Jak zamknout tlačítka PDA? - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Jak zamknout tlačítka PDA?

Autor: pavelbures - 09.02.2009, 5211 čtenářů


Software Asi každému majiteli kapesního počítače nebo komunikátoru se alespoň jednou stalo, že došlo k nechtěnému stisku tlačítka, takže přístroj např. vytočil naposledy volané číslo. Aby k podobným excesům již nedocházelo, představíme si v dnešním článku celkem čtyři aplikace, kterými můžete funkčnost tlačítek omezit, takže PDA půjde zapnout pouze tlačítkem k tomu určeným.DeviceLock
Základní uzamčení kláves najdete přímo v nastavení operačního systému Windows Mobile. Lze si vybrat, zda bude možné přístroj zapnout pouze k tomu určeným tlačítkem nebo stiskem libovolné klávesy. Součástí WM od verze 5.0 je také Today plug-in, díky kterému lze klávesy uzamknout i ve chvíli, kdy je počítat zapnutý. Výhodou tohoto způsobu zamykání je, že je zdarma, nemusíte instalovat žádné další programy a paměťové nároky jsou rovněž minimální. K programu Device Lock existuje freewarová alternativa, jejímž autorem je vývojář Matt Armstrong. Jeho program Device Lock nevyužívá Today plug-in, takže můžeme kapesní počítač uzamknout např. tlačítkem či vybráním patřičné položky ze Start menu. Plusem Armstrongovy aplikace jsou široké možnosti nastavení, lze mj. vybrat program, který se po odemknutí kláves automaticky spustí.Hodnocení:
Device Lock obsažený ve Windows Mobile

ThrottleLock
Zajímavým freewarovým počinem je aplikace ThrottleLock. K odemknutí tlačítek nestačí jen klepnout na určité místo na displeji, ale je třeba ve správném pořadí spojit vybrané body. Ve výchozím stavu ThrottleLock zobrazuje 3 x 3 bodů, v nastavení však můžete jejich počet změnit. Definovat lze samozřejmě i gesto, kterým PDA odemknete. Jednotlivé body můžete spojovat vodorovně, svisle i úhlopříčně.Hodnocení:

Slide2Unlock
Patrně nejznámější freewarovou aplikací pro zamykání a odemykání tlačítek kapesního počítače s Windows Mobile je Slide2Unlock. Již na první pohled je patrné, že se autor programu inspiroval populárním multimediálním telefonem Apple iPhone, kde je odemykání přístroje řešeno jedním velkým posuvníkem. Aplikace toho však zvládne mnohem víc - S2U je skinovatelný, dokáže v zamčeném stavu zobrazit např. informace o počasí (pokud je ovšem nainstalován patřičný program). Aplikace rovněž umí gestem přijímat i ukončovat hovory, regulovat hlasitost sluchátka a mnoho dalšího.


Hodnocení:

Sunscape
Relativní novinkou na poli programů uzamykajících tlačítka PDA je freewarový Sunscape. Aplikace vyžaduje minimálně Windows Mobile 5.0 a .NET Compact Framework 2.0. Princip odemykání je poněkud neobvyklý - je třeba kroužit prstem či stylusem po obrazovce tak dlouho, dokud se nenaplní ukazatel ve spodní části displeje. Velkým plusem jsou široké možnosti nastavení, můžete mít dokonce různé předvolby pro landscape a portrait režim. Aplikace je plně skinovatelná, kromě uzamčení zobrazuje také informace o času, blížících se schůzkách, budíku atp.

Dozvíte se rovněž, v jakém stavu se nachází akumulátor, aplikace uživatele také informuje o nepřečtených zprávách a síle signálu. Je třeba myslet na to, že Sunscape je stále ve fázi vývoje, takže může být na některých zařízeních nestabilní.


Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Jak zamknout tlačítka PDA?" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak zamknout tlačítka PDA? (Hodnocení: 1)
Od: SdKfz171 (email je skrytý) - 09.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Plugin do Today - ať na svém ASUSu P552w hledám jak hledám, tak zamykání na Today obrazovku nemůžu dostat. Naštěstí je po straně PDA šikovný posuvník...
Re: Jak zamknout tlačítka PDA? (Hodnocení: 1)
Od: trejlu (trejlu@gmail.com) - 10.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tato možnost zamykání je celkem jednoduchá. Ale zaboha nemohu najít jak zamknout - heslem moje HTC Cruise. Mohu pouze zaheslovat zamykání v časovém limitu, ale já hochci zamknout jen někdy(např. když jdu bazénu) tedy volitelně. U Palma centro to jde úplně normálně.
Re: Jak zamknout tlačítka PDA? (Hodnocení: 1)
Od: SdKfz171 (email je skrytý) - 10.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ehm... a když je to tak jednoduché, kde to já, prosťáček, najdu?
Re: Jak zamknout tlačítka PDA? (Hodnocení: 1)
Od: trejlu (trejlu@gmail.com) - 11.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Start - Settings - Today - Items - zaškrtnout Device Lock
Re: Jak zamknout tlačítka PDA? (Hodnocení: 1)
Od: SdKfz171 (email je skrytý) - 11.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Negativní - tato položka v nastavení Today na ASUSu P552w není :( Naštěstí to řeší to posouvátko po pravé straně (kousek pod stylusem), které se perfektně ovládá palcem (dobře je vidět třeba tady - http://www.mobilmania.cz/ShowFullThumbNail.aspx?id_file=981148959&width=750&height=500&title=IMG_5932.jpg&)
Re: Jak zamknout tlačítka PDA? (Hodnocení: 1)
Od: trejlu (trejlu@gmail.com) - 11.02.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Pak je OS upraven, můj popis odpovídá HTC Cruis, WM 6.1. En

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů