Freeware, který zaujal (71) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (71)

Autor: pavelbures - 16.07.2009, 2887 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme propracovaný IM klient a VoIP program, nebude chybět ani multifunkční budík a aplikace pro správu poznámek.Palringo 1.0
Freewarová aplikace Palringo je víceúčelovým komunikačním programem, poradí si totiž nejen s populární sítí ICQ, ale dokáže odesílat textové zprávy také uživatelům MSN, AIM, Yahoo Messengeru a Jabberu, na své si přijdou rovněž milovníci sociální sítě Facebook, jejíž webové rozhraní se nedávno dočkalo českého překladu.

Palringo není jen víceúčelovým IM klientem, kterých pro Windows Mobile existuje několik (např. mChat), dokáže posílat textové zprávy také ve vlastní síti a nejen to - libovolnému uživateli Palringa je možno navíc odeslat i namluvený vzkaz. Vzhledem k tomu, že přenos zvuku neprobíhá v reálném čase, jako je tomu u populární VoIP aplikace Skype, lze Palringo bez problémů používat i na pomalých připojeních, mezi které patří GPRS a EDGE.Hodnocení:

         

                 

       

                 

Alarm Clock 2007 Lite
Všichni se asi shodneme na tom, že budík obsažený ve Windows Mobile není nic moc. U většiny přístrojů jsou jednotlivé ovládací prvky natolik malé, že se do nich člověk nestrefí prstem, rovněž pouhé tři pozice nemusí každému vyhovovat – kromě odlišné doby vstávání během pracovního týdne a o víkendu používá řada lidí budík např. pro upozornění na oblíbený seriál atp., takže jediná zbývající pozice nestačí.

Freewarový budík Alarm Clock 2007 Lite však tímto omezením netrpí, můžeme si tedy vytvořit libovolné množství alarmů. Dalším plusem je, že je možno použít vlastní melodii ve formátu WAV, WMA, MP3, MID, ASX, kromě zvuku nás může program budit (resp. upozorňovat) také vibrací. Aplikace je skinovatelná, takže lze na pozadí umístit fotografii spoře oděné děvy či pěknou krajinku.Hodnocení:

             

              

              

Birthdays 1.2
Mnoha lidem se někdy stalo, že zapomněli na narozeniny někoho blízkého. Abychom se podobného faux pas v budoucnosti vyvarovali, můžeme vyzkoušet jeden z mnoha dostupných freewarových programů pro kapesní počítače a komunikátory s Windows Mobile. Aplikace Birthdays je určena pro obrazovku Today, na které tak můžeme vidět jméno oslavence, datum a také to, kolikáté narozeniny dotyčný slaví. Plug-in Birthdays disponuje širokým nastavením, můžeme si zvolit, jak velkou část Today program zabere, lze také definovat, s jakým předstihem nás aplikace bude na blížící se výročí upozorňovat.Hodnocení:

              

         

                   

      

                               

Notes Explorer 1.2.0
Tato freewarová aplikace dovoluje rychle přidávat a spravovat ručně psané poznámky. Lze nechat automaticky ukládat napsané poznámky, organizovat je pro větší přehlednost do složek atp. Program podporuje základní editační funkce, mezi které patří guma, můžeme rovněž nastavit úroveň přiblížení, vybrat pozadí atp. Autorem aplikace je vývojář Meshavi. Notes Explorer vyžaduje alespoň PocketPC 2002.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 1

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (71)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů