Microsoft oficiálně představil Windows Mobile 6.5, obchod s aplikacemi a synchro - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Microsoft oficiálně představil Windows Mobile 6.5, obchod s aplikacemi a synchro

Autor: nexus6 - 17.02.2009, 2181 čtenářů


Informace a oznámení Na včerejší tiskové konferenci v rámci Mobile World Congress v Barceloně představil Microsoft prakticky všechny očekávané novinky. Žádné překvapení se nekonalo. Na světě tak jsou oficiálně Windows Mobile 6.5, synchronizační služba My Phone a obchod s aplikacemi Windows Marketplace.

Steve Balmer umí opravdu dobře mluvit a vlastně mu vůbec nevadí, že říká něco, co už všichni vědí. Microsoft totiž na včerejší tiskové konferenci představil přesně vše, co jsme očekávali. Balmerova prezentace nebyla nijak bombastická, ale zato jí nechyběl jasný tón a výborný přednes.Balmer tak včera světu oficiálně představil především celý nový koncept, kolem kterého se bude platforma Windows mobile do budoucna vyvíjet. Součástí tohoto konceptu jsou všechny tři včerejší novinky – Windows Mobile 6.5, Windows Marketplace a My Phone. Celý koncept má souhrnný název Windows Phone a ačkoliv si operační systém samotný ponechá označení Windows Mobile doprovázený patřičným číslem, přístroje postavené na něm budou označovány jednoduše jako Windows Phone.

Windows Mobile 6.5

Nová Windows Mobile 6.5 jsme měli možnost vidět již v podobách několika betaverzí, ale teprve včerejším oznámením jsme si o nich mohli udělat lepší obrázek. A upřímně řečeno, jsou lepší, než jsme doufali. Sice jde vpravdě o facelift verze 6.1, ale trochu dokonalejší, než to z prvních screenshotů vypadalo. Windows Mobile 6.5 tak sice nebudou v současnosti nejlepším mobilním operačním systémem, ale opět se stanou konkurenceschopná.