Freeware, který zaujal (64) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (64)

Autor: pavelbures - 21.05.2009, 3342 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých aplikacích z naší download sekce si představíme mj. program iPhoneToday, který dokáže přizpůsobit vzhled Windows Mobile přístrojů populárnímu multimediálnímu telefonu společnosti Apple. Ukážeme si také, jak zvýšit výdrž našich smartphonů a jak elegantně synchronizovat přijaté textové zprávy např. s Microsoft Outlookem.

iPhoneToday 0.6
Jedná se o klon uživatelského rozhraní populárního multimediálního telefonu Apple iPhone pro přístroje s Windows Mobile. Program je stále ve fázi vývoje, podle slov autora by toho v konečné verzi měl umět docela dost.

Můžeme se těšit na podporu více obrazovek, mezi kterými lze pohodlně přepínat tahem prstu, vhod určitě přijdou také vlastní notifikace na došlé zprávy i na nepřijaté hovory. Za zmínku stojí i podpora nejpoužívanějších rozlišení - 320 x 240, 640 x 480 a 800 x 480 obrazových bodů.

Verze 0.6 byla optimalizována pro rychlost, takže už není nutné každou chvíli na něco čekat. Program však není příliš stabilní, proto doporučujeme před jeho instalací důkladně zálohovat. iPhoneToday byl napsán v C++, takže není třeba instalovat .NET Compact Framework.Hodnocení:
SMS Nuke 1.3
Freewarová aplikace SMS Nuke dokáže odeslat stejnou zprávu více příjemcům, případně poslat více stejných zpráv jednomu adresátovi.

Telefonní čísla je třeba zadávat v mezinárodním formátu, v menu lze nastavit, aby se textové zprávy zobrazily příjemci pouze na displeji, takže je nebude možné uložit.

Pokud člověk chce poslat jednu zprávu více příjemcům, nemusí bezpodmínečně instalovat program SMS Nuke či jinou aplikaci, více adresátů je možno zvolit také v programu Messaging, který je standardní součástí všech smartphonů i kapesních počítačů s operačním systémem Windows Mobile.Hodnocení:
WMLongLife 0.2
Výrobci komunikátorů a smartphonů v poslední době představují stále menší a menší přístroje, není tedy divu, že kapacita dodávaných akumulátorů se snižuje. Často se tak stane, že kapacita baterie je ve srovnání s PDA či smartphonem představeným na přelomu tisíciletí poloviční. Jak z toho ven?

Jsou uživatelé, kteří s každým novým přístrojem automaticky kupují větší akumulátor s alespoň dvojnásobnou kapacitou, jiní omezují podsvícení a pak "mžourají" na displej. Možností, jak zvýšit výdrž, je také podtaktování procesoru. Majitelé některých zařízení HTC (např. Polaris, Kaiser, Touch Diamond) a Samsung (Omnia, i780) si mohou nainstalovat freewarovou aplikaci WMLongLife. Ta vypne podporu sítí třetí generace, které jsou energeticky náročnější než GSM a pouze v případě, že je spuštěn webový prohlížeč Opera Mobile či aplikace WMWiFirouter, je 3G aktivováno. Rychlá data jsou tak používána jen v tom případě, ve kterém je vyšší rychlost přenosu užitečná a pro ostatní aktivity (např. ICQ) je vyhrazeno pomalejší připojení.Hodnocení:
OS Logger 1.2
Vývojář s přezdívkou oldsap, který stojí za velkým množství zajímavých freewarových aplikací pro přístroje s operačním systémem Windows Mobile, představil program OS Logger. Ten dokáže uložit poslední tři přijaté textové zprávy do kalendáře, takže pokud člověk používá S2U či podobný program, není nutné odemykat tlačítka, abychom si přečetli textovou zprávu. Nastavení aplikace probíhá změnou klíčů v systémovém registru, tímto způsobem lze mj. zadat telefonní čísla odesílatelů, jejichž SMS nechceme do kalendáře ukládat. Je možno také definovat, jak dlouho bude schůzka trvat, ve výchozím stavu je nastaveno 60 minut.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (64)" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Freeware, který zaujal (64) (Hodnocení: 1)
Od: Mareka (email je skrytý) - 21.05.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ma smysl pouzivat aplikaci WMLongLife 0.2 i u operatora ktery 3G sit vubec nema jako je napr. Vodafone?
Re: Freeware, který zaujal (64) (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 21.05.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ne

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů