Předbarcelonské novinky, aneb co vše nám výrobci příští týden představí - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Předbarcelonské novinky, aneb co vše nám výrobci příští týden představí

Autor: nexus6 - 12.02.2009, 1771 čtenářů


Informace a oznámení Barcelonský Mobile World Congress je již za dveřmi – začíná už v pondělí. Někteří výrobci tak s předstihem odhalují karty a své plány. My vám tak dnes přinášíme přehled novinek, které výrobci do Barcelony přivezou. A že jich opravdu není málo.Drsňák i-mate

V posledních Novinkách ze světa Windows Mobile jsme psali, že i-mate chystá do Barcelony revoluci. Informace o tom, že výrobce představí řadu nových zařízení, se potvrzují a i-mate s předstihem jednu novinku ukázal. A ať se nám to líbí nebo ne, svým způsobem revoluční je.Přístroj s označením i-mate 810-F by totiž měl být prvním opravdu odolným běžným Windows Mobile komunikátorem. Jeden z jeho předsériových vzorků jsme vám již před časem ukázali ve starších novinkách. Musíme uznat, že ačkoliv finální kousek rozhodně není kdovíjaký krasavec, výsledek je daleko lepší, než v prvním případě.

O vzhled ale u 810-F stejně příliš nepůjde. Výrobce slibuje plně pogumované kryty, odolnost proti vlhkosti a dokonce i vodotěsnost, odolnost proti otřesům a tlaku a schopnost fungovat bez problémů při teplotách -10 až 60°C. Největším překvapením a onou opravdovou revolucí by u tohoto kousku měla být doživotní záruka.

Přístroj bude pohánět systém Windows Mobile 6.1 Professional a nabídne třeba HSDPA, wi-fi, GPS modul, digitální kompas, pohybový senzor a 2,2 GB vnitřní paměti.

ZTE představí deset chytrých telefonů

Čínský ODM výrobce ZTE hodlá v Barceloně představit deset chytrých telefonů. Z části sice půjde o přístroje, které se již vyrábí a nebo o nich informace unikly, i tak se ale můžeme těšit na široké portfolio novinek. Některé modely budou určeny pro CDMA sítě, ale většina z novinek bude fungovat v sítích GSM. Přístroje budou pokrývat široké spektrum od jednoduchých a levných smartphonů po výkonná zařízení s výbornou výbavou. Je pravděpodobné, že všechny nebo převážná většina ze zařízení bude používat operační systém Windows Mobile. Ale ZTE může i překvapit a třeba se dočkáme komunikátoru s Androidem. Inu, jsme zvědavi.

LG možná přiveze Incite

Korejské LG by na Mobile World Congress mohlo evropskému publiku představit komunikátor Incite. Ten již nějakou dobu prodává operátor AT&T v USA a před několika dny byl tento elegantní dotykový komunikátor uveden i v Korei. Tam by se u operátora KTF měl tento model začít prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Do té doby se snad Incite objeví i v Evropě.Levný smartphone Samsung

V Barceloně se také pravděpodobně setkáme s novým chytrým Samsungem – modelem C6625. Ten je vlastně globální variantou modelu C6620, který prodává exkluzivně pouze operátor TIM v Itálii. Chytrý Samsung nabídne za přiměřenou cenu (tradičně předražený Expansys jej má v předprodeji za 350 dolarů), s relativně slušnou výbavou, ve které nechybí podpora HSDPA nebo s A-GPS.Acer se zvláštní konstrukcí klávesnice

Své novinky představí na MWC i Acer, to již víme. První z modelů by měly být rebrandované E-TENy, ale Acer představí i zcela nové přístroje. Server BoyGeniusReport před nedávnem přinesl fotografii jedné z novinek, která vypadá velmi podivně. Komunikátor by měl totiž mít velmi zvláštní konstrukci s vytáčecí klávesnicí, takže telefon bude stále ve vzpřímené poloze a klávesnice se bude nacházet na jeho spodním okraji. Vypadá to hodně podivně a na výsledek si budeme muset počkat. Zatím ani není jasné, zda konkrétně tento kousek dostane Windows Mobile nebo operační systém Android.Co připraví HTC?

U HTC zatím o žádných konkrétních novinkách nepadlo slovo. Ale jistou představu o tom, co výrobce chystá, máme díky Toshibě TG01. Tento výrobce tedy přinese na trh vlastní přístroje s platformou Qualcomm Snapdragon. Mělo by se tak stát ve druhém čtvrtletí letošního roku a tak je více než pravděpodobné, že některá z novinek HTC v Barceloně bude také právě na Snapdragonu postavená. Tím ale tak trochu vzaly za své dohady o tom, že se HTC rozhodlo dát Qualcommu vale a příští přístroje bude stavět na Ericsson Mobile Platform a platformě nVidia Tegra. Tyto platformy ale HTC pravděpodobně použije také, ale jen u některých přístrojů (že by u těch s Androidem?).

A co ostatní?

V Barceloně můžeme očekávat ještě spoustu dalších novinek od významných i prakticky neznámých výrobců. Server Digitimes například nedávno informoval o tom, že platformu Qualcomm Snapdragon hodlají použít i třeba u LG, Samsungu, Aceru nebo ASUSu – některé z barcelonských novinek těchto výrobců tak na ní možná poběží. Mimochodem, posledně jmenovaný z řady, ASUS, nepředstaví v Barceloně novinky pouze pod svou značkou – již od minulého týdne víme, že se v oblasti Windows Mobile přístrojů spojil s Garminem a v Barceloně nás čekají novinky pod společnou značkou Garmin-Asus.

Na místo činu by se mohl vrátit i Sony Ericsson a představit novou Xperii. Tento krok se ale vzhledem k tomu, že se komunikátor dostal na trh teprve nedávno, jeví jako velmi nepravděpodobný. Muselo by jít o hotový produkt, aby se neopakovalo dlouhé čekání jako u prvního modelu. A vzhledem k tomu, že Sony Ericsson teprve nedávno podepsal dohodu s výrobcem Mobinnova, který má další Xperie vyrábět, si dovolíme tvrdit, že na X2, nebo jak se bude přístroj jmenovat, si počkáme do podzimu. To právě Mobinnova by se možná mohla chtít ukázat s vlastními novinkami, ale kdo ví.

V Barceloně nepředvedou novinky jen výrobci telefonů. Čeká nás i spousta softwarových novinek. Za všechny jmenujme třeba SPB Mobile Shell 3.0 nebo oficiálně potvrzenou betaverzi synchronizační služby My Phone od Microsoftu. Tak se bude jmenovat jedna z aplikací dříve avizovaného Sky balíčku. A vzpomeňte si také na to, jak Microsoft slibuje, že v Barceloně odstartuje masivní ofenzívu. Minimálně se očekává, že se dočkáme Windows Mobile 6.5 a zároveň i přístrojů s tímto systémem.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Updaty na Windows Mobile 6 - kdo ano a kdo ne?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.4
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Předbarcelonské novinky, aneb co vše nám výrobci příští týden představí" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů