Prince of Persia HD: nejnáročnější mobilní hra ve vesmíru - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Prince of Persia HD: nejnáročnější mobilní hra ve vesmíru

Autor: Musketeer - 06.03.2009, 5420 čtenářů


Hry a volný čas Na našem webu nepíšeme preview her příliš často, ovšem unikátní Prince of Persia HD si jej bezesporu zaslouží. Ano, skutečně se vám to nezdá, opravdu jde o oficiální pokračování legendárního perského prince, kterého mnozí z nás proháněli na svých prvních PC, "eSTéčkách" a Amigách. Snad bychom mohli hned pro začátek napovědět, že pokračování vypadá kolosálně...Nedá nám jinak, nežli dnešní preview zahájit kratičkým historickým digitálním medailonkem. A čemu jinému by mohl být věnován, nežli hře Prince of Persia, pramáti všech 16bitových 2D chodiček, bludišťověk a arkád! Její autor Jordan Mechner (mimochodem, nedávno jsme o jednom jeho Palm OS remaku jménem Karateka psali) hru označuje jako "akční adventuru".
Jelikož v té době spadalo do žánru "adventure" (dobrodružství) prakticky vše, není divu, že tam skončila i tato 2D arkáda. Pod slovem "adventura" ale dnes hráč obvykle chápe spíše příběhově založenou neakční hru s řešením problémů. První verze hry jsme se dočkali v roce 1989, kterou posléze v 1994 následoval Prince of Persia II a v roce 1999 i Prince of Persia 3D. V sérii se objevilo ještě několik dalších pokračování (čtyři), z nichž právě to poslední, s prostým názvem "Prince of Persia" máme před sebou v mobilní verzi Prince of Persia HD.
Nejprve ty dobré zprávy. Jedná se prvního Prince of Persia, který poběží na handheldech v rozlišení takto vysokém, proto ten přídomek "HD". Soudě dle registrátoru aplikací na webu Gameloft to vypadá, že plná hra je dostupná pro základní mobilní platformy - Windows Mobile, Symbian, Series 60 i Java, pouze Apple iPhony a Palm OS zatím chybí, resp. je možné, že tyto verze budou dostupné jinými distribučními kanály.
Bohužel, co tvůrci i distributor trochu neodhadli jsou hardwarové nároky nejlepší verze. Pokud se právě shovívavě usmíváte na svůj 624MHz komunikátor ležící vedle monitoru, pak vás musíme hned zkraje zchladit. Dotyčná verze totiž bude pro plné vychutnání všech detailů a kvality potřebovat zařízení Toshiba TG01. To, jak známo, disponuje 3D akcelerátorem a 1GHz procesorem, což je kombinace, která by měla novodobého mobilního Prince z Persie velmi slušně rozhýbat. Na jeho 4,1" WVGA displeji (800 x 480 pixelů) hra nepochybně bude vypadat (i se hrát) naprosto skvěle, takže nám, majitelům chuději vybavených strojů, zkrátka nezbude, nežli někde v rohu tiše závidět. Jestliže vás zajímá, jak Prince of Persia HD vypadá v opravdu dokonalé HD verzi, prostudujte toto HD video.
Pokud jde o herní náplň, tak jsme zvědavi, nakolik se tvůrcům podaří vybalancovat prvky hratelnostní a reálné - již první princ ale nabízel poměrně slušné hrátky s jataganem i skoky všeho druhu, tak doufáme, že ani toto pokračování věc neodflákne. Tvůrci slibují úžasné akrobatické kousky i spektakulární útoky. Hrdina se povozí na drakovi, bude se chytat lan a vůbec provádět mnoho dalších hrdinských vylomenin.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 6

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Prince of Persia HD: nejnáročnější mobilní hra ve vesmíru" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů