Windows Mobile 6.5 a 7 budou existovat vedle sebe - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Windows Mobile 6.5 a 7 budou existovat vedle sebe

Autor: nexus6 - 25.08.2009, 1678 čtenářů


Informace a oznámení Budoucnost operačního systému Windows Mobile je vždy tak trochu opředena tajemstvími. Ani po oficiálním oznámení verzí 6.5 a 7 stále nebylo jasno, kdy a v jaké podobě se jich dočkáme. Nyní víme, že verze 6.5 je již na spadnutí a „sedmičky“ přijdou zhruba za rok. Microsoft pak ale starší verzi 6.5 neopustí.

Blíží se nám závěr roku 2009 a na pultech prodejců se pomalu začnou objevovat první přístroje s Windows Mobile 6.5. Přibližně za rok by se mělo stát něco podobného, tentokrát ale budou hlavní roli hrát Windows Mobile 7. To jsou víceméně fakta, která jsou známá již delší dobu, pouze jsou průběžně zpřesňována. A to i přes to, že Microsoft je mnohdy dost tajemný a oficiálního potvrzení čehokoliv se dočkáme málokdy.

Windows Mobile 6.5 se tedy dočkáme co nevidět, ale následující vývoj platformy a její existence bude velmi zajímavý. Objevují se totiž informace o tom, že Windows Mobile 6.5 se v relativně krátké době dočkají mírného upgradu. Již v únoru se totiž podle posledních informací, které prosakují na Internetu, máme dočkat vylepšené verze Windows Mobile 6.5, která přinese ještě více úprav pro snadnější ovládání prsty. Měsíc předpokládaného uvedení naznačuje, že se více dozvíme na dalším tradičním Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

Pokud budou upravená Windows Mobile 6.5 představena v Barceloně, bude jistě chvíli trvat, než se dostanou do prodeje. Vypadá to, že se tedy tento operační systém dočká jakési úpravy v polovině svého životního cyklu – tedy někdy na konci jara. Taková úprava systému vlastně jen půl roku před jeho nahrazením zcela novou revoluční verzí se zdá být dosti nelogická.

Jenže Microsoft podle všeho neplánuje Windows Mobile 6.5 po uvedení nové verze 7 poslat do důchodu. Čínský server Digitimes informuje o tom, že upravená verze 6.5 se po uvedení „sedmiček“ stane jakousi levnější variantou určenou pro přístroje nižších a středních tříd. Windows Mobile 6.5 tak chtějí soupeřit s Androidem a transformací procházejícím Symbianem. Windows Mobile 7 pak mají být konkurencí pro ty nejšpičkovější a nejmodernější systémy – jmenovitě tedy OS X v iPhonu a pravděpodobně i webOS od Palmu, pokud se mu podaří výrazně prorazit.

Tato strategie dvojího systému by měla pomoci získat Microsoftu pozice jak v segmentu těch nejdražších mobilních telefonů, tak právě v segmentu levných smartphonů, kde v současnosti existuje asi největší potenciál k růstu trhu. Je ale otázkou, zda se Microsoftu podaří výrobce přesvědčit, aby mu za starší verzi operačního systému platili, byť snížené licenční poplatky. V současnosti stojí licence na Windows Mobile něco mezi 15 a 20 dolary na zařízení, levnější licence by se mohla pohybovat někde pod 10 dolary. I to je ale v segmentu levných telefonů docela vysoká částka. Android a Symbian budou zadarmo.

Microsoft by také mohl starší verzi nabízet zdarma, to by ale byl nevídaný obrat v jeho dosavadní strategii. Nicméně Windows Mobile 6.5 by pak mohla sloužit jako jakési lákadlo a přestupní stanice ke špičkové verzi 7.

Na to, jaká bude realita, si musíme ještě nějakou dobu počkat. Jisté ale je, že budoucnost mobilních operačních systémů od Microsoftu bude hodně divoká. Po verzi 7 se ale prý začne psát zcela jiná kapitola. O tom ale až příště.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Updaty na Windows Mobile 6 - kdo ano a kdo ne?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Windows Mobile 6.5 a 7 budou existovat vedle sebe" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů