Recenze komunikátoru Samsung SGH-i780 (1. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Recenze komunikátoru Samsung SGH-i780 (1. část)

Autor: FenimoreFillmore - 25.09.2008, 8666 čtenářů


Hardware a příslušenství Dnes vám přinášíme první díl recenze na Samsung i780. Ten sice nepatří mezi horké novinky na trhu s Windows Mobile komunikátory, přesto má stále co nabídnout.

Samsung i780 vzbudil velké nadšení ihned po svém oficiálním uvedení. Bouřlivé diskuse se však na Internetu rozběhly ihned po zveřejnění prvního videa, který očekávaný Samsung zachytil na výstavě v Tajpeji. Ptáte se, proč se příznivcům Windows Mobile tolik zamlouvala právě tato placka?

Novému Samsungu totiž patřilo jedno prvenství – šlo totiž o první WM komunikátor s netradičním rozlišením displeje 320 x 320 obrazových bodů. Dalším netradičním prvkem byl touchpad coby hlavní ovládací prvek. S jeho obdobou zvanou trackball jsme se ale již dříve setkali u HTC Artemis a posléze u jeho modifikace s označením Love.

Samsung se sice v našich končinách nedočkal oficiální distribuce, přesto jej spousta internetových prodejců již několik měsíců vesele prodává za poměrně příznivé ceny okolo 11 000 Kč. Uvažujete-li o Samsungu i780 jako o svém budoucím přístroji a přesto ještě máte pochybnosti, přečtěte si naši recenzi. Třeba pak budete mít jasno.

Design, konstrukce a dílenské zpracování

Zahlédne-li Samsung i780 uživatel, který zatím není v dnes již rozlehlých vodách systému Windows Mobile tolik zkušený, snadno by si jej mohl splést se starším modelem i600. Mezi nimi jsou však velké rozdíly, které by záhy každý rozpoznal.

Předně je model i780 PDA telefonem, který se na rozdíl od Smartphone platformy chlubí dotykovým displejem. Nad zobrazovací jednotkou najdeme sluchátko telefonu, 3G kameru a signalizační diodu. Nechybí ani reflexní logo výrobce. Pod displejem je hrstka ovládacích prvků (dvě kontextová tlačítka, červené a zelené sluchátko, aktivace nabídky Start a [OK]). Hlavní navigační element zde představuje malá dotyková ploška, které se budeme věnovat v dalších kapitolách.


Chloubou telefonu je - kromě displeje - QWERTY klávesnice, které je vyhrazena asi čtvrtina čelní plochy. Ta je zhotovena z luxusně vyhlížejícího lesklého plastu, na kterém ulpí každý otisk prstu. Volných ploch ale není mnoho. Celý obvod komunikátoru obepíná asi sedm milimetrů široký stříbrný lem s metalickou úpravou. Boky jsou tradičně posety důležitými prvky. Napravo je proprietární Samsung konektor pro připojení nabíječky, USB kabelu nebo sluchátek, dále je to microSD (SDHC) slot. Konektor i slot jsou přitom chráněny plastovou krytkou. Posledním prvkem této hrany je spoušť fotoaparátu. Levý bok obsahuje poutko k provlečení šňůrky, kolébkový regulátor hlasitosti a zapuštěné tlačítko pro soft reset. Stylus s příliš tlustým hrotem, který nedovoluje stisk reset tlačítka se tasí z levého horního rohu.


Spodní hrana disponuje jen mikrofonem, horní pak tlačítkem k zapnutí/vypnutí telefonu. Zadní hrana je opět plastová, navíc však s gumovou antibakteriální úpravou. Ta se mezi uživateli těší velké oblibě. Horní část s objektivem 2Mpix fotoaparátu je mírně vystouplá a obsahuje systémový reproduktor a záslepkou chráněný konektor pro externí anténu. Spodní část zadního krytu je odnímatelná a kromě šipky znázorňující směr vysunutí je na ní vyraženo logo Samsung a URL oficiálních stránek. Kryt opět drží jako přibitý, což dobře znají majitelé již zmíněného i600.

Samsung i780 je tenký komunikátor s rozměry 61,3 x 115,9 x (13 – 15) mm a hmotností 120 gramů. Konstrukční zpracování je přímo ukázkové a tak přístroj ani po půl roce intenzivního používání v oblasti lícování nevykazuje žádné vůle nebo nežádoucí vrzání. Samsung si tak zasluhuje obrovskou pochvalu.


Tímto první díl recenze končí. Ve druhé se zaměříme na základní HW parametry, zároveň tradičními testy důkladně ověříme výkon zařízení. Také si povíme něco o použité zobrazovací jednotce a způsobu ovládání telefonu.Pokračování článku:
Recenze komunikátoru Samsung SGH-i780 (2. část)
Recenze komunikátoru Samsung SGH-i780 (3. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora FenimoreFillmore


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Recenze komunikátoru Samsung SGH-i780 (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů