Freeware, který zaujal (47) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (47)

Autor: Musketeer - 14.01.2009, 4185 čtenářů


Software

Po kratší pauze vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. S ochranou komunikátoru stejně jako s GPS lokalizací jeho zloděje nám pomůže SmartProtect. Do sbírky dnes přidáváme i Web Viewer for WM5/6; výbornou nadstavbu Pocket IE, která umí tabbed browsing a mnoho dalšího. I třetí dnes představený kousek je mimořádně povedený - BlueStarter nám spustí určitou aplikaci pokaždé, když se v dosahu objeví určité Bluetooth zařízení. A pro všechny, kdo nechtějí běžné texty psát ve Wordu, tu máme bleskový textový editor bez nadbytku funkcí - ShNotePad.

SmartProtect

Aplikace SmartProtect je ochranný software vybavený mocným SMS auto-respondérem. Program umí opravdu spousty věcí: jestliže zapomeneme, kam jsme komunikátor založili, stačí si poslat SMSku a hned se dozvíme přesnou GPS polohu. Stejně tak si prostřednictvím vhodně zformulované SMSky můžeme zjistit čísla IMSI, IMEI, dálkově provést restart a další úkony. SmartProtect je rovněž velmi zdatným pomocníkem při ochraně našeho majetku i informací - lze jej nastavit tak, aby v případě změny SIM karty smazal kontakty, odeslal SMSku s GPS polohou na původní číslo, případně aby se po změně SIMky zkrátka zablokoval (jako partnerských můžeme zadat víc SIM karet). Standardní funkcí programu pak je jeho ochrana tradičním heslem, která využívá šifrování AES. Pro úspěšné rozběhnutí programu potřebujeme minimálně Windows Mobile 5.0 a .NET CF v2.0 + 317 kB místa na disku.

Hodnocení:

Stáhnout

Web Viewer for WM5/6

Tento jednoduchý, avšak velmi zajímavý browser (či spíše jeho nadstavba, jelikož používá Pocket IE) ze stáje ANB Software údajně vznikl proto, aby si i uživatelé Windows Mobile zařízení užili radostí tabbed browsingu (procházení Internetu s několika najednou otevřenými panely). Tato funkce sice na platformě Windows Mobile již existuje, ovšem dotyčné browsery jsou buď příliš velké, neohrabané, pomalé, případně nejsou zdarma. Web Viewer podporuje tradiční funkce zahrnující tlačítka Back, Forward, Refresh, Stop, umí zdvojit panel, otevřít odkaz v novém panelu, pamatuje si napsané URL adresy i zavřené panely, podporuje celoobrazovkový režim a mnoho dalšího. Pokud jde o "železo", tak nároky jsou poměrně skromné: libovolný WM5/WM6 stroj. .NET 2.0 a 36 kB místa ke stažení.

Hodnocení:

Stáhnout


BlueStarter

Šikovná utilita s jejíž pomocí můžeme nastavit automatické spouštění určité aplikace vždy, když se v dosahu objeví určité zařízení. Práce s detekcí i výběrem vlastního zařízení vybaveného Bluetooth je velmi snadná a zcela v duchu této technologie bezproblémová. U spouštěných aplikací si případně můžeme zadat spouštěcí parametry. Jako nejběžnější způsob využití nás napadá třeba zahájení synchronizace, když se zařízení ocitne v blízkosti PC nebo spuštění GPS navigace v případě, že se poblíž zapne spárovaný GPS modul. BlueStarter vyžaduje Windows Mobile 5.0, .NET CF v2.0 a 256 kB prostoru ke stažení.

Hodnocení:

Stáhnout
ShNotePad

Pro všechny, kdo občas potřebují upravit kousek neformátovaného textu, je tu ShNotePad. Tento textový editor umí pracovat s různými fonty i velikostmi, podporuje Unicode, zvládá vyhledávání i nahrazení textu a soubory umí vytvářet, otevírat, upravovat a poté zase ukládat. Na svém místě jsou pochopitelně i základní editační funkce - Cut, Copy a Paste. Můžeme si volitelně zapnout i zalamování slov. ShNotePad je editor sice co do funkcí jednoduchý, avšak velmi funkční. Aplikaci rozběháme minimálně na následující kombinaci: Windows Mobile 5.0 a .NET CF v2.0. Po stažení nás program obere o 56 kB.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (47)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů