Vybíráme task manager (1. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (1. část)

Autor: pavelbures - 07.01.2008, 7239 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete.Freewarový Magic Button pochází z dílny vývojářské společnosti TranCreative. Na webových stránkách autorů najdete jak CAB soubor pro instalaci z paměti PDA, tak instalátor pro PC. Obě možnosti instalace jsme vyzkoušeli, jsou funkční.

Po nainstalování najdete ikonu programu na obvyklém místě, tj. ve Start - Programs. Jakmile Magic Button spustíte, objeví se v horní systémové liště symbol domečku a v levé části ikony spuštěných programů. Tapáním na ikony mezi aplikacemi přepínáte, podržením stylusu na některé z nich se dostanete do menu, v němž můžete daný program ukončit, skrýt jeho ikonu z lišty a také zařadit aplikaci mezi výjimky, takže program pak odolá pokusům o ukončení. Musíme pochválit možnost skrytí ikony programu, což oceníte např. v případě, že používáte ActiveSync ke sdílení připojení k Internetu a nechcete, aby vám ikona AS zbytečně blokovala místo na panelu.

Ikona domečku má dvě funkce. Tapnutím na ni se všechny spuštěné programy minimalizují a objeví se Today obrazovka. V případě, že stylus na domečku podržíte déle, objeví se menu obsahující další funkce; např. ukončení všech programů, soft reset PDA, ukončení všech aplikací až na tu právě používanou atp.

Velká část nastavení je věnována přizpůsobení zobrazení. Lze zadat, kolik systémových ikon chcete zobrazit a tím i určíte, kolik ikon symbolizujících běžící aplikace se na lištu vejde. Další možnou variantou je ta, že Magic Buttonu vyhradíte celou horní lištu. Budete tak mít sice více prostoru pro ikony, současně ale přijdete o systémové indikátory (např. síly signálu a stavu baterie).

Abyste nemuseli po každém soft resetu Magic Button znovu spouštět, můžete si nastavit, že se aktivuje sám. Užitečnou funkcí programu je detailní indikátor stavu baterie v podobě bílého proužku. Čím je bílá linka kratší, tím méně vašemu PDA zbývá energie.

Vraťme se ale k hlaví funkci programu, tj. ukončování aplikací. V nastavení si můžete vybrat, co má aplikace provést ve chvíli, kdy uživatel tapne na křížek v rohu. Je možno zachovat výchozí systémové nastavení a křížkem v rohu programy jen minimalizovat, druhou variantou je, že tapnutí na křížek aplikaci ukončí. Preferuji druhou možnost, neboť se jedná o rychlou cestu jak libovolný program ukončit a pokud chcete nechat aplikaci běžet, prostě ji necháte být a spustíte jiný program např. ze Start menu.

Magic Button používám již na třetím kapesním počítači a nutno dodat, že všude odváděl dobrou práci. Základní funkci, kterou od task manageru většina uživatelů očekává, tj. ukončování a přepínání programů, Magic Button umožňuje a navíc disponuje detailním ukazatelem stavu baterie. Program je freeware, v paměti PDA zabere jen několik desítek kilobajtů a poslední verze se může pochlubit podporou Windows Mobile 6. Co chtít víc?Pokračování článku:
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)


Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.75
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vybíráme task manager (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: nox (email je skrytý) - 07.01.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Co chtít víc? Uz nejakiu dobu nosim v hlave napad na Task Manager. Krome vypinani aplikaci krizkem misto jejich minimalizace, bych zavedl seznam programu, pro ktere by toto neplatilo a dale by se jen minimalizovaly. To by bylo vyhodne pro male a casto pouzivane programy (ukoly, poznamky), ktere by se diky tomu spoustely rychleji a pritom by nazabrali mnoho RAM.
Re: Vybíráme task manager (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 08.01.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Něco takového existuje, sice to není úplně přesně tak, jak si popsal, ale existuje. Počkej si na další díly :)
Re: Vybíráme task manager (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: nox (email je skrytý) - 08.01.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Budu se tesit na pokracovani. Ja jsme to popsal jako ciste teoretickou uvahu, protoze si myslim, ze by to dobre reseni.
Re: Vybíráme task manager (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: pavelbures (email je skrytý) - 08.01.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Na něco jsem zapomněl Magic Button umí označit program tak, aby se neukončil a rovněž je možno program nastavit, aby ikonu té aplikace nezobrazovala v liště.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů