Vybíráme task manager (13. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (13. část)

Autor: pavelbures - 02.12.2008, 3586 čtenářů


Interview a osobnost Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním v pořadí již třináctém díle našeho seriálu si představíme freewarový 3D Alt Tab a sharewarový iSS Task Switcher.3D Alt Tab
Program 3D Alt Tab je velmi jednoduchý task manager. Neslouží sice k ukončování běžících aplikací, ale dokáže mezi spuštěnými programy přepínat. Přechod mezi aplikacemi je velmi efektní, jedno aplikační okno totiž plynule přechází v druhé. Pro rychlé a snadné přepínání aplikací je dobré přiřadit spuštění programu některému z tlačítek.

Animace při přepnutí programů

V nastavení si můžete zvolit druh i rychlost animace, lze zapnout zobrazování FPS (frame per second, snímky za sekundu).Hodnocení:

iSS Task Switcher
Druhým programem, který si v dnešním dílu představíme, je iSS Task Switcher 1.0. Nejedná se však o samostatně prodávanou aplikaci, program je součástí balíku iSS Essentials. Ten kromě již zmíněného task manageru obsahuje také poznámkový blok, správce souborů, editor registrů, ukazatel baterie a několik her. My se však zaměříme jen na ty součásti softwarového balíku, které mají spojitost se správou běžících programů.

Vlastní task manager je velmi jednoduchý, v nastavení si můžete zvolit, zda se spuštěný program po tapnutí na křížek ukončí nebo pouze minimalizuje. iSS Task Switcher bohužel nedokáže krátkým tapnutím aplikace minimalizovat a dlouhým podržením stylusu na křížku je ukončit.

Menu task manageru je ve výchozím stavu dostupné přes ikonu v horní systémové liště, v nastavení však můžete zobrazení ikony zakázat (lze však také přetáhnout ikonu na libovolné místo na obrazovce) a pro vstup do menu pak postačí dlouhé podržení stylusu nad křížkem. V menu můžete mezi běžícími programy přepínat, aplikace lze rovněž ukončovat, dalším plusem je, že iSS Task Switcher u každého programu ukazuje také paměťové nároky aplikace.

Menu task manageru

Možnosti nastavení nejsou příliš rozsáhlé, uživatel však může ovlivnit alespoň to nejzákladnější. Lze aktivovat automatické spouštění task manageru po soft resetu kapesního počítače, můžete rovněž vybrat, jakým způsobem vstoupíte do menu i to, zda bude iSS Task Switcher programy ukončovat či pouze minimalizovat.

Co se ukazatele stavu baterie týče, můžete si vybrat, ve které části obrazovky se linka zobrazí. Lze rovněž zvolit jiný skin i to, jak často bude program stav akumulátoru sledovat. Uživatelé si také mohou zvolit jednu ze tří velikostí ukazatele.

Kromě Task Switcheru najdete v iSS Essentials také program Task Manager, který dokáže spravovat běžící aplikace a procesy. Je docela škoda, že program dokáže běžící procesy a programy vypisovat pouze v abecedním pořádku, seřazení dle paměťových nároků bohužel není možné.

Na záložce Performance najdete informace o obsazené paměti a také přehledný graf, který vás informuje o využití procesoru. Pokud byste se rádi dozvěděli informace o připojení k síti (počet odeslaných a přijatých dat, rychlost linky, IP adresu...), stačí v menu tapnout na položku Networking. iSS Task Manažer je rovněž schopen na jedné obrazovce zobrazit informace o vytížení procesoru, stavu baterie, volné RAM atd.

Detailní informace o síťovém připojení

Hodnocení
iSS Task Switcher je jednoduchý task manager, který nenabízí mnoho zásadních funkcí, které byste nenašli u konkurenčních (často i freewarových, viz. Magic Button) programů. Mezi hlavní přednosti bychom mohli zařadit okamžitou odezvu aplikace, přehledné menu a také to, že program můžete zakoupit spolu s dalšími užitečnými aplikacemi v jednom softwarovém balíku za velmi zajímavou cenu 9,95 USD.


Hodnocení:

Pokračování článku:
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (7. část)
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Interview a osobnost
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Interview a osobnost:
Vybíráme task manager (13. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (13. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů