Freeware, který zaujal (58) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (58)

Autor: Musketeer - 09.04.2009, 3282 čtenářů


Software Po týdnu vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro začátek si prozradíme, jak s pomocí aplikace ShrinkSms Light zmenšit SMSky jejich komprimací. Poté se předvede praktický opakovaný upozorňovač zmeškaných hovorů a dalších událostí MSentinel. Prostřednictvím titulu Sound Manager budeme schopni přiřadit různým akcím všelijaká zvonění. A na závěr si ještě napovíme, jak díky FingerSuite dopilovat dojem z rozhraní TouchFLO 3D. 

ShrinkSms Light

Není sporu o tom, že jednou z nejpoužívanějších forem neverbální komunikace současnosti jsou SMS zprávy. V ČR je jejich obliba mimořádná, nepřekvapí proto, že se časem vytvořil jakýsi slang, který umožňoval do běžných 160 znaků vecpat další informace navíc. Tohoto prostého avšak geniálního nápadu se chytili i autoři aplikace ShrinkSms Light, která umí jednu vysoce zajímavou věc - ušetří nám při posílání dlouhých SMS nějaký ten peníz. A jak funguje? Velmi prostě - napíšeme běžnou SMSku, kterou program zašifruje a zkomprimuje (nejlepší poměr je na cca 50 % původní délky) a poté odešle. ShrinkSms Light je samozřejmě zapotřebí i k přečtení. Aplikace sice obsahuje slovník podobný T9 se 700 tisíci slovy, ovšem pouze anglickými. Nicméně i při "psani bez hacku a carek" lze titul zužitkovat. Jak tedy dosáhnout nejlepšího poměru? Používat slova z vnitřního slovníku, nepoužívat velká písmena ani Enter mezi řádky. ShrinkSms Light vyžaduje Windows Mobile 6 a .NET CF v3.5. RAR archiv s aplikací si z disku nárokuje 3,6 MB.

Hodnocení:

Stáhnout

MSentinel

Těm, kdo již někdy u svého WM zařízení truchlili nad absencí opakovaného připomínače událostí, i osobám, jež pravidelně zapomínají na prošlé události z agendy, je určena dnes představovaná utilitka MSentinel. Ta se postará o to, aby se veškeré naše propásnuté hovory, nepřečtené SMS i MMS zprávy a "prošlé" upomínky z úkolovníku i kalendáře po čase opětovně připomenuly. Smíme si nastavit, jak často se má program s událostmi nutit i časové rozpětí, kdy má k testování na události docházet (většina z nás si nejspíš nebude přát být rušena v noci). MSentinel rozběháme na konfiguraci zahrnující Windows Mobile 5.0+ a .NET CF v2.0. Velikost aplikace je spíše symbolická - CAB délky 50 kB se na moderním handheldu doslova ztratí.

Hodnocení:

StáhnoutSound Manager

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je aplikace Sound Manager pouze obdobou předchozího MSentinelu, není tomu tak. Zatímco druhý jmenovaný je primárně opakovaný připomínač událostí, Sound Manager umožňuje k libovolné systémové komunikační akci (třeba "volá známá osoba") přiřadit jakékoliv zvonění. Je příjemné, že můžeme použít i zvuky nacházející se na externích kartách a že není nutno příslušný zvukový soubor kopírovat do paměti. Spolu s přehráváním zvoleného zvuku nám nic nebrání ani v tom, si ke zvonění volitelně přidat vibrace, nechat si zobrazit zprávu na obrazovce atd. Sound Manager je aplikací náročnou průměrně: Windows Mobile 5.0+ ani .NET CF v3.5 nejsou na dnešní poměry žádná hrůza, o 41 kB velkém ZIPnutém distribučním archivu ani nemluvě.

Hodnocení:

Stáhnout


FingerSuite

Jak už to tak u softwaru bývá, názory na uživatelské rozhraní TouchFLO 3D se mezi lidmi různí. Zatímco jedněm připadá ve srovnání s Apple iPhony nemožné, někdo je hodnotí jako přítulné a dobře použitelné. Za předpokladu, že se řadíte do skupinky nespokojenců, můžete zkusit nahradit standardní menu a upozorňovací boxy právě dnes představeným FingerSuite. Nová verze je dle našeho soudu sympatičtější a co je důležité - lépe se v praxi ovládá prsty. Podobný grafický upgrade je již součástí i nového uživatelského rozhraní TouchFlo 3D 2, ovšem majitelé starších přístrojů to v případě zájmu musí řešit svépomocí takto. Autoři FingerSuite uvádí jako minimum Windows Mobile 6.1 a 365 kB volného místa na disku pro stažení instalačního CABu. Je nezbytně nutné aplikaci nainstalovat do zařízení a nikoliv na externí kartu!

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (58)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů