Freeware, který zaujal (62) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (62)

Autor: pavelbures - 07.05.2009, 2359 čtenářů


Software Po týdnu vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Představíme si program MobiReg, který dokáže upravovat systémový registr. Milovníkům hudby by mohla přijít vhod aplikace SeeqPod Mobile umožňující streamování hudby, nezapomněli jsme ani na bloggery používající Twitter. V neposlední řadě se podíváme také na program RadioOff, který dokáže v zadaný čas vypnout GSM modul smartphonu s Windows Mobile.MobiReg 1.01
Smartphony s operačním systémem Windows Mobile disponují širokými možnostmi nastavení, v řadě věcí však chování přístroje ovlivnit nelze. Způsobem, jak docílit toho, aby se přístroj choval přesně podle našich požadavků či jak aktivovat skryté funkce, je editace systémového registru, kde je uloženo nastavení systému a také dodávaných aplikací (např. webového prohlížeče). Freewarová aplikace MobiReg umožňuje jednoduchou práci s registrem, lze editovat i mazat existující položky, můžeme také vytvářet nové složky a klíče. Aplikace je primárně určena pro smartphony (přístroje bez dotekového displeje s Windows Mobile Standard), spustíme ji však také na PDA a komunikátorech s Windows Mobile Professional. MobiReg vyžaduje nainstalovaný .NET Compact Framework 2.0.Hodnocení:


SeeqPod Mobile 1.4
Pokud hledáte jednoduchý vyhledávač písniček a dalších audio souborů (např. podcastů), vyzkoušejte freewarový SeeqPod Mobile. Program je k dispozici nejen pro přístroje s operačním systémem Windows Mobile, ale také pro populární multimediální telefon Apple iPhone.

Aplikaci lze z velké části ovládat pouze tlačítky, běží totiž také na smartphonech, majitelé PocketPC si však mohou dopřát dotekového ovládání, nechybí ani podpora gest.

Program kromě přístrojů s displejem o rozlišení 240 x 320 obrazových bodů spustíme také na VGA zařízeních, je však třeba si stáhnout speciální verzi pro rozlišení 640 x 480 obrazových bodů. Verze 1.4 přináší nižší nároky na operační paměť, bylo také opraveno několik chyb.


Hodnocení:JZ SmartMort

Tento freewarový program z dílny známého německého vývojáře Windows Mobile aplikací Schenka přijde vhod zejména těm uživatelům, kteří si chtějí přizpůsobit chování svého kapesního počítače nebo komunikátoru co nejvíce vlastním představám. JZ SmartMort umožňuje mj. přemapovat jednotlivá hardwarová tlačítka, je také možno pracovat se schránkou a kopírovat tak text.


Velkým kladem programu je, že nechá uživatele vybrat, který webový prohlížeč se v dané chvíli použije. Pokud tedy např. tapneme na odkaz v e-mailu, lze stránku zobrazit např. v J2ME aplikaci Opera Mini, do které bychom museli za normální situace adresu stránky zadat ručně. Dalším plusem je možnost spouštění javových aplikací přímo; tj. není třeba nejprve spustit virtual machine. JZ SmartMort dokáže také spravovat běžící procesy.Hodnocení:
Twikini
Mikroblogovací systém Twitter je stále populárnější, proto není divu, že se pro všechny mobilní OS v poslední době vyrojilo několik zajímavých klientů. V dnešním článku si krátce představíme freewarovou aplikaci Twikini, která je určena pro kapesní počítače s operačním systémem Microsoft Windows Mobile a novějším. Program byl napsán přímo v C++, nejedná se tedy o .NET aplikaci, které jsou často pomalé. Pro maximální využití místa na displeji můžeme při psaní příspěvku zapnout fullscreen režim, pokud někomu nebude výchozí vzhled programu Twikini vyhovovat, není třeba aplikaci hned zavrhnout, můžeme si totiž vybrat jedno z několika grafických témat. Program je provázán s Windows Media Playerem, takže lze světu sdělit, kterého z populárních interpretů právě posloucháme. Závěrem máme dobrou zprávu pro majitele smartphonů - Twikini spustíme také na přístrojích s operačním systémem Windows Mobile Standard (tj. na těch bez dotekového displeje).Hodnocení:RadioOff
V mnoha profesích platí, že zaměstnanci nemohou používat svůj mobilní telefon. Nejde jen o přístroje s fotoaparátem, které jsou občas využívány při průmyslové špionáži, ale také o možnost ovlivnění citlivých přístrojů komunikací v GSM síti. Taková omezení se týkají např. zdravotnického personálu v určitých nemocničních odděleních. GSM modul lze sice v menu smartphonu vypnout manuálně, ale kdo na to má neustále myslet? Freewarová aplikace RadioOff nás této starosti jednou pro vždy zbaví. Rozhraní programu je velmi jednoduché; stačí si vybrat, od kdy do kdy má být telefonní část neaktivní a pak tuto funkci aktivovat.Hodnocení: 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (62)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů