Vybíráme task manager (12. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (12. část)

Autor: pavelbures - 04.11.2008, 2928 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním - v pořadí již dvanáctém díle našeho seriálu - si představíme sharewarové task managery CeleTask a IndiBar.Program CeleTask (trial verze je k dispozici, plná stojí 7,95 USD) je nejen správcem spuštěných programů, dokáže také ukončovat běžící procesy. Pokud je jedním z vašich hlavních požadavků na task manager to, aby program rozlišoval mezi krátkým tapnutím na křížek a dlouhým podržením stylusu a podle toho buď aplikaci minimalizoval nebo ji ukončil, pak vás musíme zklamat. Toto bohužel CeleTask nedokáže, disponuje však mnoha jinými a pro řadu uživatelů užitečnými funkcemi.


Rozhraní programu je přehledné, ve výchozím stavu zabírá takřka celý displej seznam běžících programů. Do spodní části obrazovky lze navíc umístit lištu s ukazatelem stavu baterie a volné paměti. Je velká škoda, že kromě názvu programu vám CeleTask nepodá žádné další informace, neuvidíte tedy ani to, jak velkou část operační paměti aplikace zabírá ani nároky programu na procesor.

Pokud chcete některou z běžících aplikací ukončit, stačí jméno programu na hlavní obrazovce označit a pak kliknout na položku Close v menu. Lze rovněž ukončit všechny běžící programy či zavřít všechny aplikace vyjma té, kterou uživatel označil. Kromě běžících programů dokáže CeleTask zobrazit spuštěné procesy, pokud si však nejste úplně jisti, že víte, co děláte, je dobré se této části vyhnout.

Stejně jako několik konkurenčních task managerů dokáže CeleTask resetovat či vypnout kapesní počítač, je možno rovněž vypnout displej PDA a přepínat mezi zobrazením displeje na šířku a na výšku. Program je schopen vás rovněž informovat o využití místa na paměťové kartě.

Funkce programu jsme si představili, je tedy čas na hodnocení. CeleTask dokáže ukončovat programy i spouštět nové, uživatelé mají k dispozici také několik doplňkových funkcí. Je však velká škoda, že testovaný task manager nezobrazuje paměťové nároky jednotlivých programů ani vytížení procesoru.


Hodnocení:

IndiBar 3.2.0
Druhým programem, který si v dnešním srovnání task managerů představíme, je sharewarový IndiBar z dílny společnosti ApoxSoft (download je také dostupný). Aplikace se vyznačuje tím, že kromě základní funkce, kterou je ukončování běžících programů, dokáže také v horní systémové liště zobrazit ikony spuštěných aplikací a indikátor stavu baterie, rovněž disponuje kaskádovým Start menu.

Pojďme ale všechno probrat pěkně popořadě. Task manager IndiBar jsme testovali na HP iPaqu hx4700, instalace programu z CAB souboru přímo na mobilním zařízení je bezproblémová. Jak jsme již zmínili výše, IndiBar rozlišuje mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek v rohu displeje. V nastavení si můžete zvolit, zda krátkým tapnutím program minimalizujete a dlouhým ukončíte či tomu bude právě naopak.

Mezi spuštěnými programy lze přepínat buď tapnutím na ikonu aplikace v horní liště, můžete také vstoupit do menu task manageru (což učiníte tapnutím na "dvojšipku"), odkud můžete kromě přepínání programy také ukončovat. V menu najdete rovněž ikony pro přístup k doplňkovým funkcím, můžete tak mj. restartovat PDA či otočit displej.

IndiBar je kvalitní a na operační paměť nenáročný task manager, který krom správy běžících programů nabídne také kaskádové Start menu a přehledné ukazatele využití paměti. Mezi klady můžeme zařadit také cenu, plnou verzi aplikace pořídíte za 8,90 USD.


Hodnocení:Pokračování článku:
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (12. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů