Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část)

Autor: pavelbures - 30.12.2008, 2767 čtenářů


Software V šesté části srovnání webových prohlížečů pro Windows Mobile si představíme program UCWEB6, který mezi uživateli není příliš známý, což je ovšem škoda. Aplikace má totiž opravdu co nabídnout. Prohlížeč můžete mj. ovládat pomocí gest a zejména uživatelé pomalejších připojení ocení, že UCWEB6 dokáže komprimovat obrázky, takže se stránka i na GPRS načte během několika sekund.Program si můžete stáhnout např. z naší download sekce. Instalace trvá jen několik sekund, aplikace v paměti kapesního počítače nebo na kartě zabere jen cca 0,5 MB. Velkým kladem programu je rychlost, UCWEB6 se spouští takřka okamžitě. Na uživatelském rozhraní je znát, že by potřebovalo ještě několik úprav - ikony jsou uzpůsobeny pouze QVGA displeji (s rozlišením 640 x 480 autoři zřejmě nepočítali), program nelze ovládat pouze pomocí soft-keys (tj. tlačítky), minimálně pro vstup do menu je třeba tapnout na displej.

Rychlost načítání webových stránek je i na pomalejších připojení (např. GPRS a EDGE) famózní, obsah je totiž před tím, než se dostane do vašeho kapesního počítače, upraven, takže ve srovnání např. s Pocket Internet Explorerem stahuje UCWEB6 mnohem méně dat. Na podobném principu pracuje mj. nedávno recenzována Opera Mini, která, ač jde o velmi povedený prohlížeč, není dokonalá - chybí ji např. podpora schránky, tu však v UCWEB6 najdete.

Program dokáže zobrazit stránku ve dvou režimech. První spočívá v tom, že se rozložení stránky nezmění a UCWEB6 zobrazí pouze její náhled. Detailní podobu stránky však nezískáte dvojitým tapnutím na displej, jak by někdo mohl očekávat, je třeba použít ikonu s obrázkem lupy ve spodní liště. Stejným tlačítkem přepnete opět na náhled stránky.

Detail stránky

Náhled

Druhý režim prohlížení se nám líbil o něco více. Jeho výhoda tkví v tom, že program přizpůsobí rozměry stránky šířce displeje, takže odpadá posouvání do stran a nemusíte pracovat ani s náhledem. K přechodu na následující/předchozí stránku lze kromě ikon na liště použít jednoduché gesto. Postačí táhnout prstem či stylusem vpravo/vlevo po displeji a patřičná stránka se zobrazí. Jedním z problémů, na který jsme během testování aplikace narazili, je špatné dělení vět. Vzhledem k tomu, že prohlížeč (pokud je tak samozřejmě nastaven) přizpůsobuje šířku stránky rozlišení displeje, musí občas text rozdělit. Problémem však je, že UCWEB6 dělí nejen věty, ale i samotná slova, což rozhodně není ideální.

Zajímavou doplňkovou funkcí, kterou u webových prohlížečů nevidíme příliš často, je propracovaný download manager. Uživatel si může vybrat konkrétní složku, kam si přeje soubor uložit, lze také stahovat několik souborů současně. Majitele nepříliš stabilních připojení by mohlo potěšit, že UCWEB6 dokáže navázat přerušené stahování.


Nastavení programu je poměrně široké, můžeme v něm mj. aktivovat fullscreen režim, lze přepínat mezi výše zmíněnými režimy prohlížení, UCWEB6 dokonce podporuje změnu skinu. Pod položkou System Setting najdeme nastavení velikosti písma, lze vybrat stupeň komprimace grafiky. Pro zvětšení místa na displeji je možno nechat skrýt posuvník.

Závěr
Testovaný webový prohlížeč není příliš známý, takže by se mohlo zdát, že nebude ani kvalitní, opak je však pravdou. Program je velmi rychlý, paměťové nároky jsou minimální (cca 2 MB RAM), vyzdvihnout je třeba opravdu svižné načítaní stránek způsobené jejich optimalizací na serverech provozovatele. Celkový dojem však kazí špatné zalamování slov a také to, že nelze zkopírovat vybraný text do schránky, UCWEB6 dokáže pouze přenést celou stránku a je na uživateli, aby nepotřebný text odmazal.Předchozí části článku:
Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (5. část)
Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (4. část)
Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (3. část)
Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (2. část)
Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (1. část)


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část)" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: kacenkin (email je skrytý) - 30.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dobrej článek, ale co kdybyste vložili odkaz na nějakej CAB, nebo ho rovnou dali do Vaší sekce Downloads ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3047681
Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 31.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
V článku jsou odkazy min. dva.

Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: Mareka (email je skrytý) - 30.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jsem jediny kdo ma s timhle programem problem? Pri pokusu o pripojeni (GPRS od O2) mi naskoci pouze hlaska Network checking a prohlizec se nepripoji (vsechny ostatni aplikaci jsou bez problemu).
Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 31.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Je to divné, já sem však program testoval pouze přes Wi-Fi či připojení nasdílené přes ActiveSync.
Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: Mareka (email je skrytý) - 31.12.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ano - pres wifi jede jako z praku ale GPRS u O2 se nepripoji :-( Mimochodem - v recenzi pisete "Rychlost načítání webových stránek je i na pomalejších připojení (např. GPRS a EDGE) famózní....." tak jsem myslel ze jste testovali.
Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 01.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Testoval jsem to tak, že jsem měl GPRS modem v PC, nikoliv na Windows Mobile přístroji s GPRS.
Re: Prohlížím, prohlížíš, prohlížíme! (6. část) (Hodnocení: 1)
Od: Mareka (email je skrytý) - 02.01.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
AHA. Tak ja se pres AS nepripojim ani kdyz je PC pripojeno beznym zpusobem (tj. spojeni Bluetone via Router)

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů