Windows Mobile 7 jsou blízko, k představení dojde zřejmě v Barceloně - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Windows Mobile 7 jsou blízko, k představení dojde zřejmě v Barceloně

Autor: nexus6 - 02.02.2010, 2325 čtenářů


Speciality Podle posledních uniklých informací by měl Microsoft na Mobile World Congressu v Barceloně představit zcela nová Windows Mobile 7. Před jistou dobou se přitom spekulovalo, že přijde jen další přechodná verze s označením Windows Mobile 6.6.V poslední době se začíná objevovat čím dál více informací o Windows Mobile 7. Ta se prý představí na nadcházejícím kongresu v Barceloně, kterýse koná od 15. do 18 února. Vloni v Barceloně Microsoft představil nová Windows Mobile 6.5 a dlouhodobou strategii.

Představení Windows Mobile 7 opět v Barceloně tak dává smysl, ale média před časem trochu znejistěla s tím, že se možná dočkáme jen další přechodné verze s označením 6.6 nebo 6.7. Pravda ale může být na obou stranách, podívejme se, jak se situace kolem nových mobilních Windows v poslední době vyvíjí.

Windows Mobile 6.x pro chudé

Je dost možné, že Microsoft v Barceloně opravdu představí novou verzi Windows Mobile 6.x. Ať už bude číslice za tečkou jakákoliv, je jisté, že půjde jen o mírnou evoluci současných Windows Mobile 6.5. V poslední době se často hovoří o verzi s označením 6.5.3. Právě ta by mohla dostat v Barceloně reálnou podobu a mohl by být nastíněn její další vývoj.

Již delší dobu se hovoří o tom, že mobilní Windows půjdou dvojí cestou. Verze 6.x by měly být určené pro jednodušší a levnější přístroje a budou představovat jakousi samostatnou vývojovou větev. O těchto plánech jsme psali již před pěti měsíci.

Windows Mobile 7 jako špička

To Windows Mobile 7 by měla představovat zcela samostatnou a novou vývojovou větev. Budou určena pro nová zařízení s maximální výbavou. Podle prvních specifikací by mělo jít o přístroje, které budou hardwarově podstatně dále, než jsme dnes zvyklí. Je ale otázkou, nakolik ještě budou tyto přístroje použitelné jako mobilní telefony a nakolik půjde spíše o multimediální tablety s občasnou možností telefonovat.

Eldar Muntazin
, legendární reportér ze serveru mobile-review.com, před nedávnem prozradil domnělé minimální hardwarové požadavky Windows Mobile 7. Takový přístroj bude muset mít 1GHz procesor, minimálně 8 GB vnitřní paměti, pětimegapixelový fotoaparát, pohybový senzor a minimálně WVGA displej s úhlopříčkou nejméně 3,6 palce. Chybět by nemělo ani FM rádio. Zdá se ale, že některé parametry jsou v tomto výčtu trochu zbytečné (rádio, vnitřní paměť) a jiné zdroje to potvrzují. Třeba minimum vnitřní paměti by mělo být 1 GB.

Muntazin na svém Twitter účtu zároveň napsal, že měl možnost otestovat WM7 přístroj s baterií o kapacitě 1850 mAh. Ta vydržela na 6 – 7 hodin nepřetržité práce s přístrojem. Zároveň se hovoří o tom, že nová mobilní Windows nemusí být zpětně kompatibilní s verzemi staršími.

Nedávno se objevily informace o HTC HD2 pro amerického operátora T-Mobile. Tato verze by se měla od původní lišit dvojnásobkem paměti ROM (bude mít 1 GB) a kapacitou RAM ve výši 576 MB. Vývojáři na xda-devolopers.com pak zjistili, že 576 MB RAM by mohlo mít vlastně každé HTC HD2, jen z nějakých důvodů výrobce 128 MB u prvních verzí ukryl. HTC HD2 (ať už v Evropské nebo americké verzi) by tak mělo být asi jediným současným smartphonem, který by mohl v průběhu letošního roku dostat upgrade na Windows Mobile 7.

První přístroje na podzim

Zcela nových přístrojů s Windows Mobile 7 v základu bychom se pak měli dočkat rovněž ještě před koncem roku. Prvními výrobci, kteří mají představit Windows Mobile 7 telefon, jsou LG a HTC. Korejský výrobce má svůj první WM7 telefon uvést na trh v září. LG Apollo by mělo dostat 1,3GHz procesor Snapdragon, 3,8palcový displej s podporou multi-touch (ta by měla být u WM7 povinná) a desetimegapixelový fotoaparát.

HTC by mělo uvést minimálně dva nové přístroje. Pod kódovým označením Obsession se zřejmě ukrývá Diamond3. Ten dostane 3,7palcový displej, gigahertzový procesor snapdragon, 512 MB RAM a ROM, 4 GB vnitřní paměti, microSD slot, pětimegapixelový fotoaparát s bleskem a další vymoženosti. Druhým modelem bude ke konci roku HD3. Jeho specifikace jsou prozatím pouhými spekulacemi, ale hovoří se třeba o displeji s rozlišením 1280 x 800 pixelů a úhlopříčkou 4,5 palce, gigabajtu ROM i RAM a 1,5 GHz procesoru Snapdragon.

Pravda již brzy

Většina výše uvedených informací je opravdu stále spekulacemi, nicméně to, že Microsoft představí Windows Mobile 7 již za zhruba dva týdny, je téměř jisté. V Barceloně bychom se tak měli dozvědět podstatně více a uvedené informace mohou být potvrzeny nebo vyvráceny. Možná se také konečně dozvíme něco více o platformě Microsoft Pink a případném Zune Phone, o kterých se také v poslední době hodně hovoří. Konkrétních informací je ale ještě méně a tak jsme tyto informace z dnešního článku záměrně vynechali.

Každopádně se dá očekávat, že nová Windows Mobile 7 přinesou do našich kapes opravdu výkonné přístroje s výbavou, o které si můžeme u současných modelů s mobilními Windows pouze nechat zdát.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Speciality
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Speciality:
Windows Mobile jako MP3 přehrávač (2. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Windows Mobile 7 jsou blízko, k představení dojde zřejmě v Barceloně" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Nároky na HW (Hodnocení: 1)
Od: masoxcz (email je skrytý) - 02.02.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Koukám že nároky na HW jsou každým dnem úchylnější. Kdyby si někdo dal tu práci a vytvořil komunikační rozhraní, má takový telefon hardware srovnatelný s řídícím počítačem dostačujícím pro řízení několika (asitak šesti) elektrárenských jaderných reaktorů, nebo pilotáží celé flotily raketoplánů NASA zároveň, případně s 16ti střeleckými počítači letounů F15 do verze D nebo 4mi verze E.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů