Fórum - Zobrazit téma - Treo 750v vs. Treo 680p co pořídit? - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 750v vs. Treo 680p co pořídit?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vally
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 11:33    Předmět: Treo 750v vs. Treo 680p co pořídit? Citovat

Dobrý den, prosím o zkušenosti, postřehy a rady co pořidit.
Dosud jsem používal Treo600 s PalmOS a uvažuji o novém přístroji. 750 má však WM.
Jak je 750 rychlá a spolehlivá? Případně další závažné rozdíly?
Co ztrácení signálu popisované v některých fórech na netu?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 13:09    Předmět: Citovat

Treo 750 jsem měl v ruce celou sobotu a neděli. Odezva 750 je opravdu dobrá, je to svižné. Jestli se nepletu, 650 má 312 MHz a 750 má 300Mhz Samsung CPU. 650 jsem měl v ruce na pár minut, ale ta 750 se mi zdá o dost rychlejší.
Treo 680 má 312MHz Intel. Na různých fórech (a recenze na palmhelp) jsem četl, že Samsung CPU jsou rychlejší než intel. Nevím ale zda to je pravda, nebo pouze subjektivní pocit. To tedy radši ponechám stranou.

Co se systému týče, 750 je spolehlivá. Na xda developers si na to nikdo zatím nestěžoval (http://forum.xda-developers.com/ , pro Treo 750 http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?s=f68472ce0deb5d9a2b439c5f6b33b8db&f=321).
Jedna z možných výhod 750 může být opravdu široká komunita lidí, kteří vypustí třeba custom ROM, opravy a nebo jiné věcičky.

Jelikož jsi předtím používal PALM OS, tak nevýhoda tu je celkem obrovská - WM není s PALM OS kompatibilní. Tzn budeš se muset poohlédnout po nových aplikacích, hodně věcí stahovat, kupovat ( Mrkající ) a tak. Pokud by sis koupil 680, drtivá většina aplikací ti zůstane a nebudeš to muset zas tak řešit.
Běh aplikací pro PALM OS na WM se dá ale řešit emulátorem StyleTap. Problém ale tak trochu je, že PALM OS standardně nemá vyhlazování písma. WM ano. Pokud spustíš styletap a nějakou aplikaci, mnohdy se to špatně čte, jelikož se to systém snaží vyhladit.
Aby sis to dokázal představit, podívej se sem http://pandora.idnes.cz/part/2007/6/26666
a prohlédni si můj obrázek http://img406.imageshack.us/img406/1048/11mhd2vyhledaniyi5.jpg
(NEJEDNÁ se o důsledek resize!)

Je nutné si zvyknout na naprosto jiné grafické prostředí a odlišný styl práce. Nastavování je mnohdy velice, ale velice detailní a člověk se ztratí. S tímto mám zkušenost, prvních pár dní s Qtek 8500 pro mě byl očistec (nejhorší bylo, že po hard resetu mi to tam fiklo cyrilici a já z toho byl v háji).
Též funkce multitaskingu je hodně velký rozdíl oproti PALMu. Na PALMu si prostě opustil aplikaci a byl konec (tedy pokud vyloženě neběžela na pozadí). Ve WM máš multitasking a tudíž aplikace musíš opravdu zavírat. Pokud ne, zaplníš paměť a pak bude reset. Což je častý omyl nováčků, jelikož dělají okamžitě závěr, že WM moc padá.

Ztrácení signálu - prý se jednalo o starší verze ROM. Nedokážu však říci, zda to je pravda či nikoliv. Přikláním se však k názoru, že takový zmetek by si nikdo nedovolil prodávat=jedná se o chybu prvních verzí ROM.


Asi bude lepší, abych to shrnul:

Klady pro 750
+subjektivně rychlejší práce/odezva, než s Treo 650
+veliká podobnost se stolní verzí Windows
+v poslední době rapidní nárůst nových aplikací, kvůli vydání WM6
+velká komunita na xda
+spustíš si najednou aplikací kolik chceš, dokud ti stačí paměť.

Zápory pro 750
-vyšší cena
-nutnost stahovat nové aplikace pro WM, jelikož jsi používal PALM OS
-nové prostředí, práce s ním je naprosto odlišná od PALM OS (mnohem více nastavení, velice detailní, takže se v tom lze hezky ztratit)
-musí se na to zvyknout
-pro mnoho lidí je toto důvod, proč si 750 nepořídit - "MS je ďábel"
-pokud jsi PALM OS dosud synchronizoval s PALM DESKTOP, budeš muset přejít na Outlook.
-rozlišení displeje

Pokud bych byl ve tvé kůži, asi bych si srovnal ceny 680 a 750 a na základě toho se rozhodl pro systém. Osobně bych se přiklonil k 680, protože tam je PALM OS a aplikace na něj již dávno mám.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 13:21    Předmět: Citovat

Treo 750 rychlejší než Treo 650? Měl bys uvést v čem konkrétně, protože obecná odezva na běžné uživatelské požadavky je naopak mnohem svižňější u Treo 650! POZOR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 13:35    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Treo 750 rychlejší než Treo 650? Měl bys uvést v čem konkrétně, protože obecná odezva na běžné uživatelské požadavky je naopak mnohem svižňější u Treo 650! POZOR!

Spouštění aplikací mi přijde rychlejší. Též různé akce na "hardwarové úrovni" mi připadají rychlejší (třeba BT klávesnice a odezva). Návrat na hlavní obrazovku mi přijde rychlejší. V prvním příspěvku jsem však zmínil, že 650 jsem měl v ruce pouze pár minut. A treo 750 bylo nové (jako po hard resetu).
Scrollování mi připadalo svižnější (nedocházelo k tzv "zásekům", které mám na E2).
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 20:28    Předmět: Citovat

Jsou operace, ve kterých je Treo 750 rychlejší, ale obecně je rychlejší Treo 650.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 15:13    Předmět: Citovat

mam treo750 i T680, T680 sa mi zda pomalsie v odozve pri praci napr. s bluetooth sluchatkom. t750 ma napodiv podla mna komfortnejsie uzivatelske rozhranie (pokial ide napr. o kustomizaciu today obrazovky).
mojim favoritom je ale t680, cely system posobi jednoduchsie, aj ked podstatne viac mrzne. dalsi postreh:T680 sa nevie pripojit na internet, pokial prebieha komunikacia cez BT - zaujimave. T750 ma vyssiu vydrz baterie oproti T680.jednou z vyhod T680 je, ze mozno pisat grafiti na celu obrazovku.

ja by som odporucil kupit T680 kvoli pomeru kvalita/cena, ale tiez kvoli faktu, ze v lete pride foleo a to bude mat palm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů