Turistika s GPS (9. část - VITO Active Trace) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Turistika s GPS (9. část - VITO Active Trace)

Autor: vaseo - 27.09.2007, 9829 čtenářů


Software

Letní měsíce máme za sebou, ale shodit pár kilo a posílit kardiovaskulární systém se hodí vždy. Podíváme se na program, který nás sice nedonutí nasadit si běžecké boty, ale může zefektivnit tréninkový program, když už se pro nějaký rozhodneme.VITO Active Trace

VITO Active Trace nepatří mezi typické GPS aplikace pro turistiku a trochu se našemu seriálu vymyká, ale alespoň si na chvíli odpočineme od všech těch map a navigací. Fyzický odpočinek ale nečekejme. Naopak! VITO Active Trace je určen právě pro sportování s GPS.

VITO Active Trace VITO Active Trace

Hned po spuštění a nastavení GPS se spustí záznam trasy. Na hlavní obrazovce jsou kromě grafického znázornění trasy a pozice zobrazeny také ukazatele rychlosti, nadmořské výšky, absolvované vzdálenosti a času. Záznam je automaticky ukládán do souboru s názvem podle aktuálního data a času.

VITO Active Trace VITO Active Trace

Záznam je uložen ve formátu KMZ pro Google Earth, takže není problém v něm trasu následně prohlédnout. Pokud při cestě narazíte na bod, který si chcete zaznamenat v trase (například zajímavé místo nebo přestávky pro odpočinek), můžete ho přidat tlačítkem Pushpin a zadat jméno. To je také vše, co se týče práce s body. Žádné waypointy či skrýše se nekonají, to abyste se mohli soustředit výhradně na formování postavy.

VITO Active Trace VITO Active Trace

Analýza
Asi nejzajímavější částí je analýza uložených dat. Uložená trasa se zobrazí na hlavní obrazovce s různě barevnými částmi, barvy znázorňují hodnotu sledované veličiny v daném úseku. Škála barev s minimem a maximem je v levé části, sledovat lze pouze rychlost nebo nadmořskou výšku. Jde o zajímavé znázornění dat ve spojení s trasou, takže například přesně vidíte, ve kterém úseku jste podle rychlosti jeli na kole z kopce nebo naopak, kde jste už nemohli s dechem.

VITO Active Trace VITO Active Trace

Statistika
O něco větší výběr veličin nabízí statistika uložené trasy, ale k datovým orgiím, jaké známe například z BeeLine nebo GPS Dash, má Active Trace velmi daleko. Něco navíc přece jen má, a to možnost výběru části trasy, pro kterou bude statistika počítána. Výběr úseku bohužel není libovolný, je možné jej ohraničit pouze uloženými (pushpin) nebo krajními body .

VITO Active Trace

Geocaching
Pokud jste pozorně četli, jistě vám tu něco nehraje. Máte pravdu, skutečně žádný geocaching možný není kvůli absenci správy bodů. Jde jen o pozastavení nad ironií tvůrců, jelikož Active Trace nabízí možnost přiblížení až na magický 1 metr, i když je nám to úplně k ničemu, zatímco u mnoha aplikací určených speciálně pro geocaching podobnou vlastnost marně hledáme. No nic.

Závěr
VITO Active Trace oproti ostatním účastníkům našeho seriálu vypadá jako chudý příbuzný, ale je třeba si uvědomit, že míří k jiné cílové skupině a srovnávat lze jen těžko. Minimalistické provedení spolu s ovládáním je velmi příjemné a Active Trace má určitě šanci si najít své místo u mnoha sportovců pravidelných i občasných, nicméně například běhání s některými modely PDA a GPS v kapse může být vcelku náročnou záležitostí. Cena činí nepěkných 29,95$, což je vzhledem k množství funkcí mírně řečeno přespříliš.Předchozí části článku:
Turistika s GPS (8. část - GPS Dash)
Turistika s GPS (7. část - TrackyPro)
Turistika s GPS (6. část - Gps Gate)
Turistika s GPS (5. část - BeeLine GPS)
Turistika s GPS (4. část - Kalibrace map pro OziExplorer)
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)
Turistika s GPS (2. část - SmartMaps)
Turistika s GPS (1. část - úvod do problematiky)


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora vaseo


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Turistika s GPS (9. část - VITO Active Trace)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů