První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (5. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (5. část)

Autor: pavelbures - 19.01.2010, 2305 čtenářů


Hardware a příslušenství Společnost Acer po akvizici E-Tenu představila několik zajímavých komunikátorů, my se v dnešní recenzi zaměříme na jeden z nejvybavenějších. Model Tempo m900 se snaží zaujmout 3,8" WVGA displejem, vysouvací qwerty klávesnicí, GPS přijímačem, čtečkou otisků prstů a v neposlední řadě také nízkou cenou, která se u zahraničních prodejců pohybuje pod hranicí 7 000 Kč. V dnešní části si shrneme klady a zápory testovaného komunikátoru.

Testovaný komunikátor nás zaujal v mnoha oblastech. Potěší nejen velké rozlišení displeje, ale také úhlopříčka, takže již není třeba žádné speciální rozhraní pro ovládání prsty. To v Aceru sice najdeme také, ale co do kvality se nemůže měřit s konkurenčním HTC TouchFLO či třeba s komerční aplikací SPB Mobile Shell, kterou najdeme mj. v přístrojích Sony Ericsson Xperia. I přes velikost jednotlivých ovládacích prvků by však občas přišel vhod D-Pad, tím však Acer nedisponuje, místo něj najdeme pod displejem pouze čtečku otisků prstů. Ta kromě zabezpečení nahrazuje směrové šipky, jde však o náhradu nedostatečnou, neboť malá ploška ne vždy dokáže rozpoznat povel od uživatele.

Dodávaná QWERTY klávesnice nás poněkud zklamala, přesto ji hodnotíme spíše kladně. V dnešní době, kdy většina představených přístrojů sází na psaní na on-screen klávesnici, je přítomnost fyzické QWERTY (byť průměrné) plusem a také velkou konkurenční výhodou. Psaní delších e-mailů na Acer m900 není zrovna procházka růžovou zahradou, ale pokud má člověk dostatečný cvik, může psát relativně rychle (rozhodně rychleji než na finger-friendly on-screen klávesnici) a také bez překlepů.

Mezi klady rovněž patří 5Mpix fotoaparát a hlavně silná LED dioda, která je schopna dosvítit i na vzdálenost několika metrů. Testovaný komunikátor dostal do vínku nejen GPS přijímač, ale také FM rádio, což spolu s opravdu velkým displejem a možností instalace kvalitního přehrávače (TCPMP) dělá z Aceru zajímavý multimediální komunikátor. V balení se nachází 1500mAh baterie, během testování jsme nabíjeli každých 20 - 36 hodin, což jsou bohužel lehce nadprůměrné hodnoty.

Největším nedostatkem je z našeho pohledu velikost operační paměti. 128 MB vypadá sice na první pohled lákavě, je však třeba vzít v potaž, že bezprostředně po soft resetu máme k dispozici jen 55 MB, dalších více než 10 MB ukousne dodávaný Acer Shell. Komunikátor měl potíže už ve chvíli, kdy běžely tři zdánlivě nenáročné programy: e-mailový klient Messaging, Opera Mobile a ICQ klient Pigeon. V tuto chvíli klesla volná RAM na cca 17 MB, což je patrně strop Aceru. Přístroj reagoval velmi pomalu, nebylo možné přepnout do task manageru a určité programy ukončit... Podobná situace se opakovala ještě několikrát, takže jsme pak raději všechny programy, které nemusí nutně běžet, vždy ukončovali. V takovém případě ale člověk přijde o možnosti, které multitaskingový operační systém nabízí.

Při hodnocení libovolného mobilního zařízení je třeba vzít v úvahu také jeho cenu. V případě Aceru m900 je to však složitější, neboť se v několika britských obchodech jednu dobu prodával za zvýhodněných cca 6 300 Kč, dnes však stojí leckde i přes 10 000 Kč. V současné době se dle našeho názoru všem, kteří vyžadují Windows Mobile zařízení s velkým WVGA displejem a QWERTY klávesnicí vyplatí spíše HTC Touch Pro2, který sice není nejlevnější, ale rozhodně se nejedná o zařízení plné kompromisů. Pokud však budeme brát v úvahu nižší pořizovací cenu, stojí Acer Tempo m900 i přes všechny nedostatky za zvážení. Dodává se sice s nevyladěným softwarem, má malou operační paměť atp., ale za danou cenu neexistuje jiné nové zařízení se stejně velkým displejem a QWERTY klávesnicí.Předchozí části článku:
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (4. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (3. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (2. část)
První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Recenze komunikátoru HTC Touch Diamond (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"První dojmy z WVGA komunikátoru pro spořivé: Acer Tempo m900 (5. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů