bohatá a setkáte se i s funkcemi, které používáte na stolním počítači každodenně, takže zde nechybí nic podstatného.Ve standardním nastavení programu je sice vidět pouze jeden pohled, ale není problém si nechat zobrazit i druhé okno, tak jako tomu je u Total Commanderu na počítači. Pak můžete zcela pohodlně kopírovat soubory jejich prostým přetažením stylusem nebo zmáčknutím ikonky pro kopírování. Samozřejmě takto můžete operovat i s více soubory najednou, stačí je označit po stisknutí ikonky ctrl. Druhé okno také může být virtuální a můžete se do něj přepínat, kdy chcete. Jediné, na co tak musíte zapomenout, jsou klávesové zkratky :-).

Úkolem Total Commanderu ale samozřejmě není pouze ukazovat, procházet, kopírovat, vytvářet, přesouvat a mazat adresáře a soubory. I kapesní verze umí vyhledávat a to jak pomocí k tomu určené funkce, tak psaním na klávesnici, kdy se kurzor automaticky nastaví na položku, která v aktuálním adresáři odpovídá napsané sekvenci znaků. Mobilní verze nezapomíná ani na komprimaci souborů, takže její součástí je i ZIP archivátor. Líbí se vám v Total Commanderu jednoduchá zkratka, která spustí poznámkový blok nebo jiný vámi zvolený textový editor? V kapesní verzi to jde také.Samozřejmostí pak je asociace se soubory – ty, jejichž typ umí vaše zařízení rozeznat, se tak po rozkliknutí ihned otevřou v příslušné aplikaci. Drobnou nevýhodou je, že po zavření takového souboru, se nevrátíte přímo do TC, ale do standardního souborového prohlížeče systému. Teprve jeho zavřením se ocitnete zpět v aplikaci.

Ještě dodejme, že samozřejmostí je i možnost nastavování atributů jednotlivých souborů a prohlížení jejich vlastností, užitečná může být volba skrytí všech souborů v ROM. Nechybí tři různé pohledy na soubory – ikonový seznam, zjednodušený textový pohled a plný pohled s velikostí souboru a datem jeho vytvoření tak, jak jej známe ze stolních počítačů. Z Total Commanderu můžete také rovnou soubory odesílat přes infraport nebo Bluetooth, užitečná je i funkce „Přijmout sem“, která uloží soubor přijímaný přes infračervený port do aktuálního adresáře.

Total Commander je opravdu výkonným nástrojem i na kapesních počítačích. V současnosti je v naší sekci download k dispozici verze 2.5 Public Beta 3. Na stránkách autora sice stále naleznete odkaz pouze na podstatně starší verzi 2.0, ale betaverze 2.5 se rozhodně nebojte. Nám fungovala naprosto bez problémů a to i na přístroji s Windows Mobile 6. Total Commander si tak po právu zaslouží plný počet hvězdiček a ocenění WM Help doporučuje.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Všemocný souborový manažer - Total Commander" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů