Freeware, který zaujal (63) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (63)

Autor: pavelbures - 14.05.2009, 3194 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých aplikacích z naší download sekce si představíme program, který dokáže komunikovat s uživateli sociální sítě Facebook, nejen čtenáře školou povinné by mohl zaujmout jednoduchý překladač souvislého textu a pro milovníky Apple iPhonu tu máme program, který nasimuluje rozhraní tohoto multimediálního telefonu na Windows Mobile přístrojích. Nesmíme zapomenout ani na aplikaci, která stiskem jednoho tlačítka skryje SPB Mobile Shell a zobrazí Today obrazovku.Facebook 1.0
Toho, že Facebook, tj. služba, která umožňuje komunikovat a navazovat vztahy s lidmi z celého světa, je velmi populární, si všimli i v Microsoftu a připravili freewarovou aplikaci, která pohodlnou interakci s ostatními umožní. Program s vskutku originálním názvem Facebook dokáže odeslat libovolnému uživateli textovou zprávu, je možno také uploadovat fotografie a videa pořízené smartphonem, přátelům lze rovněž zavolat i poslat SMS. Za zmínku stojí také možnost upravovat uživatelský profil přímo v mobilním zařízení. Program ke svému běhu vyžaduje operační systém Windows Mobile 6 a novější.Hodnocení:

iFonz 2.0
Pokud člověk hledá smartphone, který lze intuitivně ovládat prsty, je Apple iPhone jasnou volbou. Jestli nám však nejde jen a pouze o styl ovládání, ale také o funkce, můžeme preferovat zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Co dělat, když si koupíme přístroj s operačním systémem Microsoftu a přesto bychom chtěli telefon ovládat prsty?

Jedním z možných řešení je freewarová aplikace iFonz 2.0. Program sice nenabízí takové možnosti jako rozhraní Apple iPhonu, ale vzhledem k nulové ceně to řada uživatelů aplikaci odpustí. iFonz 2.0 se neinstaluje, stačí stáhnout ZIP archiv a jeho obsah rozbalit do interní paměti či na paměťovou kartu.


Aplikace ke svému běhu potřebuje nainstalovaný .NET Compact Framework 3.5 a 2 MB operační paměti (v případě VGA displeje 4 MB RAM). Program se neustále vyvíjí, v současné době je však třeba počítat s několika omezeními - např. s tím, že iFonz 2.0 funguje pouze v portrait módu.Hodnocení:

Mobile Shell 3 Toggler
Tato freewarová aplikace má sice jen jednu, ale zato velmi důležitou funkci - díky ní můžeme rychle (např. stiskem hardwarového tlačítka) přepínat mezi aplikací SPB Mobile Shell a klasickou Today obrazovkou, která je součástí všech kapesních počítačů a komunikátorů s operačním systémem Microsoft Windows Mobile. Program dokáže Mobile Shell také ukončit.

Problém může nastat ve chvíli, kdy nastavíme spuštění Mobile Shell 3 Toggleru na tlačítko HTC Home (např. pomocí programu AE Button Plus). Při stisku tohoto tlačítka totiž Windows Mobile vždy nejprve zobrazí Today obrazovku bez ohledu na to, že jsme tlačítku přiřadili jinou funkci. Možnosti nastavení skrývání SPB Mobile Shellu jsou v tomto případě omezené a pokud chceme mít možnost detailně nastavit chování programu, je lepší použít jiné hardwarové tlačítko.Hodnocení:
Google Translator 1.5
Vývojářský team KVSoftware představil vskutku užitečný program, který využívá webového překladače Googlu a umožňuje tak jednoduše přeložit souvislý text z jednoho ze 40 podporovaných jazyků do druhého.

V nastavení programu si můžeme vybrat velikost a řez písma, pokud se připojujeme prostřednictvím firemní sítě, pak může přijít vhod možnost zadat adresu proxy serveru.

Dobrou zprávou je také to, že autoři do budoucna počítají s překladem uživatelského rozhraní do dalších jazyků, takže se možná dočkáme i češtiny. Program ke svému běhu vyžaduje nainstalovaný .NET Compact Framework 3.5.


Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Soutěže

"Freeware, který zaujal (63)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů