Freeware, který zaujal (74) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (74)

Autor: pavelbures - 20.08.2009, 2400 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme program pro jednoduché stahování aplikací, řeč bude také o databázi vykouřených cigaret, ukážeme si rovněž, jak nastavit vyhlazování písma.


CabXpress 2.0
Stahování programů přímo do mobilního zařízení s Windows Mobile není v mnoha případech žádný med. Jednotlivé obchody se softwarem mají často tak nepřehledné stránky, problémy se zobrazením na malých displejích PDA a smartphonů jsou tak relativně velké.

Freewarová aplikace CabXpress nás zmíněných obtíží dokáže zbavit, jedná se totiž o program umožňující nejen přístup k mnoha aplikacím, ale také jejich bezproblémové stažení přímo do mobilního zařízení. Je docela škoda, že se program neobjevil již před několika lety, v současné době, kdy se netrpělivě čeká na uvedení Windows Mobile Marketplace, se může někomu aplikace CabXpress jevit jako bezúčelná.Hodnocení:

         

        

        

Smoke Tracker 0.3.2
Zejména v poslední době je kouření jedním z témat, které rozděluje společnost na dva nesmiřitelné tábory. Jedni ho milují, jiní proti němu vehementně protestují. Nechme nyní stranou otázku, kde všude by mělo být dovolenou kouřit a pojďme se podívat, jak lze s kouřením přestat.

Řada kuřáků se pokouší svého zlozvyku zbavit postupným snižováním počtu cigaret, které vykouří. Takovou evidenci zvládá freewarový program Smoke Tracker. Vždy, když vykouříme cigaretu, stačí stisknout tlačítko a aplikaci si zapíše datum a čas, kdy jsme si zapálili.

Lze rovněž nastavit denní limit, po jehož překročení nás program přehráním melodie upozorní, že jsme již vykouřili více, než jsme si naplánovali. Smoke Tracker spustíme na všech přístrojích s Windows Mobile 5.0 a novějším.Hodnocení:

            

                

              

          

Pocket ClearType Tuner 2.0
Vyhlazování písma technologií ClearType je součástí Windows Mobile několik let, přesto však v základu chybí jakékoliv nastavení, vyhlazování je možno pouze zapnout a vypnout. Freewarová aplikace Pocket ClearType Tuner 2.0 dokáže nastavit vyhlazování textu tak, aby odpovídalo nejen požadavkům uživatele, ale také velikosti pixelů a použité ochranné folii (screenprotectoru), která vnímání písma ovlivňuje. Tato užitečná aplikace si z paměti kapesního počítače nebo komunikátoru ukousne pouhých 8 kB.Hodnocení:

    

         

         

SMS Minder 1.3.5.3
Pokud nechceme nechat odesílatele textovky bez odpovědi vždy, když např. máme poradu, jsme zubaře atp., můžeme použít jeden z mnoha programů pro automatické zasílání odpovědí na došlé SMS. Velká část zmíněných funkcí je placených, základními dovednostmi však oplývá také mj. freewarový SMS Minder.

Program stačí spustit, zadat text odpovědi a minimalizovat. Dokud aplikace běží, bude komunikátor automaticky odesílat textové zprávy. SMS Minder dokáže poslat textovku i v případě zmeškaných hovorů, nechybí ani široké možnosti filtrování dle předvolby.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (74)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů