Novinky ze světa Windows Mobile (41) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa Windows Mobile (41)

Autor: nexus6 - 06.05.2009, 2032 čtenářů


Informace a oznámení Po téměř třech týdnech se opět hlásíme s dalším pokračováním našeho nekončeného seriálu novinek ze světa Windows Mobile. Upřímně řečeno je v něm v poslední době vcelku klid, přesto přinášíme třeba zajímavé informace o nových verzích Windows Mobile.Pantech pro O2

Korejský výrobce Pantech podle všeho připravuje nový komunikátor pro operátora O2. Pantech by tak rád prorazil i do nabídky evropských operátorů. Prozatím se výrobci podařilo své produkty dostat do nabídky některých amerických mobilních operátorů, především AT&T. Na našem portálu jste o výrobci četli v souvislosti s trochu šíleným modelem Duo.

Model s názvem XDA Venn je prozatím velkou neznámou, vlastně ani není potvrzen operační systém Windows Mobile. Vzhledem k označení XDA se však dá jeho přítomnost očekávat. Venn má být čtyřpásmový GSM přístroj a bude také podporovat sítě UMTS na frekvenci 2100 MHz. Více o něm zatím není známo.

Procesory Texas Instruments s nativní podporou technologií Adobe

Společnosti Adobe a ARM již před časem oznámily svůj záměr přinést podporu technologií Flash a AIR do kapesních zařízení v rámci projektu OpenScreen Project. Výrobce ARM procesorů, firma Texas Instruments, tak nedávno ohlásila, že se procesorů s vestavěnou podporou zmíněných technologií dočkáme z počátku roku 2010.

LG raději Windows Mobile než Windows

O korejském výrobci LG slýcháme v souvislosti s Windows Mobile stále častěji. Firma chce v několika příštích letech trh doslova zaplavit Windows Mobile smartphony a komunikátory. Výrobce ale zkouší své štěstí i na trhu netbooků s klasickými Windows. Podle všeho ale výrobce na tomto poli narazil na příliš velkou konkurenci a tak se rozhodl se soustředit především na ofenzivu mezi chytrými mobily.

Sony Ericsson Xperia X2 se blíží

Na Internetu se začínají objevovat stále častější zmínky o Sony Ericssonu Xperia X2. Prozatím však nejde o žádné konkrétní informace a vlastně ani nevíme, zda bude mít tento přístroj operační systém Windows Mobile. I když použití tohoto operačního systému a existenci modelu X2 před nedávnem možná trochu nechtěně prozradil CEO společnosti Skyhook, Ted Morgan. Ten totiž řekl, že varianta X2 chytrého Sony Ericssonu Xperia (s Windows Mobile) bude používat geolokalizační data od společnosti Google. Morgan tím tak vlastně reagoval na to, že jeho společnost prohrála souboj s Google o dodávku lokalizačních technologií.Další informace, které podporují existenci nástupce Xperie X1, pochází z Tweetu Harolda de Korta, šéfa marketingové komunikace Sony Ericssonu pro oblast Beneluxu. Ten napsal, že „Po X1 samozřejmě bude následovat X2 a pak X3, X4 a X5.“ Podle jiných informací se ale modelů s označením X3 a X4 nedočkáme. Čtyřka je totiž v Asii považována za nešťastné číslo a označení X3 zase evokuje nešťastnou třináctku.

Update Google Latitute

Google vydal před časem update své aplikace Google Maps Mobile pro Windows Mobile přístroje. Nová verze opravuje některé chyby z předchozích variant programu a především vylepšuje funkci Latitude, která vám umožní snadno lokalizovat vaše přátele. Program je nově schopen aktualizovat vaši polohu i v případě, že běží na pozadí nebo jsou samotné Google Maps vypnuty. V tu chvíli ale telefon kvůli úsporám energie nepoužívá k lokalizaci vestavěný GPS modul, ale pouze BTS operátora.Pokud běží určování polohy na pozadí, stále jsou také přenášena nová data, takže pro plnohodnotné používání této funkce potřebujete datový tarif. Aktivní funkce Latitude také sníží výdrž na jedno nabití baterie. Google Maps Mobile jsou k dispozici jak pro přístroje s dotykovým displejem, tak pro smartphony bez dotykové vrstvy. Pro správnou detekci přístroje se doporučuje navštívit mobilní stránky Google z prohlížeče Mobile Internet Explorer.

Windows Mobile 6.5 nabídnou propracovaná grafická schémata

Windows Mobile nebyly asi nikdy operačním systémem, který by sám o sobě byl graficky atraktivním. O to se vždy snažily postarat aplikace a témata třetích stran. S příchodem Windows Mobile 6.5 by se ale situace měla změnit, jak dokazují screenshoty pocházející ze serveru osnn.net. Tato „designérská“ témata by měla být standardní součástí systému a poprvé se objevila v nedávno uniklé testovací verzi Windows Mobile 6.5.Jak budou vypadat Windows Mobile 7

Server wmpoweruser přinesl několik screenshotů, ze kterých si můžeme udělat první obrázky o tom, jak bude vypadat operační systém Windows Mobile 7. Na třech rozmazaných obrázcích si především všimneme toho, že chybí tradiční Start ikona a také zavírací kříž v pravém horním rohu. Rovněž je zde vidět výrazný grafický pokrok oproti předchozím verzím. Je ale dost pravděpodobné, že vzhled se ještě výrazně změní. Obrázky ukazují podobu zobrazení obchodu Marketplace, instant messagingovou aplikaci a aplikaci Zune pro přehrávání multimédií.

Windows Mobile 7 už dokonce i na videu

Samotný Microsoft již možná uživatelům nenápadně ukazuje budoucí verzi svého operačního systému. Na stránkách Microsoft Strategy najdeme video, ve kterém můžeme spatřit několik kapesních zařízení s uživatelským prostředím nápadně podobným tomu z výše zmíněných screenshotů. Budoucí podobu Windows Mobile si tak můžete prohlédnout sami. 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Updaty na Windows Mobile 6 - kdo ano a kdo ne?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Novinky ze světa Windows Mobile (41)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů