Preview HTC Touch Diamond 2 - kam vlastně směřuje? - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Preview HTC Touch Diamond 2 - kam vlastně směřuje?

Autor: nexus6 - 28.04.2009, 6392 čtenářů


Hardware a příslušenství K dispozici máme testovací kousek HTC Touch Diamond 2. Ještě než vám přineseme jeho recenzi, pokusíme se dnes trochu zamyslet nad tím, čeho chce vlastně Diamond 2 dosáhnout. Pravděpodobně nejdůležitější model HTC pro letošní rok je totiž tak trochu telefon dvou tváří.Jak název napovídá, HTC Touch Diamond 2 má být nástupcem původního Diamondu. Nástupci telefonů bývají většinou menší a mají lepší výbavu, pokud toto pravidlo neplatí, snaží se spíše výrobce přesunout pozornost zákazníků na novou modelovou řadu.

Diamond 2 je ale popřením této v mobilním světě poměrně zaběhlé rutiny. Je větší než předchůdce a spíše než vylepšení ve výbavě přináší změny. Je tak ale otázkou, jestli jej můžeme vnímat jako přímého nástupce Diamondu nebo ne. Jistě, někteří současní majitelé původního modelu budou o dvojce přemýšlet, jinak se ale zdá, že je to telefon trochu pro někoho jiného.

Původní Diamond se může pochlubit miniaturními rozměry a výbornou výbavou, která dodnes nestihla zastarat. Nový Diamond se naopak zvětšil, jeho design se posunul ke vkusu mainstreamového zákazníka a výbava doznala spíše několika změn. Jediným vylepšením je totiž pětimegapixelový místo třímegapixelového fotoaparátu. Jasně, Diamond 2 má WVGA displej místo VGA displeje, jenže zase přišel o většinu hardwarových ovládacích tlačítek. A 4 GB paměti u předchozího modelu tady nahradil slot pro microSD karty. Především displej a posun v ovládání je opět krokem směrem k mainstreamu – plně dotykové telefony jsou dnes prostě hitem.Diamond 2 je tak možná telefonem, kterým vlastně měl být už původní Diamond. Špičkovým a atraktivním komunikátorem, který přitáhne pozornost obyčejných uživatelů. Jednoduše přístroj, který bude konkurovat přístrojům jako Samsung Pixon, LG Arena a podobným. Původní Diamond byl totiž stále přeci jen klasický komunikátor a projevovalo se to i na zájmu zákazníků. Většinou si Diamonda pořizovali techničtí nadšenci, kteří již povětšinou zkušenosti s chytrými telefony měli. V Diamondu hledali dokonalý Windows Mobile komunikátor a mnohdy jej v něm našli.

Obyčejné uživatele ale zatím stále více lákal původní model Touch. A to nejen díky ceně. Ostatně, prodeje přístrojů jako je LG Viewty, zmíněná Arena nebo různých dotykových Samsungů dokazují, že na ceně zase tak nezáleží. A právě do vod těchto telefonů, zdá se, míří nový Diamond.Ti, kdo v něm budou hledat vylepšení stávajícího modelu, budou povětšinou zklamáni. Stejně jako my. Nový Diamond je spíše multimediálním strojem určeným pro běžného uživatele. Má za úkol se přímo poprat především s dotykovými modely od LG a Samsungu. Diamond 2 je spíše takovou obdobou Samsungu Omnia, než nástupce původního modelu. Nebo chcete-li, Diamond 2 je vlastně zmenšený model Touch HD. Zkuste najít ve výbavě pět rozdílů. Budete hledat marně.

Diamond 2 je jednoduše moderní dotykový telefon, který míří především na náročného spotřebitele. Nakonec to dokazuje i další evoluce uživatelského prostředí TouchFLO 3D. To již prakticky úplně zakrylo veškeré stopy po Windows Mobile. O tom ale více až v recenzi.HTC Touch Diamond 2 je také přístroj plně připravený na Windows Mobile 6.5. Tato verze operačního systému také sama osobě daleko výrazněji míří na běžného spotřebitele.

Samozřejmě tím vůbec nechceme říci, že by tento směr vývoje byl špatný. Touch Diamond 2 je jen jeho jasným důkazem. Je to krásný příklad současných trendů a jejich implementace. Ukazuje, kam se bude portfolio HTC a vůbec Windows Mobile komunikátorů posouvat.

Co si myslíte o tomto posunu? A o Diamondu a Dimondu 2? Zároveň můžete v diskusi klást otázky, na které se pokusíme odpovědět v recenzi.


 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Preview HTC Touch Diamond 2 - kam vlastně směřuje?" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Preview HTC Touch Diamond 2 - kam vlastně směřuje? (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 28.04.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tedy napsat o zařízení, které má relativně "pidi" LCD, nemá 3,5 jack a tradičně mizerný výkon (v porovnání se skutečně multimediálním iPhonem, nebo jinými chipsety u WM) je opravdu odvážné, ale třeba mě recenze v tomto směru přesvědčí o opaku (těžko). Také se výborně hodí na hraní, kdo by chtěl směrový kříž, dostatek tlačítek. Stačí zoom lišta. Mno, ale dost sarkasmu.... Zařízení není ničím zajímavém, pokud jsem koukal na obdobnou uhlopříčku na Xperii, tak je uhlopříčka prakticky na cokoli nepoužitelná, snad krom držení v dlani, to je dost málo. Vzhledem k tomu, že vás zařízení díky absenci HW ovládacích prvků to bude jistě nirvána....
Re: Preview HTC Touch Diamond 2 - kam vlastně směřuje? (Hodnocení: 1)
Od: uni (email je skrytý) - 28.04.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
....že vás zařízení díky absenci HW ovládacích prvků nutí ovládat přes LC, to bude jistě nirvána....

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů