První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (4. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (4. část)

Autor: pavelbures - 05.01.2010, 2065 čtenářů


Hardware a příslušenství Společnost Acer po akvizici E-Tenu představila několik zajímavých komunikátorů, my se v dnešní recenzi zaměříme na jeden z nejvybavenějších. Model Tempo m900 se snaží zaujmout 3,8" WVGA displejem, vysouvací qwerty klávesnicí, GPS přijímačem, čtečkou otisků prstů a v neposlední řadě také nízkou cenou, která se u zahraničních prodejců pohybuje pod hranicí 7 000 Kč. V dnešní části se zaměříme na fotoaparát a telefonování.

Fotoaparát
Komunikátor Acer Tempo m930 dostal do vínku digitální fotoaparát s rozlišením 5 Mpix, což je jeho největší výhoda, co do kvality snímků totiž nejde o špičkové zařízení. Aplikace pro pořizování fotografií je podobná těm, které ve svých přístrojích používají ostatní výrobci. Vzhledem k úhlopříčce displeje a velikosti ikon nemáme k programu zásadní výhrady, jen je třeba počítat s tím, že se aplikace spouští 5 - 7 sekund, takže pokud člověk často potřebuje něco rychle vyfotit, má s Acerem většinou smůlu.

Maximální zoom

Nastavení nepřináší nic, co bychom již neviděli u dříve představených PDA a komunikátorů. Můžeme si vybrat rozlišení, k dispozici jsou hodnoty v rozsahu 2560 x 1920 - 160 x 120 obrazových bodů. Na výběr jsou tři druhy ostření - na střed, na více bodů a detekce obličeje, přičemž naposledy zmíněná funkce pracovala korektně jen tehdy, pokud se fotografovaná osoba dívala přímo do objektivu. K dispozici je také několik efektů, které mohou dodat našim fotografiím jedinečný nádech i bez úpravy v počítači. Jde mj. o sépii, negativ či o efekt zrcadlo.

Vyvážení bílé lze nechat na automatice, pokud však v tomto režimu nejsou pořízené fotky přesně podle představ uživatele, můžeme v menu přepínat mezi módem Žárovka, Zataženo a Den. Zajímavou funkcí, kterou se na první pohled pyšní jen dražší kompaktní fotoaparáty a ultrazoomy, je stabilizace obrazu. Nejedná se však o stabilizaci optickou, ale digitální, fotoaparát tak pouze nastaví vyšší citlivost, což sice vede ke kratšímu expozičnímu času, ale současně narůstá i množství šumu. Velmi kladně hodnotíme také integrovaný blesk, který je schopen dostatečně osvítit i předměty vzdálené několik metrů od čočky fotoaparátu. V základu sice nenajdeme žádnou aplikaci, která by umožňovala použití LED diody jako kapesní svítilny, takže je vždy třeba spustit aplikaci Camera, ale snad se časem objeví vývojář, který potřebnou aplikaci pro Acer vytvoří.

Co se kvality týče, byli jsme mile překvapeni. Relativně nízké zašumění při dostatečné hladině světla, snesitelná míra chromatické aberace a věrné podání barev stále nejsou u mobilních zařízeních úplně obvyklé, testovaný Acer však ukázal, že dokáže nahradit i jednoduchý kompaktní fotoaparát.

Foceno s bleskem v místnosti bez osvětlení

Telefonování
Co by to bylo za komunikátor, kdyby neuměl telefonovat? Acer se stejně jako naprostá většina výrobců Windows Mobile zařízení nespokojil s rozhraním, které připravila společnost Microsoft a vsadil na vlastní program, který se však od toho systémového příliš neliší. Z hlavní obrazovky telefonní aplikace máme přístup k historii hovorů, můžeme také vytočit libovolné číslo či započít videohovor, pokud ho operátor podporuje.

Během telefonátu je na displeji zobrazena šestice ovládacích tlačítek umožňujících zapnout hlasitý odposlech, spustit poznámkovou aplikaci, kontakty či podržení hovoru, můžeme však okno minimalizovat a pracovat s libovolným programem, který je v paměti Aceru nainstalován. Během testování nás potěšila hlasitost sluchátka, oproti mnoha konkurenčním modelům nebylo vůbec třeba nastavit maximální hlasitost, stačilo cca 75 procent. Maximální úroveň jsme vybrali až na rušné ulici, v tomto případě byla hlasitost na hranici použitelnosti.

Testovaný komunikátor však nemile překvapil nízkou citlivostí na signál, ta byla spíše průměrná, proto doporučujeme Acer před pořízením pokud možno vyzkoušet v místech, kde se budete pohybovat. Všichni tři čeští GSM operátoři dnes sice pokrývají většinou i malé vesnice, pokrytí se však nemusí týkat celého území a pokud ještě není mobilní telefon extra citlivý na signál, je na problém zaděláno.

V příští části si shrneme klady a zápory testovaného komunikátoru.Pokračování článku:
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (5. část)
Předchozí části článku:
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (3. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (2. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC TyTN II (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (4. část)" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (4. část) (Hodnocení: 1)
Od: MichaelW-201 (email je skrytý) - 08.01.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Na tu diodu jako svítilnu - zkoušel jste aplikaci zlight?

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů