Freeware, který zaujal (50) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (50)

Autor: Musketeer - 04.02.2009, 3327 čtenářů


Software Po kratší pauze vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Na úvod si dnes dáme program Historia, jež nám o několik řádů zpříjemní práci s hovory. Všem, kdo to myslí s počítáním vážně, doporučujeme standardní systémový kalkulátor nahradit něčím pořádným - třeba titulem Free42; emulátorem programovatelného kalkulátoru HP-42S. Poté si poradíme, jak na pohodlnou změnu úvodní obrazovky s pomocí utilitky Splash Screen Randomizer. A na závěr tu ještě máme Omniano Beta - virtuální piáno použitelné pro zábavu i vážnější hraní.
Historia

Jednou z nejpoužívanějších obrazovek pracovně vytíženějších uživatelů je na Windows Mobile komunikátorech bezesporu sekce s historií odchozích a příchozích hovorů. Všem, kdo někdy zatoužili po její přepracované a vylepšené verzi dnes nabízíme aplikaci Historia, která právě toto zvládla na výbornou. Praktické funkce začínají prostým zobrazením více čísel na jednu stránku (až 15 najednou), pokračují k třídění dle libovolného ze sloupců (číslo, čas...) a končí až někde u možnosti zkopírovat si libovolné číslo nebo rovnou celé detaily hovoru (třeba pro vložení do poznámky, kalendáře nebo SMSky). Program má ovšem mnoho dalších šikovných a přitom méně viditelných příjemných drobností... Veškeré detaily hovoru vidíme bez tapání stylusem a snadno zjistíme, zda s námi již nějaký neznámý kontakt nehovořil v minulosti. Bezesporu velmi praktická je i ta vlastnost, že po jediném tapnutí stylusem hned vidíme, jak dlouhé jsou naše nejdelší hovory. Historia trvá na Windows Mobile s nainstalovaným .NET CF v2.0 SP1+ a 448 kB volného místa na disku.

Hodnocení:

StáhnoutFree42

To nejkulantnější, co můžeme říci o výchozím systémovém kalkulátoru, je to, že je určen velmi nenáročným uživatelům. Zoufat ale není nutno, freewarových náhrad existuje nepočítaně. Jednou z těch lepších je i dnes představený Free42, což je softwarová implementace programovatelného kalkulátoru HP-42S a tiskárny HP-82240. Ačkoliv je program zpětně kompatibilní s hardwarovou verzí, nevyžaduje z naší strany žádné ROM soubory a podobné věci a plně funguje sám o sobě. Funkcí tato kalkulačka obsahuje desítky a zřejmě bude stačit i náročným uživatelům, jako jsou ekonomové a programátoři. Ale buďme konkrétní. Kromě základních funkcí zde najdeme i ty statistické, pravděpodobnostní, integrační, komplexní čísla, binární, oktalovou a hexadecimální číselnou soustavu, práci s maticemi, tisk přes infraport a mnoho mnoho dalšího včetně plnohodnotného programování (7,2 kB RAM). Free42 je implementací velmi nenáročnou, stačí jí libovolný ARM procesor, Pocket PC 2002 a vyhrazení cca 400 kB prostoru na disku ke stažení. Program podporuje i nestandardní displeje o rozlišení 480 x 800 pixelů.

Hodnocení:

StáhnoutSplash Screen Randomizer

S pomocí této aplikace si můžeme pohodlně měnit úvodní systémovou obrazovku (splash screen). Celý program je tvořen dvěma menšími aplikacemi: "SplScrnRnd" se spustí po startu a postará se o změnu obrázku na jiný (předem vybraný či náhodný). Druhá miniaplikace "SplScrnRnd Settings" se pro změnu stará o veškerá nastavení týkající se té první. Ve výchozím stavu nám program servíruje pokaždé jinou (náhodně vybranou) obrazovku, ale nic nám pochopitelně nebrání ani v použití libovolných vlastních obrázků. Program zná všechny hlavní obrazové formáty (samozřejmě včetně JPEGů, BMP souborů a PNGček). Obrázky najdeme v adresáři "My DocumentsSplashes". Splash Screen Randomizer potřebuje k úspěšnému rozběhnutí nejméně Windows Mobile 5.0 a k uložení na disk necelých 300 kB místa.

Hodnocení:

StáhnoutOmniano Beta

Virtuální piáno Omniano Beta se dá využít hned k několika věcem. Jednak s ním v případě nouze snadno za cenu upatlaného displeje zabavíme naše či cizí menší ratolesti. Také jej lze použít k mobilnímu přehrání hudebního nápadu (třeba kolegům muzikantům) někde na cestách či v hospodě. Ovšem jednoznačně nejpraktičtější je udělat si z Omniano Beta ladičku. Virtuální piáno pokrývá rozsah zhruba čtyř oktáv (C3 až F6) a zvučí bez jakéhokoliv zpoždění. Program sice podporuje displeje všech rozlišení, ovšem samozřejmě pro něj platí, že čím širší displej máme, tím lépe. Omniano Beta má velikost nemalých 7 MB a jako minimum autor uvádí komunikátory Omnia i900, m490, m495 nebo kompatibilní stroje.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (50)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů