První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (1. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (1. část)

Autor: pavelbures - 24.11.2009, 3022 čtenářů


Hardware a příslušenství Společnost Acer po akvizici E-Tenu představila několik zajímavých komunikátorů, my se v dnešní recenzi zaměříme na jeden z nejvybavenějších. Model Tempo m900 se pokusí zaujmout 3,8" WVGA displejem, vysouvací QWERTY klávesnicí, GPS přijímačem, čtečkou otisků prstů a v neposlední řadě také nízkou cenou, která se u zahraničních prodejců pohybuje pod hranicí 7 000 Kč.

         

Specifikace
Nový Acer m900 nepatří mezi nejmenší a nejlehčí zařízení na trhu. Komunikátor váží 188 gramů, což je dvojnásobek toho, co dnes prodávané obyčejné mobilní telefony a o několik gramů více, než velká část konkurenčních „chytrých“ přístrojů. Rozměry přístroje činí 62 x 119 x 17,1 mm. Jak jsme již zmínili v perexu, rozlišení displeje komunikátoru je 800 x 480 obrazových bodů, což je mezi přístroji s Windows Mobile nejvíc. V minulosti jsme se s WVGA komunikátory mohli již setkat, jen málokterý z nich však disponoval tak velkou úhlopříčkou jako Acer (tj. 3,8"), což má za následek, že přístroj můžeme ovládat prsty bez nutnosti instalovat některou z mnoha softwarových nástaveb (HTC TouchFLO, SPB Mobile Shell či jiné).

Nejdůležitější součást balení - Acer Tempo m900

Komunikátor dostal do vínku 128 MB RAM a 256 Flash ROM. Co se operační paměti týče, je po startu uživateli k dispozici přibližně 55 MB, úložného prostoru také není mnoho, přesněji cca 60 MB, v případě potřeby lze však použít microSD karty. Je třeba upřesnit, že Acer Shell, což je prostředí, které má dle slov výrobce zjednodušit interakci uživatele s komunikátorem, si řekne o více než 15 MB RAM, několik stovek kB zaberou další z utilit Aceru, takže pro ostatní programy příliš místa nezbude. O dostatek výkonu se stará procesor Samsung S3C6410 tepající na frekvenci 533 MHz a nutno dodat, že se mu tento nelehký úkol většinou daří. Acer Tempo m900 komunikuje v GSM síti na frekvencích 850, 900, 1800 a 1900 MHz, nechybí ani podpora UMTS a starších datových technologií EDGE a GPRS.

Acer Tempo m900 je dodáván v relativně malé krabici

Z dalších funkcí stojí za zmínku Bluetooth, wi-fi a také GPS, nejen mladým uživatelům přijde vhod přijímač FM vysílání (87,5 – 108 MHz) s RDS. Přestože se Acer řadí mezi levnější přístroje, výbava tomu neodpovídá, což je vidět mj. na fotoaparátu, rozlišení snímače totiž činí 5 Mpix. Nad displejem najdeme ještě jeden fotoaparát, ten ale slouží pro videotelefonii a nabídne pouhé VGA rozlišení. Užitečnou funkcí je LED dioda na zadní straně přístroje. Supluje blesk, její svítivost je však vysoce nadprůměrná, takže bez problémů nahradí i běžnou baterku.

Obsah balení
Přestože je Acer Tempo m900 relativně velkým zařízením, prodává se v malé kartónové krabici, kde je jednotlivé příslušenství velmi pečlivě srovnáno, takže v budoucnu nemusí být jednoduché komunikátor spolu s veškerými doplňky do krabice opět vložit. Kromě vlastního přístroje balení obsahuje také napájecí adaptér s vyměnitelnou koncovkou, USB kabel, dva stylusy, akumulátor o kapacitě 1530 mAh, jednoduché koženkové pouzdro pro upevnění na opasek, stereo sluchátka/hands-free, manuál a CD s nezbytnými aplikacemi pro komunikaci s počítačem s operačním systémem Microsoft Windows.

Dodávané pouzdro je sice kvalitní, ale velmi úzké. Během testování jsme měli problém Acer do pouzdra vložit, proto jsme ho raději používali s jiným pouzdrem

Velmi milým překvapením je ochranná fólie na displej (tzv. screen protector). U testovaného kusu byla folie vložena v uživatelském manuálu, takže ji člověk nemusí na první pohled objevit. Folie kopíruje tvary přístroje a chrání tak nejen displej, ale velkou část přední strany včetně oblasti kolem sluchátka.

V příští části naší recenze se budeme věnovat designu a ovládání.


Pokračování článku:
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (2. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (3. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (4. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (5. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 6

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů