Freeware, který zaujal (48) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (48)

Autor: Musketeer - 21.01.2009, 2655 čtenářů


Software Po kratší pauze vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. S hledáním kontaktů, u nichž chybí některý z údajů, nám pomůže Scrub. Uživatelské rozhraní jako z Apple iPhonu získáme díky programu jménem Touch Shell Free. Se stopováním času i jeho odpočtem nám pomůže StopWatch. A příznivcům rukou psaných poznámek dnes nabídneme titul ScrenWriter.

Scrub

Během let používání PDA nebo komunikátoru se bezesporu každému z nás ve sbírce kontaktů nastřádá opravdu astronomická suma známých osob: pracovní kontakty, beamnuté navštívenky, přátelé... Jeden se ve stovkách a tisících kontaktů doslova začíná ztrácet a co je nejhorší, začne zapomínat, co vlastně u které osoby má již zadáno a co ne. A právě zde nám přichází na pomoc aplikace Scrub, která je schopna jedné velmi praktické operace - prohledá nám kontakty a seřadí je poté podle chybějící informace. Není tak problém dotyčné údaje obratem doplnit. Scrub má přehledné rozhraní obsahující i několik fešných ikonek a je náročný velmi průměrně - stačí mu Windows Mobile 5 a cca 92 kB na disku pro jeho CAB archiv.


Hodnocení:

Stáhnout
Touch Shell Free

Patrně každý, kdo se někdy s kapkou závisti zahleděl na uživatelské rozhraní Apple iPhonu, si řekl něco jako: "Tohle bych chtěl někdy zkusit i na Windows Mobile!". Pokud patříte do této skupiny, zkuste aplikaci Touch Shell Free, která zmíněný iPhone do značné míry imituje a co je důležitější - zpřehledňuje i zrychluje práci. Touch Shell Free je zdařilou nadstavbou uživatelského rozhraní. Výrazně pozměňuje rozložení Today obrazovky. Příznivci ovládání prsty mají po ruce pěkné ikonky, jsou vidět hodiny, další schůzka, počet nepřečtených SMS zpráv, informace o nepřijatých hovorech, lze odsud rovněž rychle přejít do sekce alarmů, handheld zamknout a provádět mnoho dalšího. Rozhraní je plně nastavitelné a podporuje skiny i plug-iny. Touch Shell Free vyžaduje nainstalovaný .NET CF v2.0, dále 2,3 MB volného prostoru na instalační EXE soubor a Windows Mobile 5.0.

Hodnocení:

Stáhnout


StopWatch

Program StopWatch funguje jako klasická minutka nebo stopky. Pamatuje si celých 10 mezičasů a výsledky i aktuální stav ukládá do XML souboru. StopWatch vám jako upozornění přehraje libovolný MP3 nebo WAV soubor. Zde  ovšem doporučujeme sáhnout raději po něčem kratším, jelikož se alarm nedá přerušit nijak jinak, než ukončením programu, případně tradičním doběhnutím do konce. Dle vyjádření autora by měl být tento problém ale brzy vyřešen. Titul vyžaduje libovolné Windows Mobile zařízení, ovšem nepohrdne ani VGA rozlišením. Instalační CAB soubor má velikost 419 kB.

Hodnocení:

StáhnoutScreenWriter

Vynikající program pro osoby, které rády píší text rukou (stylusem) přímo na displej. Pozdvihuje psaní poznámek, náčrtky i skici na zcela novou úroveň pomocí několika jednoduchých, avšak v praxi velmi efektivních technik. Předně; většinu obrazovky zabírá samotný psací list. ScrenWriter také umí z již zapsaných poznámek vytvořit náhled až 3 x 3 pole velký (viz obrázek). K poznámkám si můžeme přiřadit alarm zvukový nebo vibrační. Psát smíme v různých barvách a s několika typy různě širokých hrotů. Program podporuje QVGA i VGA displeje, skiny a plug-iny. Instalační CAB si z disku ukousne 210 kB. K rozběhnutí jsou třeba nejméně Windows Mobile 5.0.

Hodnocení:

Stáhnout
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (48)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů